5 beauty triků od mámy. Co vás o kráse naučila ta vaše?

Jana P  |  26. 4. 2018  |  Přidat komentář

beauty triky

Moje máma měla vždycky spoustu beauty vychytávek. Některé dokonce dodnes používám. Ty další jsou úsměvné, ale i tak stojí za to je zmínit. Jen tak, pro pobavení… A mimochodem, jak to bylo u vás?

Krém je základ

Byla jsem ještě na základce, když jsem dostala první krém. „Mazat se musíš. Ráno i večer, jinak budeš mít vrásky!“ A tak jsem mazala. A opravdu nevím, jestli za to může univerzální modrá Nivea, která byla tím prvním krémem, ale vrásky se ode mě drží v uctivé vzdálenosti doteď. A také doteď poctivě mažu, i když jsem značku vyměnila.

Nalíčila ses? Odlíčíš se!

Odlíčit jsem se musela pokaždé, když jsem použila byť jen řasenku. Zvlášť u té mě máma varovala, že se jinak řasy navždycky zničí, polámou. Představa polámaných řas byla velmi motivující! A pravidlo mi vydrželo dodnes. Jakkoliv jsem se od všech odličovacích vod přiklonila k přírodní voňavé růžové vodě.

Vlasy si opláchni kopřivou

Obyčejný kopřivový šampon stával na okraji vany celé dětství. Nebavil mě, a nebavilo mě ani oplachování kopřivovým nálevem. Chtěla jsem voňavé vlasy, ne ty, co „smrdí“ jako seno?! Že právě kopřiva funguje proti mastným vlasům, jsem zjistila až později. A taky, že ocet dodá lesk nebo že žloutkový zábal pomůže těm suchým. Teď už to vím. Jen jsem si ji časem upravila pro každodenní použití a našla si vyhovující kopřivový šampon Klorane, který seženete i jako suchý šampon!

Beauty triky od mámy

Tužku na oči namoč

Černou tužkou orámované oči mě nelákaly nikdy, vždycky jsem si spíš hrála se stíny. Navíc, máma hrot tužky namáčela, aby „lépe kreslil“. To mi prostě nesedělo. Ale možná tehdy byly tužky tvrdé a opravdu potřebovaly „povzbudit“. Což se třeba s automatickou tužkou od Astor stát nemůže.

Oční stíny taky navlhči

Další rozpačitá rada od mámy pro mě. Když máma nanášela oční stíny, aplikátor namočila. Dodnes říká, že pak stíny víc drží. Ale to nemůžu. To už raději nanášet suché, jen tak halabala prstem. I to jsem dlouho nechápala, nicméně dnes tomu rozumím. Šetří to tolik času, když ráno spěcháte do práce, ve vleku jedno, dvě děti a před sebou den nadupaný povinnostmi?! Ale je-li čas si s líčením hrát, jsou na trhu skvělé aplikátory. ArtDeco například!

beauty triky od mamy

 

Tak, to byla moje máma a její beauty triky. Ale také jsem se poptala u nás, v Notinu, a kolegyně se podělily o další perličky. Třeba že nejlepší balzám na rty je med, že na popraskané paty platí vazelína zabalená do igelitu, že nejlépe se oční stíny nanáší „uchošťourem“ nebo že lakovat nehty je třeba jen uprostřed, nikoliv k bočním krajům (protože je to opticky zeštíhlí – ehm, to mi máma říkávala také!).

Teď už zbývá se zeptat jen: a co naučila vás ta vaše? Klidně se s námi podělte!

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Vegan kosmetika: dopřejte si to nejlepší!

Vegan kosmetika: dopřejte si to nejlepší!

Objevte benefity veganské kosmetiky, jakými jsou kvalita, absence živočišných produktů a udržitelnost. Nejenom pro tyto výhody ji běžně používá stále ...

Celý příspěvek

Velký jarní kosmetický úklid podle Marie Kondo

Velký jarní kosmetický úklid podle Marie Kondo

Nesnášíte jarní úklid? Ten kosmetický, inspirovaný knihou Marie Kondo, si zamilujete! Kniha Zázračný úklid totiž hlásá, že když se zbavíte ...

Celý příspěvek