Dopřejte si jarní detox pleti –10 jak na něj!

notino.cz  |  20. 4. 2021  |  Přidat komentář

detox pleti

Únava, malátnost, nedostatek energie, ale také suchá a mdlá pleť jsou hlavními znaky toho, že nutně potřebujete detox. Odlehčete jídelníček a zařaďte do své zkrášlující rutiny lehké čisticí přípravky, antioxidační péči i detoxikační masky a dopřejte si kompletní očistu!

1. Udělejte si lázně doma

V této nelehké době to ani jinak nejde. Naložte se proto do teplé vany, napařte si obličej pomocí bylinné napářky, aplikujte si detoxikační masku a nebo si udělejte lehkou masáž, která pomůže k uvolnění svalů. Všechny tyto malé radosti vám napomohou nejen k relaxaci, ale i k rychlejšímu odplavování toxinů.

2. Používejte peeling

Jen pleť zbavená všech nečistot, odumřelých buněk a toxinů může být svěží a zdravá. Peeling navíc podpoří cirkulaci krve a detoxikaci pleti. Pěnový peeling pro normální až smíšenou pleť Elizabeth Arden Visible Difference Skin Balancing Exfoliating Cleanser má jemné složení s vitaminem E a glycerinem, díky nimž pleť nevysušuje a zanechává ji krásně hebkou a vláčnou.

3. Věnujte se důkladnému čištění

Každý večer pleť důkladně odličte a poté ještě dočistěte pomocí čisticí pěny či gelu. Ráno pleť opláchněte studenou vodou, ať podpoříte mikrocirkulaci, a opět vyčistěte pomocí pěny a případně kartáčku. Na závěr vždy použijte čisticí tonikum a to ráno i večer - Biotherm Skin Oxygen eliminuje rozšířené póry a pleť okysličuje a detoxikuje.

4. Vsaďte na péči nabitou antioxidanty

Antioxidanty chrání pleť před vnějším poškozením, jako je znečištěné ovzduší,  sluneční záření či volné radiály, ale také ji posilují zevnitř a dělají ji odolnější.  Zkuste třeba detoxikační pleťové sérum Grown Alchemist Detox, které zbavuje pleť toxických látek a mírní dopady nejen vnějšího prostředí, ale třeba i špatného stravování.  Antioxidační noční krém Biotherm Skin Oxygen Restoring Overnight Care pleť zase regeneruje, posiluje a podporuje detox pleti během spánku.

5. Hydratujte

Hydratace je základ, jen hydratovaná pleť může zářit krásou a zdravím.  Hydratační gelový krém Clinique Moisture Surge™ Intense 72H Lipid-Replenishing Hydrator používejte ráno i večer. Má super lehkou texturu a přitom pleť po celý den intenzivně hydratuje a vyživuje. Jednou či dvakrát týdně použijte rozjasňující noční masku Waso Beauty Sleeping Mask, která namáhané a unavené pleti přes noc doslova dobije baterky. Nezapomínejte ani na dostatečný přísun tekutin a pijte ideálně čistou vodu.

6. Používejte masky na hloubkové čištění pleti

Masky s obsahem jílu a aktivního uhlí jsou skvělým pomocníkem k detoxikaci pleti. Díky účinným látkám odstraní z povrchu pleti všechny nečistoty i horní zrohovatělou vrstvu a stahují póry. Zkuste čisticí masku pro dokonalou pleť Glamglow Supermud. Obsahuje aktivní uhlí, a mix šesti kyselin a kaolinu. Detoxikační maska pro okamžité rozjasnění Nuxe Insta-Masque vám zase zajistí zářivou a svěží pleť již po pár minutách.

7. Dopřejte si očistnou kúru

Detox pleti je úzce spjat s očistou těla. Vyřaďte ze svého jídelníčku na měsíc alkohol, kofein, cukr, mastní a smažená jídla, omezte lepek a sůl. Uvidíte, že se budete cítit lehčeji a jako znovuzrozená. Čistý organismus se totiž projeví i na stavu pleti. Během detoxu můžete pleť ještě podpořit speciální sedmidenní kúrou s vitaminy Saffee Advanced Vitamins A.C.E. Ampoules.

8. Zajděte si do sauny

Sauna či pára podpoří vylučování toxinů z těla. Ano, teď je situace složitější, ale jakmile to bude možné, určitě si je dopřejte. Ulevíte nejen svým svalům, ale podpoříte také detox kůže. Zatím si k vypocení toxinů můžete pomoci sportem a pokud chcete relax, zkuste koupel se zásaditou koupelovou solí, která pomůže k odkyselení organismu. Nezapomínejte ani na pravidelný spánek.

9. Podpořte tok lymfy

Lymfa je bezbarvá tekutina kolující v lymfatických drahách, které jsou nedílnou součástí imunitního systému. Když lymfa správně funguje, snadno se odstraňují toxiny z těla. Špatně fungující lymfa má naopak za následek hromadění solí, tuků a odpadních látek v podkoží, čímž vznikají otoky, únava a zhoršuje se i celulitida.  Ke správnému fungování lymfy vám teď pomůže pohyb a zdravá životospráva, na ty se soustřeďte. A jakmile se uvolní restrikce, doporučujeme objednat se na manuální lymfatickou masáž, která pomůže lymfu ještě lépe rozproudit.

10. Buďte offline

Dnešní doba nás nutí být neustále na příjmu a v obraze. Naordinujte si přesto alespoň jednou týdně digitální detox bez mobilu, internetu a hlavně sociálních sítí. Uvidíte, že vám nic neuteče a budete mít čistou hlavu i čas na příjemnější věci.

Přestože je slovo detox dnes neustále skloňované, nejde o žádnou trendy záležitost. Dopřejte si proto alespoň jednou ročně detoxikační očistu, její účinky brzy pocítíte i uvidíte na vlastní kůži.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

DAILY ROUTINE: Detoxikace a hloubkové čištění pleti

DAILY ROUTINE: Detoxikace a hloubkové čištění pleti

Předvánoční shon, tučné jídlo a večírky… Konec roku je vždy náročný a není divu, že s novým rokem potřebujeme nezbytnou detoxikační kúru a ...

Celý příspěvek

TOP Ingredience pro výživu a hydrataci pokožky

TOP Ingredience pro výživu a hydrataci pokožky

Tajemstvím zdravě vypadající a zářivé pleti je správná výživa a hydratace. Tak, jako se staráte o své tělo racionální výživou bohatou na ...

Celý příspěvek