3 Vyberte si ten správný šampon

parfums.cz  |  22. 5. 2012  |  Přidat komentář

Přestože základní funkcí šamponů je zbavení nečistot a kožního mazu, mohou kromě mycích složek obsahovat také další látky. Mezi přidanými složkami mohou být vitamíny, látky podporující růst vlasů, keratin, ceramidy či jiné „výplně“. Pokud bychom měli možnost se na vlas podívat pod mikroskopem, zjistili bychom, že na povrchu vlasu jsou malé „šupinky“. Při mytí se tyto šupinky otevírají - použitím určitého šamponu tak můžeme docílit různých požadovaných výsledků. Správný šampon může vlasy Vaše vlasy uhladit, přidat objem, zregenerovat, či zvlnit.

Šampony, sloužící k uhlazení vlasů, naleznete většinou označené jako přípravky pro nepoddajné či krepatějící se vlasy. Speciální šampony pro dodání objemu pak většinou nalezneme v sekcích přípravků pro jemné vlasy nebo jako šampony pro přidání obejmu zplihlým vlasům. Vlasy, namáhané chladem, mají sklon k větší lámavosti. V zimním období doporučujeme používat takové, které obnovují pružnost vlasů, v letních měsících naopak takové, které obsahují UV filtry.

Speciální šampony

Nejlepší šampony jsou vždy ty, které odpovídají Vašemu typu vlasů. Trápí-li Vás nadměrné vypadávání vlasů či lupy, měli byste používat vhodný šampon. Prodloužené vlasy vyžadují rovněž specifickou péči, protože na rozdíl od přirozených nejsou nijak vyživované. V podstatě se dá říci, že jsou „mrtvé“. Pro tento typ vlasů doporučujeme používat šampony a kondicionéry s větším obsahem ceramidů, keratinu a aminokyselin, které vlasy chrání před polámáním. Přípravky různých značek se rovněž vyrábí pro suché vlasy, narušené, ztrvalené či jinak chemicky poškozené.

Výběrem vhodného šamponu si tak například můžete oddálit vymývání Vaší nové barvy z vlasů, zabránit postupnému žloutnutí u blond odstínů či odstranit dlouhodobé nánosy stylingových přípravků. K tomuto účelu se vyrábí speciální vymývací šampony, které fungují obdobným způsobem jako například peelingové přípravky na tělo. Po použití nejen takového šamponu je nutné použít lehký kondicionér, který následně chrání vlasy před vysoušením a pomáhá při kartáčování.

Ať už je váš typ vlasů jakýkoliv, neměli byste zapomínat, že jen pravidelná péče přinese vlasům zdravý vzhled.

V našem sortimentu kvalitních šamponů na notino.cz naleznete šampony na mastné vlasy, šampony zabraňující vypadávání vlasů, šampony proti žlutému nádechu u melírovaných, zesvětlených nebo jinak odbarvených vlasů, šampony proti lupům, regenerační šampony, určené pro chemicky poškozené vlasy, speciální šampony pro tvarování vlnitých vlasů či šampony pro péči o barvené vlasy. Z široké nabídky si u nás vybere opravdu každý.

Náš tip: Hledáte vhodný šampon na cestování? Vyzkoušejte tuhý šampon!

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jak na dlouhé vlasy? Víme, co funguje

Jak na dlouhé vlasy? Víme, co funguje

Chcete mít krásné dlouhé vlasy, ale vaše hříva s vámi moc nespolupracuje? Pokud se snažíte a snažíte, ale nedostanete se přes vaši „maximální délku“, ...

Celý příspěvek

Výživa na vlasy: Jak používat kondicionér, masku a balzám správně?

Výživa na vlasy: Jak používat kondicionér, masku a balzám správně?

Bez hloubkové hydratace vlasů nebude vaše kštice nikdy vitální a lesklá. Vysušená vlasová vlákna se totiž třepí, mohou se více mastit a působí ...

Celý příspěvek