Domácí barber: jak vybrat holicí strojek a jak se starat o vousy?

notino.cz  |  13. 4. 2020  |  Přidat komentář

domácí barber

Svěřujete péči o vousy pravidelně odborníkům v barber shopu, nebo se o vousy staráte sami doma? Ať tak či tak, v tuto chvíli se zatím budeme muset všichni přidat do týmu číslo dvě. Pokud si ale musíme nějakou dobu na holiče ještě počkat, neznamená to, že budeme vypadat jako Tom Hanks ve filmu Trosečník. Proto pro vás máme tipy jak na vousy a výběr toho nejlepšího strojku!

Jak vybrat holicí strojek

Nejdřív se pojďme podívat na samotnou úpravu vousů, na kterou bohužel neexistuje jednotný návod. Podle odpovědí na tyto otázky se ale daleko rychleji zorientujete v nabídce a vyberete si perfektní holicí strojek přímo pro vás. Nebojte, dostat se přes ně znamená najít pro sebe to nejlepší!

  • Holíte se každý den?
  • Nosíte několikadenní strniště?
  • Potřebujete elektrický holicí strojek, který si poradí i s krácením vlasů nebo knírku?
  • Preferujete oholení dohladka…
  • … nebo jen zastřihávání?

Planžety a frézky

Planžetový holicí strojek, tedy soustava nožů vibrujících pod planžetou, je ideální na krátké vousy a dokonale hladkou tvář předpisově upraveného gentlemana. Silný v kramflecích je především na rovnějších partiích.

Frézkový holicí strojek je systém rotujících hlavic, které se umějí naklánět, čímž se perfektně přizpůsobí rysům obličeje. Hravě zvládne i několikadenní strniště.

Mokré, nebo suché?

Suché holení preferují vytížení muži, kteří permanentně nestíhají, a většinou se holí prakticky za pochodu, třeba v autě nebo v kanceláři, přestože jim hrozí podráždění pokožky. Citlivější pleť se proto snažte opečovat mokrým holením – s vodou, gelem nebo pěnou. Možná je to trochu časově náročnější, ale když si holicí strojek na vousy vezmete s sebou do sprchy, pár minut určitě ušetříte.

Pro důkladné

Jestli je péče o vousy a vlasy vaší tajnou vášní, ve vašem domácím barber shopu by vedle kvalitního holicího strojku nemělo chybět několik nástavců na vousy, knírek, vlasy i chloupky, a to v různých délkách.

Jak se pečovat o vousy

Ani v tomto případě neexistuje žádná univerzální odpověď. Každý styl úpravy vyžaduje jinou péči a my máme pár tipů pro každý z nich.

Jak se oholit do hladka

V případě hladkého oholení jste určitě zvyklí upravovat se doma a pravidelně. O to důležitější je ale výběr kvalitního strojku nebo žiletky a určitě byste neměli zapomínat ani na další přípravky! Základem je si pokožku namočit, aby se vousy změkčily a odkryla se jejich větší část.

V případě mokrého holení byste měli zmírnit tření mezi nožem a pokožkou pěnou na holení – Gillette Series Conditioning vaši pleť nevysuší a bude ji naopak hydratovat. Nezapomínejte, že každé holení pokožku podráždí, a tak je potřeba kvalitní přípravek po holení, který ji vždy zase zklidní.

NÁŠ TIP: Holicí strojek Remington Durablade MB050 s malou holicí hlavou pro precizní detaily vám zajistí dokonale hladkou tvář. Balení navíc obsahuje střihací nástavce, takže se strojek postará i o perfektně zarovnané strniště nebo knír.

Jak udržovat strniště

Gratulujeme všem, kteří si zvolili tuto možnost, na údržbu je totiž nejmíň náročná a pro ženy opravdu sexy! Existuje ale tenká hranice mezi přitažlivým třídenním vousem a mezi tváří ve stylu „zapomněl jsem se ráno oholit“. Je proto důležité postupovat správně a zastříhávat každé dva až tři dny.

Pomocí zastřihovače vousů se holte proti směru jejich růstu a jezděte po celé jejich ploše tak dlouho, než si budete jistí, že jste zarovnali opravdu každý centimetr. I zastřihování ale pokožku vysušuje, a proto doporučujeme použít zklidňující péči bez alkoholu, jako je Biotherm Homme Sensitive Force.

NÁŠ TIP: Strojek Rowenta Forever Sharp TN6010F4 zastřihne hustší vousy a postará se i o perfektní strniště. Nástavcem můžete zvolit délku od 0,4 mm, chrání pokožku před podrážděním a je samozřejmě voděodolný!

Jak udržovat plnovous

Péče o plnovous není úplně snadná. Myslete na to, že barber se svému umění učí několik let a nikdo se s ním nemůže srovnávat po shlédnutí jednoho až dvou tutoriálů na YouTube. My doporučujeme zaměřit se především na péči!

Mýdlo nebo šampon na vousy jsou naprostou nezbytností. Do delších vousů jde totiž přes den „nachytat“ ledasco, určitě to znáte. Zbavte vousy všech nečistot s šamponem Proraso Wood and Spice s nádhernou vůní.

Vousům potřebují výživu! Tu jim pravidelně dodávejte pomocí oleje na vousy - L’Oréal Paris Barber Club se výborně vstřebává a zároveň hydratuje pleť.

NÁŠ TIP: Pokud si přece jen chcete plnovous zastřihnout sami a věříte si, že vše dopadne dobře, ujistěte se taky, že máte opravdu kvalitní holicí strojek, který to zvládne stejně jako vy. Doporučujeme Philips OneBlade Pro QP6520/20 – nejen, že dokonale zastřihne váš vous, ale postará se i o zbytek těla! Jestli hledáte multifunkční holicí strojek, který zvládne opravdu vše, už hledat nemusíte.

Tipy na opravdu kvalitní strojky objevíte na našem článku Nejlepší zastřihovače vousů! Najděte si ten svůj.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší zastřihovače vousů a vlasů

Nejlepší zastřihovače vousů a vlasů

Pravidelná pozorná péče o vzhled se netýká jenom ženských tváří. I muži chtějí být upravení a přitažliví. Své místo na slunci si proto právem ...

Celý příspěvek

Nejlepší oleje na vousy

Nejlepší oleje na vousy

Pánským trendem posledních let jsou bohaté, pěstěné vousy. Mužská brada by zkrátka neměla působit tak, že na ní nezůstane ani chlup, když trochu víc ...

Celý příspěvek