Barvené vlasy - dokáží oslnit, když o ně pečujete

parfums.cz  |  30. 5. 2012  |  Přidat komentář

V dnešní době už jen velmi zřídka ve svém okolí najdete ženu, která se může chlubit nebarvenými, krásnými a zdravými vlasy s přirozeným odstínem. Barvu na vlasy vyzkoušela alespoň jednou za život snad každá žena. Mít krásné, zdravé a lesklé vlasy s odstínem barvy, která vám sluší – to je sen každé ženy. Dnes se velmi snadnou cestou stane z blondýnky hnědovláska či zrzka. V kreativitě barvení vlasů se meze nekladou. Barva vlasů se stala stejně jako oblečení módním trendem a v každém lifestylovém magazínu se můžete dočíst, jaká barva a střih právě teď letí. Profesionální kadeřníci nabízí nesčetnou škálu stylů a technik barvení – od klasického barvení, přes melírování, barvení tón v tónu až po jeden z posledních módních trendů barvení vlasů do obrazců – tzv. hairpainting.

Barvené vlasy vyzdvihnou vaši osobnost

Důležité je, abyste si vybrali tu správnou barvu, která vám sluší, cítíte se v ní dobře a dokážete ji sladit s barevností líčení i vašeho šatníku. Pokud toužíte po radikální změně barvy vlasů, doporučujeme se obrátit na profesionální kadeřnický salon. Kvalitní kadeřník by vám měl poradit, zda vám vaše barva bude slušet, doporučí, jak o vlasy pečovat, aby se vlasy rychle vzpamatovaly po velkém zásahu. Možná jste již několikrát utišovala svoji plačící kamarádku, která si doma či u neprofesionálního kadeřníka radikálně změnila barvu s finálním vzhledem nebyla spokojená. Tomu se raději vyhněte. Ovšem barvené vlasy se zdravým vzhledem plné lesku nejsou úplně zadarmo – ať už pravidelně navštěvujete kadeřnické salony nebo dáváte přednost domácímu barvení, vždy je nejdůležitější pravidelná a správná péče o ně. Nenechávejte péči o barvu vašich vlasů na poslední chvíli. Vlasy se po nějakém čase již nemusí vzpamatovat a pak už pomůže jen radikální sestřih.

Kam proniká barva a jak moc vlasy ohrožují jednotlivé typy barvení

Každé barvení vlasů představuje velký zásah do struktury vlasů. A kde se vůbec barva ve vlasech nachází? Jak již možná víte, lidský vlas se skládá ze tří vrstev. Jádro vlasů je tvořeno keratinovými buňkami. Další vrstva, pro naše vysvětlení nejdůležitější, tvoří vlákna dodávající vlasům elasticitu a pevnost a obsahuje pigmentové buňky, jejichž množství a tvar určí barvu vlasů. Ze všech barev vlasů obsahují nejvíce pigmentů hnědé vlasy. Nejsvrchnější vrstva je tvořena šupinkami, které se překrývají jako šupiny u ryb. Pokud dojde k porušení této vrstvy, vlas je nedokonale hydratován, ztrácí lesk a pružnost. Naopak pokud o své vlasy pečujete správně, povrch vlasu je zacelen, odráží lesk a vlasy jsou na dotek zdravé a krásné. Při každém barvení tak proniká barva do vlasů a narušuje jednotlivé vrstvy vlasů, dokud se nezafixuje. Míra narušení struktury vlasů závisí také na tom, jakou technikou je vlas barven. Nejmenší zásah a poškození vlasů způsobují vymývací barvy – tónovací šampóny, profesionální přelivy ať už krátkodobé, které se zcela vymyjí po 12 umytích, nebo dlouhodobé, které se nevymyjí úplně a intenzivní barva vydrží až 24 umytí. Naopak velký zásah představují dlouhodobé permanentní barvy s obsahem peroxidu, které ovšem dokážou na 100 % překrýt šediny, ovšem velmi ovlivní strukturu vlasů.

Tipy a triky pro péči o barvené vlasy

  • Pokud máte čerstvě nabarvené vlasy a chcete, aby se barva lépe stabilizovala a zafixovala do struktury vlasů, dejte jí čas a vlasy si umyjte nejdřív za dva dny.
  • Mezi jednotlivými zásahy s barvou dodržujte časový odstup, čím častěji si vlasy barvíte, tím je samozřejmě zatěžujete.
  • Jistě je vhodné používat kvalitní vlasové přípravky, které jsou určené pro barvené vlasy. Hlavně tmavé odstíny barev na vlasy obsahují pigmenty, které mají tendenci se rychle vymývat, barva slábne a vlasy ztrácí lesk. Speciální přípravky pro tento typ vlasů obsahují účinné látky, které vlasy vyživují, chrání bravu před vymýváním a dodají barvě ten správný lesk.
  • A jaké produkty jsou nejvhodnější pro péči o barvené vlasy? Používejte šampon, který je určen speciálně pro barvené vlasy, můžete si vybrat například z nabídky značky L'Oréal Professionnel Vitamino Color šampon pro barvené vlasy. Nezapomínejte, že po každém mytí je vhodné aplikovat kondicionér stejné značky i řady – vyzkoušejte k šamponu kondicionér pro barvené vlasy Vitamino Color, který dokončí správnou péči o barvu vlasů . Kondicionér vmasírujte do vlasů, nechte působit alespoň tři minuty a poté důkladně opláchněte, vlasy budou vyhlazené a lesklé. Alespoň jednou týdně dopřejte svým vlasům výživný zábal pomocí masky pro barvené vlasy Vitamino Color, vlasy dokonale zregeneruje a dodá barvě briliantní lesk. Značka Goldwell se může pochlubit několika řadami produktů Goldwell Colorglow, které jsou určeny speciálně pro různé typy a odstíny barvených vlasů – na odbarvené vlasy IQ Bright Shine, melírované vlasy IQ Brilliant Contrasts, nebo pro konkrétní barvy vlasů – teplé nebo studené odstíny hnědé barvy IQ Deep Reflects.
  • Pokud barvené vlasy často upravujete pomocí fénu či žehličky na vlasy, buďte obzvlášť opatrní a používejte produkty chránící strukturu vlasů před teplem.
  • Konečky barvených vlasů mají tendenci se rychleji vysušovat a třepit, používejte kvalitní séra či oleje, které jsou určené speciálně na konečky vlasů – můžete vyzkoušet třeba nesmývatelný kondicionér pro konečky vlasů Tigi.
  • Se stylingem to v případě barvených vlasů doporučujeme nepřehánět. Různé přípravky by mohly vlasy zatížit a ještě více poškodit. Vhodný je například lesk ve spreji Shine Flash 02 Glistening Mist od značky Redken, který dodá barvě briliantní lesk.
     

Krása barvených vlasů spočívá ve správné a pravidelné péči nejen díky vašemu kadeřníkovi, ale i kvalitním produktům. Pokud své vlasy budete hýčkat, odmění vás svým zdravým vzhledem a leskem.

TIP: V naší nabídce naleznete také profesionální barvy na barvenení vlasů

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Osvědčené tipy pro objem a sílu jemných vlasů!

Osvědčené tipy pro objem a sílu jemných vlasů!

 „Já bych si tak přála husté, objemné vlasy. Kéž by mi objem vydržel alespoň do druhé dne, vlasy mám hned zplihlé“, slýcháváme často. Nemusíte ale ...

Celý příspěvek

Výživa na vlasy: Jak používat kondicionér, masku a balzám správně?

Výživa na vlasy: Jak používat kondicionér, masku a balzám správně?

Bez hloubkové hydratace vlasů nebude vaše kštice nikdy vitální a lesklá. Vysušená vlasová vlákna se totiž třepí, mohou se více mastit a působí ...

Celý příspěvek