Jak nanášet make-up. Znáte základní pravidla?

Jana P  |  15. 5. 2019  |  Přidat komentář

Jak nanášet make-up

Základem je připravená pleť

Samozřejmostí je aplikace hydratačního krému (nebo séra + krému) na vyčištěnou pleť a pak přijde tzv. primer, podkladová báze, jež udrží make-up v kondici klidně celý den. Bavit vás může např. Collistar Make-Up Base Primer, který pleť zpevní i vyhladí. A pak už je řada na make-upu. My v Notinu si poslední dobou oblíbili make-up a pudr od NYX Professional Makeup.

Čím budete make-up nanášet?

Jak nanášet make-up štětcem

Štětce na make-up jsou základ. Přirozený look umí tzv. stipple brush. S ním pod oči, ke kořeni nosu, vtiskněte první část make-upu, a pak jemným vtlačováním zapracujete make-up do pleti tak, aniž by byly vidět přechody.

Pro vyšší krytí je tu foundation brush. Plochý, menší štětec, s nímž „ťupkáním“ můžete make-up také přirozeně vrstvit. Oba obsahuje cestovní sada štětců Notino. Je to úplná novinka a je boží!

A pokud milujete minerální pudry, potřebujete speciální kabuki štětec (např. od NYX Professional Makeup) s ultra hustými štětinami, který si poradí se sypkou texturou tohoto make-upu (a pokud vůbec nevíte, co minerální make-up je, přečtěte si vše podstatné zde).

make-up stetec

Jak nanášet make-up houbičkou

Beauty blender, unikátní eliptická houbička (a houbičky na make-up obecně), nabízí nejrychlejší nanášení. Před použitím se namáčí – změkne, zvětší se a vlhký nevstřebá tolik make-upu. Postup je pak stejný jako u štětců: make-up jemně vtiskujete od oblasti pod očima směrem do středu tváře a dál přes hranu čelisti až na krk, aby byly přechody neviditelné. Dobrou houbičku na make-up za dobrou cenu má třeba Dermacol nebo Brush Art.

make-up houbička

Jak nanášet make-up prsty

Nanášení make-upu prsty je spíše nouzová varianta. Hodně make-upu ulpí na prstech. Nemluvě o tom, že prsty máme všichni tendenci make-up roztírat. Ale tím jej nezapracujete, ale setřete a narušíte i vrstvy pod make-upem. Jediný správný postup je vklepávání/vtlačování!

Fixace make-upu – pro jistotu!

Nakonec jemně zapracujte pudr (+ bronzer nebo tvářenku, záleží, co máte rádi a jaké je roční období) a pak je na vás, jestli zvolíte ještě fixační sprej. Minimálně pro večerní líčení je to „must have“. Co třeba Maybelline SuperStay 24 H?

P.S.: Pokud si chcete make-up teprve vybrat, podívejte se na náš předchozí článek Jak zvolit správný odstín make-upu na základě podtónu pleti a Jak vybírat make-up podle věku a typu pleti.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Mnoho žen si neumí vytvořit lichotivý make-up. My ale víme, jak se nalíčit pěkně a bez chyb. Necháte si poradit? 1. Špatná příprava před ...

Celý příspěvek

Nude líčení není nuda! Naked paletky, které musíte mít

Nude líčení není nuda! Naked paletky, které musíte mít

Trendy přicházejí a odcházejí – to platí jak v módě, tak v beauty světě. I tak je ale několik stálic, které trendem byly, jsou a zůstanou. A jednou ...

Celý příspěvek