Hygge II: podzimní romantika přesně podle vás

Jana P  |  26. 10. 2018  |  Přidat komentář

podzimní romantika

Listí už padá, teploty klesají, rána jsou mlhavá a večery přichází čím dál tím dřív. A spolu s nimi i nutkavá touha ponořit se do domácí útulné atmosféry, dokreslené tím, čemu se říká severský hygge životní styl. Takže… jestli jste připravení a máte uvařený čaj, pojďte ses námi „zachumlat“ do teplých dek, nechat se unést voňavou atmosférou svíček a inspirovat se.

Pokud zatím netušíte, jak celkovou hygge atmosféru naladit, bude se vám hodit nedávný hygge článek. Ale pokud už máte představu, vezmeme vás rovnou na další exkurzi do světa útulnosti v naší hygge sekci!

Pro všechny smysly

U hygge je totiž mimo jiné důležité, že si hraje se všemi smysly. Lahodí oku (je prostě krásný). Líbí se hmatu, protože chce příjemné materiály (hebké deky, měkké dřevo…). Důležitý je i čich, protože bez vůně to nejde. A při takové pohodě přijde i chuť na něco dobrého nebo chill out zvukovou kulisu.

S muzikou vám nepomůžeme, ale něco pro vaše uši(!) tu přece jen máme. Jsou to překvapivě svíčky Woodwick! Díky speciálním knotům, jež během hoření praskají jako dřevo v krbu, jsou pro hygge fakt jako stvořené. Skvělé jsou všechny, ale… schválně, zkuste třeba Woodwick Pomegranate!

hygge

Kouzlo difuzérů

Pro správně voňavou atmosféru se hodí také difuzéry a jedny z nejkrásnějších nabízí italská značka Culti, specialista na luxusní interiérové vůně. Do hygge stylu dobře zapadá například Culti Stile Mountain, asociující ticho hor. Difuzéry se dají doplnit a u mnoha z nich máme tester na vyzkoušení! Culti pak umí i bytové spreje a vůně určené do šatníku! Co třeba pudrově svěží Culti Home Tessuto?

A jak vypadá Hygge domácnost podle finalistky Miss Czech Republic – Katky Zálišové?

Podle mě je Hygge domácnost přesně to, co miluji a potřebuji. Baví mě ten dánský koncept žití, chumlání se v příjemných dečkách, teplých ponožkách, pití kakaa, praskání krbu a hýčkání sám sebe!

hygge

Stále objevuji nové a nové věci, ale teď jsem si oblíbila opravdu 'vydatné' svíčky s vůní, co například vanilka nebo levandule? Mezi mé nejoblíbenější svíčky patří ty od Woodwick a teď jsem nově objevila fantastickou svíčku, která se hodí do mého interiéru Luminum Candle Aromatic Vanilla, jež dokáže hořet strašně dlouho a intenzivně. Navíc vanilka mi strašně pěkně provoní celý interiér, a to ještě před tím, než jsem ji stihla rozsvítit 😊

Co se týče toho, co v takové správné domácnosti nesmí chybět? Dle mého názoru není zaručený recept na takovou správnou domácnost, ale nejdůležitější je umět si udělat na sebe čas a umět vnímat chvíli v daný moment, protože Hygge je umění, jak si udělat život hezčí a být šťastný.

Náš tip: Chcete vědět, jak voní podzim? Objevte ty nejkrásnější podzimní svíčky!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Omamné podzimní svíčky a bytové vůně: Dokonalá atmosféra zaručena!

Omamné podzimní svíčky a bytové vůně: Dokonalá atmosféra zaručena!

Ráda si užíváte teplo domova, zatímco listy stromů zlátnou a v sychravém větru se snášejí k zemi? Abyste si tuhle atmosféru vychutnala naplno, ...

Celý příspěvek

Přírodní svíčky, co zpříjemní dlouhé zimní večery. Znáte je?

Přírodní svíčky, co zpříjemní dlouhé zimní večery. Znáte je?

Když se v zimě pozdě rozednívá a brzy stmívá, dobrá nálada tak trochu upadá. Pro tyto chvíle existuje řada osvědčených receptů – a jedním z nich je ...

Celý příspěvek