Jak nanášet make-up. Znáte základní pravidla?

Jana P  |  15. 5. 2019  |  Přidat komentář

Jak nanášet make-up

Základem je připravená pleť

Samozřejmostí je aplikace hydratačního krému (nebo séra + krému) na vyčištěnou pleť a pak přijde tzv. primer, podkladová báze, jež udrží make-up v kondici klidně celý den. Bavit vás může např. Collistar Make-Up Base Primer, který pleť zpevní i vyhladí. A pak už je řada na make-upu. My v Notinu si poslední dobou oblíbili make-up a pudr od NYX Professional Makeup.

Čím budete make-up nanášet?

Jak nanášet make-up štětcem

Štětce na make-up jsou základ. Přirozený look umí tzv. stipple brush. S ním pod oči, ke kořeni nosu, vtiskněte první část make-upu, a pak jemným vtlačováním zapracujete make-up do pleti tak, aniž by byly vidět přechody.

Pro vyšší krytí je tu foundation brush. Plochý, menší štětec, s nímž „ťupkáním“ můžete make-up také přirozeně vrstvit. Oba obsahuje cestovní sada štětců Notino. Je to úplná novinka a je boží!

A pokud milujete minerální pudry, potřebujete speciální kabuki štětec (např. od NYX Professional Makeup) s ultra hustými štětinami, který si poradí se sypkou texturou tohoto make-upu (a pokud vůbec nevíte, co minerální make-up je, přečtěte si vše podstatné zde).

make-up stetec

Jak nanášet make-up houbičkou

Beauty blender, unikátní eliptická houbička (a houbičky na make-up obecně), nabízí nejrychlejší nanášení. Před použitím se namáčí – změkne, zvětší se a vlhký nevstřebá tolik make-upu. Postup je pak stejný jako u štětců: make-up jemně vtiskujete od oblasti pod očima směrem do středu tváře a dál přes hranu čelisti až na krk, aby byly přechody neviditelné. Dobrou houbičku na make-up za dobrou cenu má třeba Dermacol nebo Brush Art.

make-up houbička

Jak nanášet make-up prsty

Nanášení make-upu prsty je spíše nouzová varianta. Hodně make-upu ulpí na prstech. Nemluvě o tom, že prsty máme všichni tendenci make-up roztírat. Ale tím jej nezapracujete, ale setřete a narušíte i vrstvy pod make-upem. Jediný správný postup je vklepávání/vtlačování!

Fixace make-upu – pro jistotu!

Nakonec jemně zapracujte pudr (+ bronzer nebo tvářenku, záleží, co máte rádi a jaké je roční období) a pak je na vás, jestli zvolíte ještě fixační sprej. Minimálně pro večerní líčení je to „must have“. Co třeba Maybelline SuperStay 24 H?

P.S.: Pokud si chcete make-up teprve vybrat, podívejte se na náš předchozí článek Jak zvolit správný odstín make-upu na základě podtónu pleti a Jak vybírat make-up podle věku a typu pleti.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší make-up roku 2020

Nejlepší make-up roku 2020

Letošek je samé překvapení a radovat se často znamenalo hledat krásu v nezbytných maličkostech. A přesně takové jsou nejlepší make-upy roku 2020: ...

Celý příspěvek

Make-up tutoriál: Blýskněte se stylovým glitter lookem

Make-up tutoriál: Blýskněte se stylovým glitter lookem

O svátcích nemusíte zářit jenom dobrou náladou. Vytvořte nezapomenutelný look, který se bude hodit jak ke stromečku, tak na silvestrovskou party ...

Celý příspěvek