Co je rozjasňovač a k čemu slouží

parfums.cz  |  16. 5. 2012  |  Přidat komentář

Co to je rozjasňovač a k čemu slouží, se dozvíte v tomto článku. Nejedná se o korektor, nýbrž o produkt dekorativní kosmetiky, který pomůže zvýraznit určité části obličeje.

Je vaše pleť unavená a bez života? Nebo vás trápí nelichotivé kruhy pod očima, které vypovídají o tom, jaký jste měla těžký den? Chcete, aby vaše pleť opět zářila zdravím, vypadala mladě a plná energie? Poradíme vám, jak toho dosáhnout za pomocí kvalitního rozjasňovače.

Co je rozjasňovač

Rozjasňovače patří ke kosmetickým přípravkům, s jejichž pomocí lze pleť rozzářit, tím že vytvoříte některé části obličeje méně výrazné. Ačkoliv v současnosti stále nepatří u většiny žen mezi základní kosmetické vybavení, jeho oblíbenost neustále narůstá. Rozjasňovač si dokáže poradit i s tou nejunavenější a nezdravě vypadající pletí. Vybírat můžete z nespočetného množství rozjasňovačů.

Zajímá vás, v čem spočívá kouzlo rozjasňovače a proč nenahrazuje klasický korektor?

Obsahují speciální složky, které odráží světlo.

Je důležité vědět, že rozjasňovač nemá nahrazovat make-up ani klasický korektor. Pro zamaskování nedokonalostí pleti (jako jsou akné, vrásky apod.) není rozjasňovač vhodný, jeho úkolem je vámi požadovaná místa na pleti zviditelnit, nikoli zakrýt. Pokud tedy potřebujete zakrýt nedokonalosti, jakými jsou akné, červené žilky, vrásky, nerovnoměrně zbarvení pleti, pak použijte krycí korektor. Při nanesení rozjasňovače by tyto nedokonalosti ještě více vynikly.

Jak rozjasňovač použít?

Naneste nejdříve make-up, zakryjte případné nedokonalosti pleti krycím korektorem. Až poté aplikujte rozjasňovač na konkrétní místa. Důležitý je rovněž výběr vhodného odstínu, který by měl být vždy o odstín světlejší než je váš make-up. Pro výběr odstínu Vám může posloužit např. následující zahraniční recenze YSL rozjanovače.

Kam rozjasňovač nanést?

Pokud chcete docílit toho, aby vaše pleť byla zářivá a zároveň působila přirozeně, je důležité vhodně zvolit místa, kam rozjasňovač nanést.


Míst, na která je vhodné rozjasňovač aplikovat, je hned několik. Především je nutné brát ohled na tvar svého obličeje. Dále lze opticky zvýraznit líčka nebo rty. Nejčastějším místem pro nanesení však bývají oči. Oblast nad obočím – dodá smyslný výraz. Rovněž můžete opticky oddálit či přiblížit oči – nanesením přípravku nad a pod vnitřní koutek oči oddálíme.

Aplikací rozjasňovače na vrchní část lícních kostí zvýrazníte své kontury a lícní kosti budou působit více vystouplé, což bývá mnohdy žádané pro optické zeštíhlení obličeje. Pro zvýraznění a optické zvětšení očí aplikujte rozjasňovač na výše uvedené oblasti v okolí očí.

Někdy může být žádoucí i optické zvětšení rtů či nosu – oboje v případě, pokud máte příliš nevýrazný rty či malý nos. Chcete-li opticky zvětšit rty, aplikujte minimum rozjasňovače do jamky nad horním rtem, pro zvýraznění nosu naneste na jeho vrchní hranu a důkladně rozetřete.


Rozjasňovač dokáže na vaší pleti vykouzlit mnohé. Pleť rozzáří a odvede tak pozornost od drobných nedokonalostí. Ale pamatujte, že i tento přípravek je třeba používat s mírou pro přirozený vzhled.

TIP: Výborné rozjasňovače výrábí například YSL - Yves Saint Laurent nebo Clinique. Další skvělé tipy na top produkty najdete v našem článku Nejlepší rozjasňovače!

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Mnoho žen si neumí vytvořit lichotivý make-up. My ale víme, jak se nalíčit pěkně a bez chyb. Necháte si poradit? 1. Špatná příprava před ...

Celý příspěvek

RECENZE: Nejlepší BB krémy, které musíte vyzkoušet

RECENZE: Nejlepší BB krémy, které musíte vyzkoušet

BB krémy už dávno nejsou jen letním hitem. Pokud si nechcete dávat na tvář vrstvu make-upu a upřednostníte jen lehké a rychlé sjednocení barvy pleti, ...

Celý příspěvek