Bělení zubů doma: nejúčinnější metody pro zářivý úsměv

notino.cz  |  5. 4. 2020  |  Přidat komentář

bělení zubů

Co je nejhezčím doplňkem? Rozhodně zářivý úsměv! Hodí se ke všemu a nikdy nevyjde z módy. S kvalitními produkty navíc bělení zubů zvládnete i doma. Následující průvodce domácím bělením zubů vám zajistí rychlý a trvalý výsledek. 

Ke světlejší a atraktivnější barvě skloviny se dopracujete nejen chemickým bělením, ale také šetrnějším odstraněním povrchových pigmentací. Účinné bělení zubů mají v popisu práce bělicí prostředky, které způsobují rozklad pigmentů, čímž sklovinu zesvětlí. Obvykle se bělí celý chrup, ale můžete zesvětlovat i jednotlivé zuby, třeba s pomocí bělicího pera. Bělení zubů doma je naprosto bezpečné a zdravotně nezávadné, ovšem musíte postupovat podle návodu a proceduru předem probrat s dentální hygienistkou. 

„Bělit se mohou jen zdravé zuby bez zubních kazů, které nejsou nadměrně citlivé. Procedura se neprovádí v období těhotenství a kojení. Před bělením je nutné podstoupit profesionální dentální hygienu, tedy odstranění zubního kamene a povrchových pigmentací. Míra zesvětlení zubů je u každého pacienta individuální a nedá se předem přesně odhadnout, protože je závislá na kvalitě skloviny a typu zabarvení zubů,“ říká dentální hygienistka Tereza Hastrmanová.

Jak si doma rychle vybělit zuby

Na cestě za hollywoodským úsměvem máte několik možností, kudy se dát – závisí na čase. Pokud chcete sněhový odstín získat pomalu a jistě, zařaďte do své zubní hygieny bělicí ústní vody a pasty. Jestli ale plánujete stát se v dohledné době královnou plesu nebo večírku, zkuste bělicí pásky nebo sadu na bělení zubů s gelem, která je určená na bělení zubů doma.

Bělicí zubní pasty

Většina z nich umí zbavit povrch skloviny pigmentace – to znamená, že nezmění přirozený odstín, ale odstraní zažloutnutí od kávy, čaje a jídla.

Nejlepší zubní pasty:

Bělení zubů

Bělicí pásky na zuby

Díky jednoduché aplikaci šlapou v oblíbenosti zubní pastě na paty. Nalepení je snadné, kvalitní pásky nekloužou a zároveň se nemusíte bát, že by se jim u vás v ústech zalíbilo a nechtěly je opustit – na konci bělení je hravě sloupnete.

Náš tip: Bělicí pásky s aktivním uhlím a kokosovým olejem: My White Secret Charcoal and Coconut Oil

Sada na bělení zubů

Pro všechny, kteří jsou v neustálém letu a počítají každou minutu, máme dobrou zprávu: bělicí kúru si můžete aplikovat přes noc a celou ji prospat. Spuštění procesu zabere jen pár minut – tvarovatelný aplikátor se přizpůsobí vašemu chrupu, pak ho jen naplníte bělicím gelem a můžete jít v klidu do hajan.

Tip dentální hygienistky: „Pokud má někdo s nočním bělením problém, může zkusit denní variantu, při níž je ale nutné mít gel na zubech nejméně 3 hodiny a kvůli kratší době působení jsou výsledky viditelné za delší dobu,“ doporučuje Tereza Hastrmanová.

Náš tip: sada se stomatologickým bělicím gelem: White Pearl Whitening System

Bělení zubů

Pozor na citlivost

Může se stát, že po domácím bělení budete mít citlivější zuby nebo vás budou trochu pálit dásně. Není třeba panikařit, vaše sklovina nikam neodchází – tyto lehké nežádoucí účinky většinou během dne zmizí. Pokud máte s citlivými zuby problém častěji, vyberte si speciální bělicí přípravky.

Přírodní bělení zubů

Chcete nejprve vyzkoušet některý z přírodních způsobů zesvětlení zubů?

  • Rozmačkané jahody zesvětlují díky obrušujícím zrníčkům a obsahu kyseliny jablečné.
  • Kurkuma sice všude zanechává urputné žluté stopy, ale zuby spolehlivě vybělí, navíc díky protizánětlivým účinkům pomáhá při zánětu dásní.
  • Indická metoda pro odvážné – vyplachování úst organickým olejem (tzv. oil pulling) detoxikuje ústní dutinu a zubům vrací přirozenou bělost.

Nežádoucí barvy

Perličkami bílými jako sníh budete své okolí oslňovat tím déle, čím víc je budete chránit před zabarvujícími pochutinami – je tedy dobré omezit kávu, černý čaj, červené víno a samozřejmě také kouření. V každém případě se ale vyplatí najít si osvědčený a příjemný způsob vylepšení barvy skloviny, který vás spolehlivě zachrání, až přestanete být spokojeni se svým úsměvem. 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Antiperspiranty a deodoranty bez hliníku?

Recenze: Antiperspiranty a deodoranty bez hliníku?

Antiperspiranty i deodoranty jsou naprosto běžnou součástí naší denní rutiny, stejně jako čištění zubů nebo skin care. Trávíme s nimi celé dny, a ...

Celý příspěvek

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Zářivým úsměvem dokážete při rozhovoru dosáhnout mnohého, často i beze slov. Je v něm totiž ukrytá potřebná sebejistota. Co když ale zabarvení vašeho ...

Celý příspěvek