8 Všeho nechte, Chanel vydává nový No. 5! A je úplně jiný…

Martina  |  9. 9. 2016  |  Přidat komentář

Chanel

Pro všechny, kdo mají rádi parfémy, přichází největší událost poslední doby. Chanel uvádí na trh novou verzi slavného parfému Chanel No.5 - Chanel No. 5 L’Eau, která tentokrát bude úplně jiná.

Kdo by neznal pětku? Opravdovou parfémovou ikonu, modlu, legendu. Nejslavnější parfém všech dob, ke kterému všichni tak trochu vzhlížíme a je pro nás nedotknutelný. Milovala ho Marilyn Monroe, nosí ho třeba i Catherine Deneuve, Nicole Kidman nebo Audrey Tautou. I obecně je to nejoblíbenější vůně všech dob.

A najednou změna. Přichází Chanel No. 5 L’Eau. Nová pětka. Úplně jiná. Ale v čem? Klasický Chanel No. 5 se vyrábí jako toaletní voda, parfemovaná voda nebo čistý parfém. Známe jeho varianty Elixir Sensuel nebo Eau Premiere, ale vždy jde o ten stejný Chanel, jehož základ je vždy stejný. A najednou změna?

obr chanel no5

Ano. Zapomeňte na všechno, co jste kdy o slavné pětce slyšeli. Nová pětka není variací staré pětky, ale je totálně rozebraný původní parfém, složený znova a jinak. Už neplatí, že do této vůně musíte dozrát, naopak vás dostane hned na první přičichnutí. Novinka není tak opulentní, ale je přirozená, čistá, lehká a svěží. (její lehkost se odráží i v barvě). Zmizely aldehydy tolik charakteristické pro původní Chanel No. 5 a do popředí vstupují květiny. Sladké růže, svěží květy pomerančovníku, ylang-ylang, jasmín. To vše naprosto dokonale doplňuje santalové dřevo.

obr rose fields chanel no5

Chanel No. 5 L’Eau míchal mimořádně slavný parfumér Olivier Polge, který jde ve stopách svého otce – ten vytvořil pro Chanel několik vůní, třeba Coco Mademoiselle. Sám Olivier dělá vůně pro Ferragamo, Dior, Burberry nebo Armani. Nový Chanel No. 5 byl ale největší výzvou a zkouškou, v níž obstál víc než skvěle. Moci namíchat novou pětku, to musíte být ten nejlepší.  A Olivier nám dokázal, že je.

Mám takový pocit, že od teď budeme rozlišovat mezi „dobou před novou pětkou“ a „dobou po nové pětce“. Těšíte se, až ji vyzkoušíte? Objeví se už brzy…

Komentáře

V diskuzi je 8 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Eva  |  30. 9. 2016 17:26:28
Vůni už mám doma a objednala jsem si hned ještě jednu....hotový luxus.
odpovědět
Tereza  |  22. 9. 2016 11:55:37
Uz se na nej take moc tesim, protoze klasicka 5 na me opravdu vubec nevonela. A pridavam se k nazoru, ze obecne vune Chanel jsou svoji kvalitou trochu nekde jinde nez ostatni
odpovědět
Pavla  |  16. 9. 2016 21:29:37
Moc se těším až jí očuchám :)
odpovědět
margita  |  14. 9. 2016 20:44:17
Vyzkouzim jak voni doufam ze bude prizniva cena
odpovědět
Blanka  |  14. 9. 2016 11:48:35
Tak to uz se tesim az ho ocicham :-)
odpovědět
pola  |  10. 9. 2016 19:39:28
Miluji Chanel. nemá konkurenci.. bohužel pro důchodce trochu nedostupná
odpovědět
jana  |  10. 9. 2016 11:43:16
Poptám se na vzorek ,jinak Chanel N 5 je Super ,prostě Chanel je 1 !!!
odpovědět
jana  |  10. 9. 2016 11:41:03
Giorgio Armáni značka SI -černy Super vůně !!!
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: