3 Bronzer, tvářenka a rozjasňovač podle typu obličeje

notino.cz  |  10. 6. 2019  |  Přidat komentář

rozjasňovač podle typu obličeje

Jemně vykonturované tváře pomocí bronzeru jsou jedním z letošních největších trendů! Spousta žen si ale klade otázku, jak na ně. A proto vám přinášíme tento jednoduchý manuál, který se odvíjí od tvaru obličeje. Vytvořit si líčení jako políbené od sluníčka už pak zvládnete levou zadní.

O typologii obličeje už asi víte.  Ale jaký typ je ten váš a jak ho snadno zjistit? Vezměte si do ruky rtěnku nebo tužku na rty, stoupněte si rovně před zrcadlo a obkreslete si na něj tvar obličeje. Dál je to jednoduché. Čemu je nejblíže tvar na zrcadle – kolečko, ovál, srdíčko nebo čtverec, tam v článku rolujte.

Ještě předtím pár informací o tom, kam který produkt od Maybelline aplikovat. Bronzovací a konturovací pudr City Bronzer je matný, tudíž ho můžete použít jak pro opálený efekt, tak i jemné a přirozené konturování. Obecně platí, že patří tam, kde vzniká stín, který díky aplikaci bronzeru podpoříte – takže pod lícní kosti a spodní ret. A pak na místa, která chcete do stínu schovat. Tvářenky Fit Me si můžete vybrat nejen odstín, ale i to, jestli chcete lehce třpytivou nebo matnou. Nanášejte ji pak na jablíčka tváří. Ta uvidíte, když se usmějete. A na závěr rozjasňovač – ať už Face Studio Strobing Stick v tyčince nebo Master Chrome v pudru, oba patří na nejvyšší body obličeje – vršky lícních kostí, špičku nosu a bradu.

Oválný obličej

Jako první se podíváme na ten nejjednodušší tvar z pohledu bronzování a konturování. Stačí jej lehce vykonturovat bronzerem lícní kosti, tvářenkou dodat barvu líčkám a rozjasňovačem zvýraznit vršek lícních kostí, bradu a oční okolí. Na to vyzkoušejte třeba korektor Age Rewind Eraser v narůžovělém odstínu 05. Jsou ženy, které mají pocit, že je obličej podlouhlý až moc a chtějí ho trochu „zakulatit“. Opět se dá vypomoci bronzerem a lehce vykonturovat čelo podél celé linie vlasů. V případě spodní čelisti opět naneste bronzer po celé její délce.

ovál

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Kulatý obličej

Ten potřebuje hlavně zúžit a opticky prodloužit. Takže pro místa, kam aplikovat bronzer, našpulte rty, udělejte tzv. rybičku a aplikujte do vzniklých „prohlubní“. Nemusíte se bát trochu ostřejší hrany. Od lícní kosti pokračujte až k hraně čelisti. Tím potlačíte zakulacení spodní části tváří a dosáhnete optického prodloužení. Bronzer aplikujte lehce i na spánky a pokračujte od nich podél linie vlasů k čelu. Dalším krokem je tvářenka, s tou u kulatého obličeje spíše opatrně, zlehka a pod úhlem. Kopírujte spíše bronzer, než že byste zvýraznily jablíčka. A na závěr rozjasňovač – ten soustřeďte hodně na střed obličeje, který díky tomu lehce vystoupí, a dále na hranu nosu a střed brady. Opticky vám pomůže i rozjasněné oční okolí světlým korektorem.

kulatý obličej

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej se vyznačuje širším čelem a úzkou bradou. Čelo potřebuje schovat a naopak brada zvýraznit. U čela sáhněte po bronzovacím pudru a zaměřte se na strany u linie vlasů, čelo se tím zúží. Tváře konturujte pro podtrhnutí lícních kostí pod nimi. S pomocí našpulených rtů uvidíte, kam bronzer nanášet. Tvářenku v tomto případě aplikujte na jablíčka a rozjasňovač na bradu, vršek lícních kostí a oční okolí.

srdcový obličej

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

Hranatý obličej

Pokud vám v zrcadle obrys vašeho obličeje nejvíce připomíná čtverec, čtěte dál. U tohoto tvaru je širší čelo i čelist, proto opět sáhněte po bronzeru a aplikujte ho na strany čela podél vlasové linie. Pro tváře se tentokrát vyhněte špulení, zaměřte se spíše na boky a hranu čelisti a už zpod ucha ji zjemněte a potlačte. Tvářenkou si zvýrazněte jablíčka, nebojte se jít i trošku nad ně. A rozjasňovačem zvýrazněte hlavně bradu a střed nosu, popřípadě světlým korektorem lehce projasněte oční okolí nebo střed čela, ať na tyto části upoutáte více pozornosti.

hranatý obličej

A – korektor, B – bronzer, C – tvářenka, D- rozjasňovač

 

Pokud se chcete podívat, na líčení právě hranatého obličeje, sledujte nový díl Make-up in the City s bloggerkou Karolínou z blogu Ok-makeup. A schválně, jestli se zvládnete nesmát! Za odměnu pak můžete využít slevový kód NMB2CZ, se kterým získáte 20% slevu na produkty Maybelline.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Anna Marie  |  9. 7. 2019 9:59:46
Vsak je to uplne stejny u vsech, obcas jste jen trochu zmenili tvar toho zasranyho kolecka.
odpovědět
Notino  |  16. 7. 2019 13:20:22
Dobrý den, obrázky jsou pouze ilustrativní pro znázornění, kam produkty aplikovat. Můžete a nemusíte se jimi inspirovat :) Pěkný den přeje Notino.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Barva roku 2020: Klasická modrá. Víme, proč ji budete milovat!

Barva roku 2020: Klasická modrá. Víme, proč ji budete milovat!

Jestli ve vaší kosmetické výbavě chybí tento tradiční odstín modré, je načase to napravit! Společnost Pantone Color Institute je už dvacet let ...

Celý příspěvek

Halloween make-up tutorial: Proměňte se v kočičí ženu nebo mrtvou nevěstu

Halloween make-up tutorial: Proměňte se v kočičí ženu nebo mrtvou nevěstu

Halloween se kvapem blíží. A s ním i vyřezávané dýně, strašidelná výzdoba a samozřejmě nápadité kostýmy. Aby náš převlek působil v kulisách ...

Celý příspěvek