Péče o pleť v zimě

Petra  |  7. 1. 2014  |  Přidat komentář

zima plet

Během zimních mrazivých dnů potřebuje naše pleť ochranu, výživu a hydrataci. V tomto období totiž pleť trpí nízkými teplotami a ledovým vzduchem, který ji nepříjemně vysušuje. Pokožka obličeje má potom sklon k zarudnutí, svědění a k nevzhlednému olupování. V zimním počasí také dochází ke zpomalování metabolismu v kůži. Při náhlém přechodu z mrazu do tepla místnosti se pleť překrví, což může vést až k popraskání drobných žilek. Jak tedy v zimě o pleť pečovat a předejít těmto nežádoucím účinkům mrazu?

Dopřejte pleti ochranu a hydrataci

S oblíbeným lehkým krémem si v zimě nevystačíte. Pleť je totiž potřeba řádně promazávat tučnými a hutnými krémy, které dokážou citlivou pokožku obličeje skutečně ochránit před mrazivým větrem. Pro období zimy existují speciálně navržené zimní krémy (například Cold Cream od La Roche-Posay, Biodermy a dalších), které skvěle fungují jako ochranný štít před mrazem. Aby se v zimě těšila vaše pleť dobrému stavu a vypadala zdravě a rozzářeně, nezapomeňte, kromě běžné denní péče, použít alespoň jedenkrát týdně hydratační výživnou masku, která namáhanou pleť dokonale zregeneruje. Během zimy neopomíjejte ani důkladné čištění pleti. Namísto pleťové vody s alkoholem raději použijte hypoalergenní pleťové mléko. Alkohol totiž může pleť v zimě nepříjemně podráždit a vysušit.

Make-up v zimě?

Přemýšlíte, zda je dobré používat v zimě make-up? Samozřejmě! Dnešní make-upy mají vysoké hydratační a vyživující účinky, které použití ochranného zimního krému ještě znásobí. V zimě dejte přednost tekutému make-upu nebo tónovacímu krému a snažte se vyvarovat nadměrnému používání pudru, který má vysušující účinky.

kremy zima

Nezapomeňte na své rty!

Během mrazivých dnů nezapomínejte pečovat ani o své rty! Citlivá pokožka rtů by vám totiž mohla bolestivě popraskat. Snažte se rty zbytečně neolizovat, jelikož tímto přispíváte k jejich vysušení a popraskání. Ani rtěnka neposkytuje dostatečnou ochranu před mrazem! Místo toho použijte vždy, než vyjdete ven, speciální balzám na rty, který rty dokonale hydratuje.

Natírejte ruce

Pamatujte na to, že v zimě je potřeba chránit každou část pokožky, která je mrazu vystavena. Neopomínejte proto také své ruce! I když nosíte rukavice, stačí jen krátká chvilka vytáhnutí holých rukou na studený vzduch, a pokožka se ihned začne nepříjemně vysušovat. Ruce proto pravidelně natírejte hydratačními krémy, které zamezí popraskání kůže a třepení nehtů. Skvělé krémy na ruce nabízí značky Neutrogena nebo Mixa.

uva zima

Co si přibalit na hory?

Pokud se v zimě chystáte na hory, určitě si s sebou přibalte sluneční kosmetiku s vysokým UV faktorem. Kombinace nízkých teplot a ostrých slunečních paprsků totiž může vaši oslabenou pokožku spálit stejně, jako kdybyste leželi u moře. Použijte například opalovací krém na obličej Piz Bin Mountain nebo Altermed Panthenol Winter.

Pečujte o pleť i zevnitř!

V zimě je důležité starat se o pleť nejen zvenku, ale také zevnitř! Častou chybou, které se v zimních měsících dopouštíme, je nedodržování správného pitného režimu. Děje se tak zkrátka proto, že máme menší žízeň. Pokud málo pijeme, je naše pokožka více suchá a vypadá nezdravě. Ideální je proto pít vodu nebo čaj. Oproti tomu káva, grog anebo svařené víno spíše organismus vysušuje. Během zimních dnů také doplňujte důležité vitamíny, jezte pestrou stravu a nezapomínejte na dostatečný příjem ovoce a zeleniny.

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: