VC&A - Bois d’Iris - klenot mezi nebem a zemí

Adrián  |  17. 10. 2017  |  Přidat komentář

parfém

Parfém Bois d’Iris od prestižní francouzské značky Van Cleef & Arpels je skutečným skvostem mezi niche parfémy. Niche kolekce Collection Extraordinaire této značky svojí kvalitou a kreativitou potěší každého nadšence niche parfémů. Samotný název parfému Bois d’Iris, který obsahuje slovo iris (kosatec), musí rozbušit srdce každého nadšence kvalitních vůní. Iris - kosatec totiž patří mezi nejexkluzivnější a nejdražší parfémové ingredience.

 K výrobě parfémů se využívá pouze speciální odrůda kosatce - Iris palliada, která se pěstuje téměř exkluzivně v italské Florencii. Aby se vůně kosatce dostala do parfému, musí podstoupit velmi dlouhavou a komplikovanou cestu. Kosatec se za účelem získání cibulky ponechává v zemi 3 roky, následně se očistí a další 3 roky suší. Po této době má vysušená cibulka čistou, jemně pudrovitou vůni. Následně se drtí a destiluje. Získává se hmota, která svou konzistencí připomíná vosk - v parfumerii se nazývá kosatcové máslo. V závěrečné fázi se z tohoto másla získává samotná esence. Na výrobu 1 kilogramu kosatcové esence je potřebných 10 kilogramů kosatcového másla. Anebo jinak - celých 15 tun cibulek kosatce, které se vypěstují na 15 hektarech půdy. Jeden kilogram kosatcové esence se pak prodává přibližně za 75 000 EUR - jde o jednu z nejdražších ingrediencí používaných v parfumářském řemesle. Právě tato zdlouhavá a náročná cesta od rostliny v záhoně až po ingredienci ve vůni propůjčuje parfému jedinečnou kvalitu. Kosatec dodává parfému přímo nadpozemskou auru, vůně je nadlehčená, provzdušněná a jemně pudrovitá. Evokuje pocit čistoty, jemnosti a nesmírné elegance.

 

Parfumářka Emilie Coppermann této vzácné ingredienci ve vůni Bois dIris složila skutečnou poklonu. Samotný název parfému napovídá, že kromě vůně kosatce bude hrát roli i vůně dřeva - bois. Musíme potvrdit, že název Bois d’Iris je výstižný a přesný. Van Cleef & Arpels uvádí, že jde o vůni dřeva vyplaveného na břeh řeky (drift wood). V případě Bois d’Iris je dřevo prosáknuté vanilkovou vůní, která mu dodává jemnou sladkost. Kombinace vůně kosatce a sladce vonícího dřeva vytváří neuvěřitelně elegantní a nevtíravou auru.

 

Van Cleef & Arpels vůni Bois d’Iris propaguje jako ženskou vůni, avšak vůně je natolik univerzální, že ji s lehkostí může nosit i muž. Na pokožce vydrží více než 8 hodin. Vůně není příliš vtíravá a silná. Hodí se proto do práce, na formální schůzky a obchodní jednání.  

Emilie Coppermann v parfému Bois d’Iris od Van Cleef & Arpels zachytila strhující a unikátní kombinaci dvou protikladných světů: nadpozemskost v podobě vůně kosatce se střetává s připoutaností pozemsky jemné dřevité vůně. Jde o střet mezi nebem a zemí.

Pro více informací mrkněte na náš eshop a napište nám, jak tato vůně vyhovuje vám.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek