6 tipů, jak bojovat s roztřepenými konečky

Jana P  |  31. 10. 2018  |  Přidat komentář

roztřepené konečky

Ke vzniku roztřepených konečků dochází z mnoha důvodů. Tím nejprozaičtějším je fakt, že na koncích jsou vlasy zkrátka nejstarší. Mají za sebou nejvíce fénování, kulmování, procesů barvení, odbarvování i „pouhého“ česání. Jsou zkrátka nejvíc oslabené i narušené, což vede k jejich třepení. Co s tím?

Nejjednodušší je samozřejmě konečky zastřihnout – klidně každý měsíc o centimetr, protože o takovou délku za další měsíc zase narostou. Nicméně, někdy ani pravidelnou kadeřnickou péčí nic nevyřešíte, protože problém je zkrátka uvnitř vlasu. Chce to péči na míru: od výživy, přes šampon odpovídající vašemu typu vlasů, po oleje či speciální masky na roztřepené konečky.

1. Na výživě záleží

Hlídejte si přísun vitamínů, a především pak minerálních látek, jakými jsou hořčík či křemík. Pro zdraví vlasů jsou velmi důležité, a v případě, že vás trápí poškozené vlasy dlouhodobě, vyplatí se investovat i do doplňků stravy.

2. Šampon na míru

Roztřepené konečky jsou nejčastěji problém pro ženy s dlouhými, bavenými/odbarvovanými, tepelně namáhanými a suchými vlasy. A na všechny tyto typy vlasů existují řešení. Například Phyto Phytoelixir obsahuje štědrou dávku výživy i hydratace, což z něj dělá skvělý šampon na roztřepené konečky.

3. Bez balzámu ani ránu

Takové vlasy ocení i správný balzám na suché či roztřepené vlasy. Protože po mytí zůstává povrch vlasu „otevřený“, drsnější, a je třeba jej zase uhladit a opatřit ochranným filtrem, aby nedocházelo k dalšímu poškozování. Bezoplachová péče balzámu Schwarzkopf Professional BC Bonacure Repair navíc šetří čas: jen jej nanesete na spodní část ručníkem prosušených vlasů, a jdete.

roztřepené konečky

4. Posilující sérum

Pro extrémně roztřepené konečky, a především tepelně poškozené vlasy potřebujete extrémně dobrou péči. Nabízí ji dvousložkové sérum na poškozené konečky L'Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Lipidium. Obsahuje ceramidy pro posílení a pružnost vlasů a lipidy pro jejich odolnost.

5. Maska pro výživu

Zhruba jednou za týden pomůže maska na roztřepené konečky. Je to extra porce výživy navíc, a třeba Kérastase Resistance Extentioniste se po opláchnutí postará o posílení vlasů od kořínků a podporu růstu zdravých vlasů do budoucna.

6. Olej jako záchrana

Zvlášť, pokud vlasy barvíte, potřebujete jim narušení chemií vynahradit, a lépe než olejem to ani nejde. Nanáší se jen do délek a na konečky, a neoplachuje se. Hodně chválený je arganový olej nebo se zkuste svěřit například značce Milk Shake a jejímu oleji Integrity s obsahem mléčných proteinů.

roztřepené konečky

 

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Trendy barvy na vlasy 2019

Trendy barvy na vlasy 2019

Přichází nejnovější trendy v barvení vlasů 2019! Jaro je na dohled. A vy máte nejvyšší čas udělat si obrázek o tom, jaké jsou nejžhavější trendy ...

Celý příspěvek

Maria Nila a Colorista: barvy na pár dní i celé léto

Maria Nila a Colorista: barvy na pár dní i celé léto

Už před více než 40 lety se ve Švédsku zrodila Maria Nila. Značka, která vábí milovníky veganské vlasové kosmetiky i vymývatelných barev, jež jsou ...

Celý příspěvek