Dokonalá intimní hygiena je důležitá

parfums.cz  |  6. 2. 2012  |  Přidat komentář

intimni hyg

Intimní partie každé ženy či dívky vyžadují poněkud jinou péči než zbytek těla. Je to dáno především tím, že ženská intimní místa mají své specifické prostředí s mírně kyselým pH a přirozenou bakteriální flórou, která zajišťuje obranyschopnost pohlavních sliznic. V případě, že je tato rovnováha narušena, mohou vzniknout různé záněty, infekce nebo jiné gynekologické problémy, které jsou doprovázeny pálením, svěděním, zarudnutím nebo nepříjemně zapáchajícím výtokem.

intimni hyg

Přirozené kyselé pH prostředí ženského pohlaví je často narušováno různými vlivy, jako jsou například období menstruace, menopauzy nebo těhotenství. Negativní dopad na přirozenou bakteriální mikroflóru poševních sliznic může mít také užívání antibiotik a hormonální antikoncepce, používání menstruačních tampónů nebo návštěva sauny či bazénu. Důležitou roli hraje také stres, únava, pohlavní styk nebo zapaření intimních partií vlivem neprodyšného oblečení.

K tomu, aby se vám podařilo přirozenou rovnováhu kyselého prostředí vašich intimních partií udržet, je důležité vyvarovat se používání přípravků, které nejsou určené přímo pro péči o tuto část těla. Jedná se zejména o běžné parfemované sprchové gely nebo zásaditá mýdla. Tato nevhodná kosmetika totiž může pH hodnotu poševních sliznic nejen podráždit, ale často bývá i hlavní příčinou narušení zmiňované rovnováhy!

Pro péči o ženské intimní partie proto existují speciální přípravky, které mají jemné mycí účinky a zároveň podporují zdravou bakteriální flóru potřebnou pro ochranu pohlavních orgánů před záněty. Jedná se především o gely, fluidy, emulze nebo pěny. Tyto přípravky vám poskytnou dokonalý hygienický komfort a zároveň působí preventivně proti tvorbě zánětů i výtoků a v případě již vzniklých gynekologických obtíží urychlují dobu léčby. Speciální přípravky pro intimní hygienu jsou neparfemované a neobsahují žádné dráždivé látky. Jsou vhodné pro každodenní používání a zanechají vaše intimní partie dokonale čisté, bez nepříjemného zápachu nebo pálení.

lactacyd

Skvělým tipem je například emulze pro intimní hygienu Lactacyd Femina, která je výjimečná tím, že obsahuje tutéž kyselinu mléčnou, kterou přirozeně produkuje ženské tělo. Díky tomu obnovuje a udržuje přirozené, mírně kyselé, prostředí intimních partií a pomáhá je tak chránit před záněty. Zároveň zmírňuje jejich nepříjemné projevy.

Vyzkoušet můžete také gel na intimní hygienu se speciálně nízkým pH 5,5 A - Derma Derm´Intim nebo jedinečnou mycí emulzi Nivea Intimo Double Effect  2v1. Ta nejenže obsahuje kyselinu mléčnou a jemně čistí intimní partie, ale také díky obsahu zvláčňujícího avokádového oleje umožňuje šetrné oholení intimních oblastí bez nežádoucího podráždění.

Na trhu také existují speciální tuhá mýdla pro intimní hygienu, jako je například přírodní mýdlo Klorane Dermo Pain Creme. Pro případ, že se chcete cítit příjemně svěže i během dne, nebo zrovna nemáte k dispozici sprchu, můžete použít praktické vlhčené ubrousky na intimní hygienu, které vám poskytnou skvělý hygienický komfort a které můžete nosit neustále při sobě v kabelce.

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Nesnášíte jarní úklid? Ten kosmetický, inspirovaný knihou Marie Kondo, si zamilujete! Kniha Zázračný úklid totiž hlásá, že když se zbavíte ...

Celý příspěvek

Perfektní domácí manikúra krok za krokem

Perfektní domácí manikúra krok za krokem

Patříte do týmu domácí manikúry nebo se raději svěřujete do péče někoho jiného? Podle nás zvládne úpravu nehtů doma každý, stačí pár základních ...

Celý příspěvek