Sluneční vlasová kosmetika

Petra  |  30. 7. 2012  |  Přidat komentář

Ať už jste svoji každoroční dovolenou absolvovali nebo se teprve chystáte, nezapomínejte na kvalitní vlasovou péči, která chrání vlasy před slunečním zářením. Věřte, že letní paprsky dokáží vlasy nenávratně poškodit, protože ultrafialové sluneční záření je škodlivé nejen pro pokožku těla, ale také pro vlasy.

Co všechno se může s vlasy na slunci stát

Sluneční záření (UVA či UVB) má velký vliv na strukturu vlasů. Nejprve dojde k poškození kutikuly, ochranné vrstvy vlasu, a následně záření proniká hlouběji až k vlasové kůře. Sníží se elasticita vlasů, z poškozeného vlasu snadněji uniká vlhkost a vlas není dostatečně hydratován. Na zvýšenou péči o vlasy v období léta by měli zejména dbát ti, jejichž vlasy jsou barvené, ztrvalené či prošedivělé. Ať už barvením nebo ondulací jsou vlasy již tak oslabené a slunce pro tyto vlasy představuje hotovou pohromu. A proč prošedivělé vlasy potřebují zvýšenou ochranu – jak již víte z minulého čísla, šedivé vlasy obsahují méně pigmentu, který do určité míry pomáhá odrážet ultrafialové záření.

Oslabené vlasy jsou také velmi náchylné na lámání a třepení konečků. Sluneční paprsky dokonce dokáží změnit barvu našich vlasů, většinou barva vybledne nebo vám slunce vyšisuje světlejší odstíny pramenů vlasů. Blednutí barvy také zintenzivní voda z moře či z bazénu.

Péče a ochrana vlasů před paprsky

Tak jako chráníme a vyživujeme pokožku těla v letních měsících, měli bychom intenzivněji pečovat i o vlasy. Jistě není dobré celodenně vystavovat vlasy slunečnímu záření, proto doporučujeme používat pokrývku hlavy, která může být i vhodným módním doplňkem. Základem je ovšem výběr kvalitní vlasové péče. Vybavte se na léto kvalitními přípravky a určitě vás tato investice nebude mrzet. Vaše vlasy v pohodě zvládnou nápor slunce a můžete tak ušetřit za nákladné regenerační přípravky na podzim.

Základem je kvalitní šampon a maska. Pokud máte dovolenou spojenou s mořem či bazénem, neměli byste zapomenout po každém vykoupání vlasy opláchnout čistou neslanou vodou a večer je finálně zbavit všech nečistot, soli i chlóru pomocí šamponu. Vyzkoušet můžete například produkty značky Goldwell Sun Reflects. Maska Sun Reflects regeneruje intenzivně vlasy, dodává bohatou hydrataci. Je určena pro viditelně třpytivější lesklé vlasy a pro pocit zdravých, hladkých vlasů. Zároveň je ideální i pro barvené vlasy a má nádhernou vůni po mangu. Značka L’Oréal Professionnel má ve svém sortimentu řadu přípravků určené pro vlasy namáhané sluncem pod názvem Solar Sublime.

Doporučujeme vyzkoušet sprej s vůní broskvového nektaru, který vytváří kolem vlasového vlákna jemný ochranný film, udržuje vlas pružný, hydratovaný a lesklý. Má nemastné složení a velmi lehkou konzistenci. Patentovaná technologie Mexoryl S.O. UV-Protect vytváří na povrchu vlasů mikroskopický ochranný film, který chrání zdraví vlasů před negativními účinky UV záření, solí a chlórem a zabraňuje vysušování. Sprej aplikujte před začátkem slunění a pak kdykoliv během dne podle potřeby.

Pokud se obáváte vyblednutí barvy, vyzkoušejte speciální ochranný sprej od značky Kérastase z řady Soleil, který chrání vlasy před škodlivými vlivy UV záření, působí proti krepatění a zabraňuje vymývání barvy. Dodává vlasům přirozený lesk. Pokud jsou vaše vlasy velmi zcitlivělé, vyzkoušejte ze stejné řady značky Kérastase speciální ochranný krém. Obsahuje Système Aqua-Lock, revoluční technologii, která zaručuje odolnost proti vodě. Chrání vlasy před poškozením UV paprsků a dokonale je hydratuje, udržuje tuto přirozenou vlhkost uvnitř vlasového vlákna. Navíc dodává vlasům lesk, uhlazuje povrch vlasového vlákna a usnadňuje rozčesávání.

Pokud je váš kufr malý a nechcete v něm zbytečně zabírat místo velkými baleními produktů, pořiďte si cestovní set sluneční vlasové péče od značky Schwarzkopf Professional z řady BC Bonacure Sun Protect. Obsahuje kompletní péči pro vaše vlasy – šampon, kondicionér ve spreji a vlasovou kúru. Ideální péče během cestování.

Užijte si léto a nezapomeňte chránit své vlasy i pokožku.

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář: