4 make-up triky – zkuste to jinak!

notino.cz  |  8. 4. 2019  |  Přidat komentář

sportovní líčení

Že sportovní oblečení už nepatří jenom do tělocvičny, na tom se asi všichni shodneme. Dnes vidíme běžně prvky sportovní módy nejen v ulicích, ale třeba i v kancelářích. Tak proč by tomu v líčení mělo být jinak? Nikde přece není napsáno, že na sport se musíte celá odlíčit nebo že linka musí být jedině černá!

Make-up trend 1: grafická oční linka

oční linka

Newyorský Fashion Week je místem, který udává trendy, a tak na přehlídkových molech nemohly chybět oční linky. Zapomeňte však na černou klasiku! Margita Skřenková, make-up artistka Maybelline New York, vám představí pár triků. A má i tip pro ty, kteří nemají zrovna klidné ruce chirurgů – pomoct si můžete třeba provázkem. Přesvědčte se ve videu pod článkem.

Margita si nanesla dlouhotrvající tužku Maybelline Tattoo Liner na kousek provázku a obtiskla ji kolem oka do geometrického tvaru. Efekt není nijak tvrdý a nepřirozený, naopak rozhodně zaujme. Klidně kombinujte barvy a tvary, třpytivé a matné linky, co vás jen napadne.

Make-up trend 2: vlastně obyčejné obočí

makeup-triky_produkty

Zní to zvláštně, ale trendy se vrací k úplným základům. Instagramovému, hodně hranatému, obočí odzvonilo! Sáhněte po pomádě na obočí a oboustranném aplikátoru – nejprve řasenkou na jednom konci obočí pročešte a otočte na druhou stranu aplikátoru na zkosený štěteček. Doporučujeme Brow Pomade Pot od Maybelline pomádu s gelovou texturou.

Štěteček před aplikací trošku otřete do víčka produktu, ať ho nenanášíte moc. Pak už jen kreslete krátké tahy ve směru růstu vašeho obočí, abyste doplnili chloupky, kde chybí. Snažte se co nejvíce držet vašeho přirozeného tvaru a nezapomínejte, že obočí nejsou dvojčata ale sestry. Dokonalé vykreslení a ostré linie se už u obočí prostě nenosí.

Make-up trend 3: rozpité rty

Margita se s námi podělila i o její oblíbený trend na rtech - rozpité rty. Na trhu se objevují stále nové produkty, které vám ulehčí nejen vytvoření looku, ale postarají se i to, aby vypadal, tak jak má déle než pár minut. Matnou rtěnku naneste od středu rtů a „rozťupkejte“ prstem až za hranice vašich rtů.

cz sk hu loreal makeup triky foto

Make-up trend 4: spojení matné a lesklé textury

Dobře, začali jsme možná něčím, na co vám může chybět odvaha, co ale vyzkoušet skoro monochromatické líčení, které si hraje s kombinací matné a mastné textury?

Krok 1: Matný bronzer

Základem je matný bronzer a konturovací pudr v jednom – hit letošní sezóny. A to hlavně díky tomu, že nahrazuje klasické ostré konturování a naopak se přiklání ke zdravému, lehce opálenému vzhledu. Ten nejlepší bronzer podle vašeho podtónu můžete vybírat ze 4 odstínů Maybelline City Bronzer. Potom co bronzer aplikujete štětcem pod lícní kosti a na další části, které chcete potlačit, klidně prstem naneste přes pohyblivé oční víčko a trochu vytáhněte nad něj a aplikujte i na rty.

Krok 2: Krémový rozjasňovač

A po bronzeru je čas na ne úplně běžnou kombinace matného a mastného produktu. Na líčení je krásné to, že si nemusíte hrát jen s barvami, ale i texturami. Zkrátka zkoušejte a kombinujte. Ale pozor, když vrstvíte různé typy produktů, je lepší nanášet mastná líčidla na ty suchá/pudrová a ne naopak. Naneste proto Strobing Stick na nejvyšší bod lícních kostí, na pohyblivé víčko, na špičku nosu i na rty. Na rtech se držte u středu a můžete trochu „přetáhnout“ nad horní ret do srdíčka, opticky si tak rty zvětšíte.

Pokud chcete experimentovat ještě o maličko více, nebojte se kombinovat zlaté a stříbrné nebo teplé a studené barvy produktů. Právě díky kombinaci a použití obou podtónů, zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

 

Na modelce možná může trend vypadat nenositelně, ale věřte, že se dá velice jednoduše upravit pro každodenní nošení. Jak na to se můžete podívat v Beauty Talku od Maybelline ve videu:

 

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Rudé líčení rtů přitahuje oči mužů stejně nevyhnutelně jako noční můru světlo pouliční lampy. Mezi dekorativní kosmetikou zkrátka nenajdete nic ...

Celý příspěvek

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Mnoho žen si neumí vytvořit lichotivý make-up. My ale víme, jak se nalíčit pěkně a bez chyb. Necháte si poradit? 1. Špatná příprava před ...

Celý příspěvek