Barva letošního roku je Marsala! Jak se nalíčit v jejích tónech?

Stanislava  |  21. 5. 2015  |  Přidat komentář

marsala

Barvou pro letošní rok byla zvolena Marsala. Marsala je temně vínová barva s kapkou hnědé. Je pojmenována po slavném červeném vínu ze Sicílie. Tato barva v sobě ukrývá eleganci a nenucenost. Vyzařuje sebejistotu a důvěryhodnost. Marsala letos vévodí módě, designovému nábytku, floristice a také líčení. Právě v tomhle odvětví je neuvěřitelně variabilní.

Marsala je barva, se kterou se při líčení můžete skutečně vyřádit. Je nositelná jako oční stíny, slušet bude na tvářích, rtech i nehtech. Ti odvážnější mohou do tónu Marsala zahalit i své vlasy. I tam bude velmi slušivá.

Tato barva je navíc univerzální pro všechny typy, takže se nemusíte bát, že by vám neslušela. Není extravagantní jako klasická červená, takže se v ní budou dobře cítit i ty stydlivější z vás. Na druhou stranu to není klasická hnědá, takže okoření líčení něčím novým a potěší milovníky experimentů. Navíc, byť Marsala je jen jedna, nic nebrání tomu, abyste při líčení používaly i odstíny, které jsou Marsala pouze podobné. Taktéž nemusíte měnit celou svoji kosmetickou výbavu. Nahlédněte do svých zásob, nějaké vínovo – zemité odstíny určitě objevíte. A když ne, zde je několik tipů, co si v této trendy barvě můžete pořídit.

Oční stíny

Vínová na očích je možná trochu neobvyklá, ale pokud si dáte pozor na pár věcí, dokáže vás překvapit a určitě si ji zamilujete. Pokud jste milovníkem spíše neutrálnějšího líčení, jako základ zvolte světle hnědou nebo růžovou. Hnědo – vínovou poté dejte pouze do ohybu. Tak jako tak, Marsala má trochu tendenci dělat uplakané oči. Tento problém však jednoduše eliminujete černou linkou, která oddělí vínovou barvu od oka. Pokud nechcete černou orámovat celé oko, tak vínovou vůbec nestahujte na dolní linii a použijte místo ní hnědou. Sama jsem si pro tento typ líčení oblíbila paletku Nude Tude od The Balm. Najdu tam spoustu neutrálních odstínů jako základ, stín sexy je pravá nefalšovaná Marsala a na spodní linku je tam několik krásných tmavě hnědých stínů. Linky použijte takové, které máte nejraději. Za sebe doporučuji řadu Black Sensation od Dermacol. Ta obsahuje linky tekuté, gelové či v tužce. Všechny jsou krásně černé a dobře se s nimi pracuje.

Tvářenka

U tvářenky doporučuji odstín Marsala lehce poupravit podle toho, jaká je vaše pleť. Pokud jste teplejší tmavší typ, sáhněte po klasické Marsala barvě. Doporučuji například Estée Lauder Pure Color v odstínu Rebel Rose nebo od Mac variaci Raizin. Pokud jste však spíše studenější typ nebo je vaše pleť velmi světlá, pravá Marsala by na vás mohla působit až moc tvrdě. Najděte si tedy její sestru, která v sobě bude mít o něco méně hnědé a bude směřovat přes vínovou spíše k červené. Třeba Soft Cardinal od Max Factor.

marsala blogerka

Rtěnka

U rtěnky se nabízí nejvíce experimentů, protože každý z nás má jinak zabarvené rty a i totožná rtěnka vytvoří na různých lidech odlišnou barvu. Volte tedy naprosto cokoliv od čistě vínové, přes pravou zemitou Marsala klidně až po hnědou. Sáhněte po klasice Rimmel Lasting Finish v odstínu 01 nebo se trochu rozmazlete luxusnějším kouskem od Helena Rubinstein. V její kolekci Wanted Rouge najdete hned několik Marsala adeptů. Jsou to odstíny Magnetize, Arouse nebo Possess.

Lak na nehty

U laků na nehty je to velmi jednoduché. Marsala odstín je velmi elegantní, ale zároveň decentní. Slušet bude každému a hodí se pro všechny situace, od běžného pracovního dne až po plesy. Za sebe mám jasného favorita. Nové laky od Maybelline Colorama jsou úžasné. Dobře se lakují a skutečně dlouho vydrží. Zaměřte se na odstín 16, který je naprosto věrný barvě Marsala.

Náš tip: Poznejte i Panthone barvy roku 2021. Jak se s nimi nalíčit?

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Nejlepší fixační spreje na make-up

Recenze: Nejlepší fixační spreje na make-up

Dokonalé líčení nemusí rozpít ranní mlha ani letní dusno. S fixačním sprejem totiž váš make-up vydrží dlouho svěží a odolá i teplotním ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Kyselina hyaluronová je ve světě pečující kosmetiky jednou z nejpopulárnějších složek vůbec. Vděčí za to svému silně hydratačnímu účinku i faktu, že ...

Celý příspěvek