1 Vyberte si ten správný šampon

parfums.cz  |  22. 5. 2012  |  Přidat komentář

Přestože základní funkcí šamponů je zbavení nečistot a kožního mazu, mohou kromě mycích složek obsahovat také další látky. Mezi přidanými složkami mohou být vitamíny, látky podporující růst vlasů, keratin, ceramidy či jiné „výplně“. Pokud bychom měli možnost se na vlas podívat pod mikroskopem, zjistili bychom, že na povrchu vlasu jsou malé „šupinky“. Při mytí se tyto šupinky otevírají - použitím určitého šamponu tak můžeme docílit různých požadovaných výsledků. Správný šampon může vlasy Vaše vlasy uhladit, přidat objem, zregenerovat, či zvlnit.

Šampony, sloužící k uhlazení vlasů, naleznete většinou označené jako přípravky pro nepoddajné či krepatějící se vlasy. Speciální šampony pro dodání objemu pak většinou nalezneme v sekcích přípravků pro jemné vlasy nebo jako šampony pro přidání obejmu zplihlým vlasům. Vlasy, namáhané chladem, mají sklon k větší lámavosti. V zimním období doporučujeme používat takové, které obnovují pružnost vlasů, v letních měsících naopak takové, které obsahují UV filtry.

Speciální šampony

Nejlepší šampony jsou vždy ty, které odpovídají Vašemu typu vlasů. Trápí-li Vás nadměrné vypadávání vlasů či lupy, měli byste používat vhodný šampon. Prodloužené vlasy vyžadují rovněž specifickou péči, protože na rozdíl od přirozených nejsou nijak vyživované. V podstatě se dá říci, že jsou „mrtvé“. Pro tento typ vlasů doporučujeme používat šampony a kondicionéry s větším obsahem ceramidů, keratinu a aminokyselin, které vlasy chrání před polámáním. Přípravky různých značek se rovněž vyrábí pro suché vlasy, narušené, ztrvalené či jinak chemicky poškozené.

Výběrem vhodného šamponu si tak například můžete oddálit vymývání Vaší nové barvy z vlasů, zabránit postupnému žloutnutí u blond odstínů či odstranit dlouhodobé nánosy stylingových přípravků. K tomuto účelu se vyrábí speciální vymývací šampony, které fungují obdobným způsobem jako například peelingové přípravky na tělo. Po použití nejen takového šamponu je nutné použít lehký kondicionér, který následně chrání vlasy před vysoušením a pomáhá při kartáčování.

Ať už je váš typ vlasů jakýkoliv, neměli byste zapomínat, že jen pravidelná péče přinese vlasům zdravý vzhled.

V našem sortimentu kvalitních šamponů na notino.cz naleznete šampony na mastné vlasy, šampony zabraňující vypadávání vlasů, šampony proti žlutému nádechu u melírovaných, zesvětlených nebo jinak odbarvených vlasů, šampony proti lupům, regenerační šampony, určené pro chemicky poškozené vlasy, speciální šampony pro tvarování vlnitých vlasů či šampony pro péči o barvené vlasy. Z široké nabídky si u nás vybere opravdu každý.

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Simona  |  28. 9. 2017 17:07:36
Nejradši mám šampony od Oriflame, doporučuji vyzkoušet. Najdete na www.kosmetika-registrace.cz
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

7 zázraků pro vlasy zničené sluncem, mořem i chlórem

7 zázraků pro vlasy zničené sluncem, mořem i chlórem

Zatímco vy si užíváte léto, vaše vlasy trpí. Slunce, mořská sůl i chlór z hotelových bazénů pro ně představují skutečnou pohromu. Lámou se, třepí, ...

Celý příspěvek

SÍLA ŽENY: Přírodní péče o vlasy a kouzlo přirozenosti

SÍLA ŽENY: Přírodní péče o vlasy a kouzlo přirozenosti

Ráda byste žila spokojenější a šťastnější život? Chcete zdokonalit své tělo i mysl a podpořit sebedůvěru? Tak to jste na správném místě :)Stačí si ...

Celý příspěvek