MAKE-UP INSTITUTE PRAGUE: Jarní pastelové líčení 2017

Lucka  |  12. 4. 2017  |  Přidat komentář

make up institute prague

Notino nyní spolupracuje s významným partnerem v oblasti krásy Make-Up Institute Prague. Profesionální vizážisté vám budou pravidelně na našich stránkách radit s líčením. Těšte se na jejich tipy! V prvním příspěvku vás seznámí s jarním pastelovým líčením.

Jarní trendy v líčení nepřinášejí žádný jasný diktát, ale spíše možnost zdůraznit přirozenou krásu a osobitý styl. Hlavní roli hraje pleť – ta musí být rozjasněná a svěží. K tomu přidejte jemné pastelové odstíny růžové a získáte krásný jarní look.

Existuje opravdu hodně rozjasňujících líčidel, které dodávají pokožce přesně tu správnou dávku mladistvého jasu. Na výběr máte kompaktní pudry i podkladové báze. Záleží na tom, s jakou texturou se vám lépe pracuje. Obecně platí, že kompaktní rozjasňující pudr spolu se širokým štětcem bývá nejpraktičtější a nejméně náročný na aplikaci. Takže pokud nejste v líčení zrovna profík, volte raději tuto variantu.

Není žádným překvapením, že nejčastější barvou jarních kolekcí pro rok 2017 je růžová. Pastelové odstíny růžové ostatně dominují i v módních kolekcích. Celkový vzhled založený na růžové působí romanticky, něžně a zároveň ryze moderně bez jediného retro náznaku. Romantický vzhled založený na pastelových odstínech ale rozhodně není pro každého. Proto přední světoví vizážisté vytvořili pro letošní jarní sezonu i protiklad v podobě líčení s temnějšími, odvážnějšími barvami. Zejména milovnice výraznějších rtěnek a temné manikúry si přijdou na své.

Dle aktuálních trendů s barvami nemusíte šetřit a už vůbec nemusíte dodržovat pravidlo o výrazných rtech a jemném nalíčení očí. Klidně zdůrazněte víčka, rty i nehty. Začíná jaro, tak vystupte z podzimní šedi!

1. Podklad

Nejprve použijte svůj podkladový krém. Make-up nanášejte vždy od středu obličeje do vnějších částí. Pro bezchybnou aplikaci make-upu použijte speciální štětec nebo houbičku. Doporučujeme štětec BrushArt, se kterým krásně rovnoměrně nanesete tekutý i krémový make-up. Nezapomeňte nanést make-up i na pohyblivá víčka.

Pastelové líčení - podklad

 

2. Korekce

Menším štětečkem naneste korektor, jemně vklepejte prstem do pokožky a projasníme tzv. T-zónu. Zkuste třeba korektor Maybelline Fit Me!, který výborně kryje případné nedokonalosti, a přitom umožňuje pleti volně dýchat. Nezapomeňte prosvětlit okolí nosu a vnitřní koutky očí, rozzáří to váš obličej.

Pastelové líčení - korekce

 

3. Přirozené konturování

Zásadní je použít ten správný odstín bronzeru nebo konturovacího krému. Odstín volte vždy nepatrně tmavší, než je vaše pleť. Ideální jsou konturovací paletky, kde si svůj odstín sama vyberete a můžete ho měnit podle aktuální potřeby a míry opálení. Výběr z několika pěkných odstínů nabízí třeba konturovací paletka Artdeco Most Wanted. Důležité je bronzer štětečkem jemně roznést do ztracena, aby nebyly vidět ostré přechody.

Pastelové líčení - konturování

 

4. Oči

Nejdříve použijeme podkladovou bázi, aby stíny zůstaly bezchybné a nerozmazávaly se. Skvělá je třeba báze Artdeco Eye Shadow Base, se kterou vám stíny vydrží krásné po celý den. Při stínování je zásadní vymezit si nejprve hloubku oka. Začněte světlejšími stíny a až potom aplikujte tmavší. 

Pastelové líčení - stíny

 

Nezapomeňte na obecné pravidlo, že tmavší stíny patří do vnějšího koutku oka a naopak. A samozřejmě stíny patří i na spodní oční víčka.

Pastelové líčení - stíny 2

 

5. Tužka na oči

Tužku aplikujte mezi řasy a do spodní části oka – tím vytvoříte „hluboký pohled“. Opět se vše snažte jemně rozpracovat, aby nikde nebyly vidět ostré přechody.

Pastelové líčení - tužka na oči

 

6. Kleštičky na řasy

Na závěr líčení očí přijdou na řadu kleštičky na řasy – zásadní nástroj pro krásné líčení očí. Doporučujeme kvalitní kleštičky BHcosmetics Eyelash. Díky zatočení řas působí oko upraveněji a stínování lépe vynikne. Až budou řasy krásně natočené, použijte řasenku.

Pastelové líčení - kleštičky a řasenka

 

7. Tvářenka a rozjasňovač

Pro zdravý a svěží look je nutné nanést tvářenku a rozjasňovač na vyvýšené části obličeje, tedy nejčastěji na vrcholky lícních kostí, pod obočí, na hranu nosu a nad horní ret. Trochu můžete nanést i na čelo a bradu. Díky tomu získá obličej plasticitu a působí rozzářeně v jakémkoliv úhlu a světle. Pořiďte si třeba paletku rozjasňovačů theBalm theManizer Sisters se třemi odstíny.

Pastelové líčení - tvářenka

 

8. Obočí

Obočí je při líčení naprosto zásadní, protože udává celkový výraz obličeje. Snažíme se o přirozený tvar a barvu. Barvu volte podle barvy vašich vlasů a přirozeného zabarvení obočí. Podtrhněte přirozený tvar obočí a pokud vám chloupky někde chybí, jemně místo vyčárkujte tužkou. Rozhodně nezapomeňte obočí na závěr pročesat speciální spirálou na obočí

Pastelové líčení - úprava obočí

 

9. Rty

Před nanesením samotné rtěnky použijte pro zvlhčení rtů vazelínu. Rtěnku je vždy lepší nanášet aplikovat štětečkem. Díky tomu docílíte přesnější kontury a rty budou působit výrazněji. Velkým trendem je aplikace rtěnky tzv. „ťupáním“, kdy rtěnku jemně vklepeme. Rty jsou svěží, mladistvé, a přitom stále výrazné. Krásné odstíny má třeba rtěnka Bourjois Rouge Edition

Pastelové líčení - rtěnka

 

Výsledný jarní look stojí za to!

Pastelové líčení - jarní look

 

Logo Make-up Institute Prague

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Svatební líčení, které vypadá skvěle na fotkách a vydrží všechno!

Svatební líčení, které vypadá skvěle na fotkách a vydrží všechno!

Líčení na svatbu, to je tak trochu alchymie. Každá nevěsta totiž potřebuje, aby byl její make-up luxusní a zároveň svěží, na fotkách vypadal skvěle a ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší řasenky a gely na obočí

Recenze: Nejlepší řasenky a gely na obočí

Jste přesvědčená, že si vystačíte se zrcátkem a pinzetou, které obsahuje například set Notino Joy Collection, anebo někde uvnitř přece jenom tušíte, ...

Celý příspěvek