VC&A - Bois d’Iris - klenot mezi nebem a zemí

Adrián  |  17. 10. 2017  |  Přidat komentář

parfém

Parfém Bois d’Iris od prestižní francouzské značky Van Cleef & Arpels je skutečným skvostem mezi niche parfémy. Niche kolekce Collection Extraordinaire této značky svojí kvalitou a kreativitou potěší každého nadšence niche parfémů. Samotný název parfému Bois d’Iris, který obsahuje slovo iris (kosatec), musí rozbušit srdce každého nadšence kvalitních vůní. Iris - kosatec totiž patří mezi nejexkluzivnější a nejdražší parfémové ingredience.

 K výrobě parfémů se využívá pouze speciální odrůda kosatce - Iris palliada, která se pěstuje téměř exkluzivně v italské Florencii. Aby se vůně kosatce dostala do parfému, musí podstoupit velmi dlouhavou a komplikovanou cestu. Kosatec se za účelem získání cibulky ponechává v zemi 3 roky, následně se očistí a další 3 roky suší. Po této době má vysušená cibulka čistou, jemně pudrovitou vůni. Následně se drtí a destiluje. Získává se hmota, která svou konzistencí připomíná vosk - v parfumerii se nazývá kosatcové máslo. V závěrečné fázi se z tohoto másla získává samotná esence. Na výrobu 1 kilogramu kosatcové esence je potřebných 10 kilogramů kosatcového másla. Anebo jinak - celých 15 tun cibulek kosatce, které se vypěstují na 15 hektarech půdy. Jeden kilogram kosatcové esence se pak prodává přibližně za 75 000 EUR - jde o jednu z nejdražších ingrediencí používaných v parfumářském řemesle. Právě tato zdlouhavá a náročná cesta od rostliny v záhoně až po ingredienci ve vůni propůjčuje parfému jedinečnou kvalitu. Kosatec dodává parfému přímo nadpozemskou auru, vůně je nadlehčená, provzdušněná a jemně pudrovitá. Evokuje pocit čistoty, jemnosti a nesmírné elegance.

 

Parfumářka Emilie Coppermann této vzácné ingredienci ve vůni Bois dIris složila skutečnou poklonu. Samotný název parfému napovídá, že kromě vůně kosatce bude hrát roli i vůně dřeva - bois. Musíme potvrdit, že název Bois d’Iris je výstižný a přesný. Van Cleef & Arpels uvádí, že jde o vůni dřeva vyplaveného na břeh řeky (drift wood). V případě Bois d’Iris je dřevo prosáknuté vanilkovou vůní, která mu dodává jemnou sladkost. Kombinace vůně kosatce a sladce vonícího dřeva vytváří neuvěřitelně elegantní a nevtíravou auru.

 

Van Cleef & Arpels vůni Bois d’Iris propaguje jako ženskou vůni, avšak vůně je natolik univerzální, že ji s lehkostí může nosit i muž. Na pokožce vydrží více než 8 hodin. Vůně není příliš vtíravá a silná. Hodí se proto do práce, na formální schůzky a obchodní jednání.  

Emilie Coppermann v parfému Bois d’Iris od Van Cleef & Arpels zachytila strhující a unikátní kombinaci dvou protikladných světů: nadpozemskost v podobě vůně kosatce se střetává s připoutaností pozemsky jemné dřevité vůně. Jde o střet mezi nebem a zemí.

Pro více informací mrkněte na náš eshop a napište nám, jak tato vůně vyhovuje vám.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

TOP 6 svěžích niche parfémů: Tyhle letní vůně si zamilujete

TOP 6 svěžích niche parfémů: Tyhle letní vůně si zamilujete

Nejlepší niche parfémy letošního léta si bezvýhradně zamilujete. A vůbec nezáleží na tom, jestli se ve světě „nikovek“ pohybujete už nějaký ten ...

Celý příspěvek

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co si pořídit v největší slevové akci léta?

Když se řekne Black Friday, všichni si asi vybavíme velké slevy, ale i předvánoční šílenství a shánění dárků. Není ale škoda, že při honbě za dárky ...

Celý příspěvek