3 Inovace v zubní péči: manuální, oscilační či sonický kartáček?

Katka  |  21. 3. 2018  |  Přidat komentář

čištění zubů

Co se týče správného čištění zubů, ze všech stran slyším různé názory na to, jaké zubní kartáčky bychom měli používat a jakých se naopak vyvarovat. Rozhodla jsem se tedy zeptat na názor přímo zubaře, MDDr. Marka Leška, který působí v oblíbené poliklinice MUDr. Rudolfa Kropáče v Brně.

Povídali jsme si nejenom o správném typu zubního kartáčku, ale i o vhodném způsobu čištění. A já jsem odcházela s hlavou jako balon a nečistým svědomím. Zuby si totiž zaslouží více péče než jim mnoho lidí, včetně mě, věnuje. Čtěte dále, vše vám spolu s MDDr. Leškem objasníme.

Manuální kartáčky

Když přijde na klasický zubní kartáček, je důležité zvolit takový, který nemá příliš tvrdé nylonové štětiny a dobře se drží. Například Curaprox vyrábí velmi precizní manuální kartáčky, které mají místo běžných nylonových štětin patentované CUREN® vlákna, která jsou k zubům citlivá a jemná. Nehrozí tak, že si poraníte zuby či dásně, a přitom hustota vláken zajišťuje efektivní vyčištění. U manuálního kartáčku je také důležitá vhodná rukojeť. Curaprox kartáčky ji mají osmihrannou, a tak se skvěle drží při jakémkoli úhlu.

MDDr. Leško: „Curaprox používám i já sám, protože má ideální velikost hlavy a jeho štětiny jsou jemné a zastřihnuté do optimálního tvaru. Navíc každá hlava obsahuje 5460 štětin a rukojeť padne krásně do ruky. Při čištění bychom určitě měli dodržovat správnou techniku, a to krouživé pohyby pod úhlem 45 stupňů (Bassova metoda). Naprosto podstatné je i používání mezizubních kartáčků správné velikosti, aby došlo k efektivnímu vyčištění členitých mezizubních prostor. Právě prostory mezi zuby jsou nejčastějším místem pro vznik kazů a zánětu dásní u dospělých.“

Curaprox kartáček

Sonické zubní kartáčky

Pokud chceme používat elektrický zubní kartáček, spíše než ty oscilační, je dobré zvolit ultrazvukové kartáčky, tzn. kartáčky se sonickou technologií. V kategorii vysokofrekvenčních pulsačních kartáčků září nová hvězda – Foreo ISSA Hybrid. Jedná se o inovaci ve světě péče o zuby po více než šedesáti letech. Jak je to možné? Kromě vysokoúčinné sonické technologie 183 pulsů za sekundu, přišla švédská firma Foreo s revolučním řešením na dokonalé vyčištění pro citlivé zuby a dásně v podobě hlavice s kombinací silikonových a PBT polymerových štětin.

 „Nejenom že neporézní silikonový materiál a polymer nejsou abrazivní ke sklovině, ale hlavně se na takovém materiálu neshromažďují bakterie, čímž je ISSA kartáček velmi hygienickou volbou“, konstatuje MDDR. Leško.

Další rozdíl mezi klasickým sonickým kartáčkem na zuby a Foreo ISSA Hybrid je ve stylu čistění. Zatímco u klasického sonického kartáčku se doporučuje netlačit a jemně přejíždět po zubech v určitém úhlu, ISSA Hybrid vyžaduje klasické čištění jako u manuálního kartáčku. Pohyb klasického čištění spolu se sonickou technologií, neabrazivním materiálem a 3D pružnou hlavou, je skutečná inovace. Navíc, silikonové vroubky zajištují prokrvující masáž dásním, zubům i jazyku.

Kartáčky na zuby

Kartáček ISSA Hybrid je i velmi úsporný. Jedna hodina nabíjení stačí na 365 použití, což při správném čistění dvakrát denně 2 minuty vystačí na půl roku. Nabíjení přes USB kabel, není hlasitý a ovládá se jednoduchým intuitivním mačkáním. Hlavice kartáčku ISSA Hybrid se nemusí měnit jedou za dva měsíce, či po nemoci. Díky materiálu ji stačí vyměnit jen jednou za rok!

MDDr. Leško: Sonický kartáček má výhodu v efektivitě čištění, ale je potřeba opravdu dodržovat techniku čištění, abychom dosáhli žádaného efektu. Doporučuji metodu čištění střídat, například ráno čistit manuálním kartáčkem a večer sonickým v kombinaci s mezizubním. ISSA je velice zajímavý a moderní přístroj. Jsem zvědavý, jak si velká hlavice poradí s obtížně dosažitelnými místy v ústech.“

Já používám silikonový kartáček ISSA už dva týdny a můžu jen potvrdit, že mi pozitivně změnil ranní a večerní čisticí rutinu. Kromě nádherného designu, který se výborně hodí k mému sonickému čistítku na pleť LUNA mini 2, je voděodolný a neklouže z ruky, protože je celý ze silikonu. Místo otáčení se vlní a vibruje a časovač mě vždy upozorní, že bych měla přejít do další čtvrtky úst. Na velkou hlavici jsem si musela zvykat, ale s troškou cviku jsem ji brzy přestala vnímat.

Náš tip: Rozhodli jste se pro sonický kartáček? Přečtěte si naše tipy na Nejlepší sonické kartáčky na zuby!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 3 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Klára  |  4. 9. 2018 10:16:09
Už rok si čistím zuby s elektrickým kartáčkem PHILIPS HX 6511/35 a jsem s ním maximálně spokojená. Velkou výhodu, kterou pozoruji je, že je u kartáčku časovač na 2 minuty, který mi hlídá dobu čištění zubů, takže vím, že jsem si zuby čistila dlouho, jak je potřeba. Od té doby co kartáček používám nemám žádný zubní kaz. Tento kartáček můžu všem jen doporučit. Já jsem zakoupila zde: https://www.expert.cz/philips-hx-6511-35/ :)
odpovědět
dan  |  5. 6. 2018 21:21:53
https://blog.notino.cz/ je opravdu zajímavý děkuji vám
odpovědět
TianDe  |  10. 4. 2018 21:29:57
Já používám přípravky na zuby od tianDe. Mám po zubní pastě takové pevnější, lesklejší a řekla bych, že i bělejší zuby. www.tiande-registrace.cz a www.kosmetika-parfemy.cz
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Antiperspiranty a deodoranty bez hliníku?

Recenze: Antiperspiranty a deodoranty bez hliníku?

Antiperspiranty i deodoranty jsou naprosto běžnou součástí naší denní rutiny, stejně jako čištění zubů nebo skin care. Trávíme s nimi celé dny, a ...

Celý příspěvek

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Zářivým úsměvem dokážete při rozhovoru dosáhnout mnohého, často i beze slov. Je v něm totiž ukrytá potřebná sebejistota. Co když ale zabarvení vašeho ...

Celý příspěvek