1 Jak na gelové nehty doma snadno a rychle

notino.cz  |  7. 9. 2020  |  Přidat komentář

gelové nehty

Taky milujete ten pocit nově nalakovaných nehtů? Ten pocit, že jsou čerstvě upravené a vy máte na několik týdnů vystaráno... S naším návodem a těmi nejlepšími gelovými laky docílíte profi výsledků i u sebe doma!

Proč je gel lak nová superstar

Patříte mezi ženy, kterým běžný lak v perfektním stavu „přežije“ maximálně půl dne? S gel laky vstoupíte do nové éry – a to vůbec nepřeháníme. Tenhle typ laku si zamilují i ženy, které dávají přednost přirozenému tvaru nehtů. Gelový lak na nehty totiž neznamená, že vrstvou gelu nehet vytvarujete a prodloužíte. Pořád je to lak, ale s výdrží až několik týdnů a s vysokým leskem, který evokuje gelový vzhled.

Přírodní nehty nalakováním zpevníte, aplikovat gelové laky můžete ovšem také na nehty umělé (gelové i akrylové). Je ovšem zapotřebí dávat pozor na jednu věc – zatímco některým lakům stačí zaschnout, jiné je nutné zapéct pod UV lampou.

Příprava před lakováním

Nehty upravte do požadovaného tvaru pomocí pilníku. Délka všech nehtů by měla být stejná. Poté upravte nehtové kůžičky, abyste lak nanášela skutečně přímo na nehet. Pak je třeba plochu nehtu odmastit, díky tomu gel na nehty lépe přilne a výdrž se prodlouží. Ideálně ještě před barvou naneste podkladový lak – také ho můžete znát pod názvem base coat – který má v sobě látky potřebné pro výživu nehtového lůžka a pomáhá prodloužit odolnost barvy.

Tři, dva, jedna – akce

Samotné nanášení je stejné jako u běžného laku na nehty. Aplikujte barvu co nejblíž ke kůžičce a jemně táhněte ke špičce nehtu. Doporučujeme první vrstvu udělat skutečně tenkou. Pokud by byla silnější, mohly by se v ní při zapékání vytvořit bublinky a lak by se brzy začal odlupovat.

Jestli s gelovou manikúrou teprve začínáte, máme pro vás dokonalého pomocníka: sadu na gelové nehty Le Mini Macaron. V balíčku najdete pilník na nehty, pomůcku k zatlačení nehtové kůžičky, gel lak i ubrousky na odstranění laku. Tou nej součástí sady je ale roztomilá mini LED lampa ve tvaru makrónky s USB kabelem.

A jak s LED lampou pracovat? Lampu zapojte klidně do notebooku a naneste na nehet první tenkou vrstvu. Zapněte makrónku stiskem tlačítka a vložte prst. Za třicet sekund je lak zaschlý! Až lampa sama zhasne, je čas nanést druhou tenkou vrstvu gel laku a zopakovat půlminutové zapékání. Už žádné zdlouhavé foukání na prsty! Na podobném principu pracují i jiné LED lampy k domácímu použití.

Další už zmiňovanou variantou je gel lak bez lampy, ten necháte pouze zaschnout. Pro prodloužení odolnosti laku v takovém případě použijte top coat. Jde o vrchní ochranný lak, který má za úkol zafixovat barvu, zabránit odlupování a umí dodat extra lesk, případně zmatnit. My máme skvělé zkušenosti s Essie Gel Setter a NOBEA Day-to-Day, který můžete používat i jako podkladovou vrstvu.

Kaleidoskop barev

Po celý rok užijete paletu pastelových odstínů od NOBEA Day-to-Day – náš favorit je Soft Lilac. Máte v oblibě trend, kdy je každý nehet v jiné barvě, ale přesto jsou odstíny sladěné? Sáhněte po sadě gelových laků NOBEA Colourful. Tradiční sázkou na kvalitu je značka OPI a jejich řada Infinite Shine, která má nesmrtelné nude odstíny, moderní v každé sezoně. A jestli hledáte odvážné sexy tóny, vyberte si Miracle Gel z řady NEON od Sally Hansen. Jak už název napovídá, vaše nehty budou nepřehlédnutelné!

Náš TIP: Víme, jak je důležité brát ohled na přírodu, takže máme něco pro ty, kdo hledají veganské produkty: lak na nehty s gelovým efektem Nails Inc. Gel Effect potěší nejen nádhernými sytými barvami i výdrží.

Jak odstranit gelový lak

Nehet odrůstá nebo jste prostě zatoužila po jiném odstínu? K odstranění gel laku musíte vždy použít odlakovač s acetonem. K ruce si vezměte ještě alobal a vatové tamponky, kterými si běžně odličujete pleť. Tamponek namočte v odlakovači, přiložte na nehet a obalte alobalem tak, aby na nehtu držel. Až „zabalíte“ všechny prsty, ještě několik minut vyčkejte, po sundání půjde lak snadno sloupnout bez poškození nehtu.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Letní nehty 2020: Co nás baví?

Letní nehty 2020: Co nás baví?

Kdy jindy si pohrát s manikúrou než v čase dovolených a letní pohody? Vždyť hravé letní laky na nehty k slunečnému ročnímu období zkrátka patří ...

Celý příspěvek

Líčení podle hvězd Met Gala New York

Líčení podle hvězd Met Gala New York

Pondělí 6. 5. byl den nejedné významné události. Narodil se nový člen britské královské rodiny, Archie, a konala se největší módní akce roku – Met ...

Celý příspěvek