Jak podpořit imunitní systém přírodní cestou?

Pavel  |  14. 10. 2015  |  Přidat komentář

imunita

Silný a dobře fungující imunitní systém je naší nejlepší ochranou proti jakýmkoli nemocem. Ačkoliv jeho funkci podporuje zdravý životní styl, je potřeba mu občas pomoci. To platí zejména během různých období (např. v době hrozících virových onemocnění), ale také když jsme unaveni a ve stresu. Opomenout nelze ani to, že náš jídelníček není vždy optimální. Navíc existují i další vlivy oslabující naši imunitu, ať již vnější (nevhodné životní prostředí) nebo vnitřní (špatná psychika).

U vnitřních vlivů se držme sloganu, že dobrá nálada je půl zdraví. Toto přísloví odráží i nutnost optimistického přístupu k životu během různých těžkostí, které každého čas od času potkají. Snažte se na vaší psychice pracovat, udělejte si čas pro vaše zájmy a radosti. Někomu pomáhá jóga, jinému čtení knížky. Každopádně vždy platí, že psychika má na naše zdraví obrovský vliv, což už postupně uznává i klasická medicína. Nezapomínejte na to!

Samostatnou kapitolou pro imunitu jsou dny, když se nějaká nemoc projeví. Jistě to není nic příjemného, ale i v tento okamžik je nutné imunitu podpořit! Urychlíte tím nejenom samotné uzdravení, ale také průběh nemoci bude slabší a tělo nebude tolik oslabené.

Důležité přírodní produkty pro podporu imunity

Lidskému organismu by neměly chybět žádné důležité látky, jinak dochází v těle k disharmonii. Nerovnováha způsobuje oslabení imunitního systému a otevírá bránu chorobám. My jsme si pro vás připravili několik tipů na přírodní produkty, které můžou hrát při podpoře imunity důležitou roli.

Černý jeřáb

Mezi velmi nedoceňované patří plody černého jeřábu – arónie. Ty totiž obsahují velké množství důležitých látek, které podporují prevenci zdraví a imunitní systém. Za nejdůležitější lze považovat vysoký obsah vitaminu C, antioxidantů a vlákniny. Prospěšnost plodů jde využívat celoročně, prostřednictvím této 100% bio šťávy z arónie. A pokud černý jeřáb pěstujete na zahradě, můžete si jeho zralé plody zmrazit a postupně konzumovat.

Granátové jablko

Pokud vás neosloví arónie, je možné vyzkoušet granátové jablko. Jeho látky také výrazně podporují správnou funkci imunitního systému. Z dalších vlastností granátového jablka vás určitě zaujme schopnost zpomalit proces stárnutí a podpořit detoxikaci. Je i dobrou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám. To vše díky výraznému obsahu antioxidantů, vitaminů (A, C, E, několik vitaminů ze skupiny B) a stopových prvků (zinek, železo, křemík aj.). Protože ne vždy lze v našich končinách granátové jablko koupit, může být efektivním řešením 100% šťáva z granátových jablek.

Hlíva ústřičná

Dalším zázrakem přírody pomáhajícím imunitě je houba hlíva ústřičná. Skvělý účinek hlívy funguje za pomoci cenných látek, jako jsou např. aminokyseliny, beta-glukany, mnoho vitaminů a minerálů. Výhodou hlívy ústřičné je, že si ji můžete koupit v obchodě a používat v kuchyni pro přípravu jídel. To jistě ocení každý milovník hub. A pokud houby rádi nemáte nebo se vám nechce hlívu připravovat, určitě budete rádi za tablety s extraktem z hlívy. Ty se užívají ráno a večer po jedné tobolce. Hlíva ústřičná navíc pomáhá proti stresu, únavě a zpomaluje stárnutí!

Další možnosti, jak pomoci imunitě

Lymfatické masáže

Lymfatický systém je velmi důležitou součástí naší imunity. Proto si zaslouží adekvátní péči, mezi kterou lze zařadit speciální masáž. Lymfatické masáže můžete absolvovat buď u profesionála, nebo je možné se naučit svépomocné techniky. Ty nabízí reflexní terapie a lze je zvládnout nejenom na speciálním kurzu, ale i z odborných knih.

Vždy byste ovšem měli vědět, že lymfatická masáž by se neměla provádět příliš často. Jinak může hrozit zahlcení lymf a tedy zpomalení činnosti celého lymfatického systému. Určení frekvence masáží je velmi individuální, navíc je ovlivněno aktuálním zdravotním stavem člověka (u některých již probíhajících chorob nemusí být lymfatická masáž vhodná).

Vždy preferujte ruční lymfatické masáže, jelikož masáže prostřednictvím různých přístrojů nemají takový efekt. A když je řeč o masážích, vaše tělo určitě ocení i relaxační masáž. Ta navíc podpoří vnitřní pohodu, jež je pro naše zdraví a imunitu také důležitá. Relaxační masáž si můžete udělat i doma s partnerem, vhodné přírodní prostředky pro masáž nabízí např. firma Saloos.

Sůl z mrtvého moře

O téměř zázračných účincích Mrtvého moře toho bylo napsáno již hodně. Málokdo ale ví, že přírodní léčitelství vnímá jeho účinky i na další úrovni, která výrazně ovlivňuje obranyschopnost lidského organismu.

Výchozím bodem pro tento postoj je, že jsou naše těla zahlcena negativním vlivem elektromagnetického záření. Za všechny zdroje tohoto záření můžeme jmenovat mobilní telefony, televize, počítače nebo mikrovlnné trouby. Z pohledu přírodní medicíny lze škodlivé vlivy elektrosmogu odbourávat různými způsoby, přičemž jedním z nich jsou právě koupele se solí z Mrtvého moře. Proto je doporučujeme i my, přičemž koupel je vhodné absolvovat vždy 1x za 1 - 2 týdny. K přípravě koupele můžete použít tuto přírodní koupelovou sůl Ahava DeadSea Salt, ale existuje i tekutá sůl z Mrtvého moře. Očistnou koupelí ulehčíte celému organismu a imunitnímu systému zejména. A samozřejmě mu umožníte lépe fungovat. Koupel by ovšem neměla být příliš horká a neměla by trvat déle, než 15 – 20 minut.

Pokud byste pohledu na škodlivý vliv elektrosmogu nebyli příliš nakloněni, přesto vám koupel prospěje. Má blahodárný vliv na pokožku, na celkovou regeneraci organismu, působí proti ekzémům a má mnoho dalších příznivých vlivů.

Upozornění: Zde uvedené rady a přírodní postupy nenahrazují klasickou léčbu u lékaře a jejich užití se děje na vlastní odpovědnost čtenáře tohoto článku. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, před aplikací přírodních postupů se vždy poraďte s vaším lékařem.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

TIP NA VÁNOCE: Top 5 hi-tech vychytávek

TIP NA VÁNOCE: Top 5 hi-tech vychytávek

Ano, Vánoce jsou čím dál tím blíž. A pokud chcete vyřešit dárky bez vrásek, pojďte se s námi inspirovat tipy na dárky, kterým to pod vánočním ...

Celý příspěvek

Miss Czech Republic 2018: Step by step odličování s Nikol

Miss Czech Republic 2018: Step by step odličování s Nikol

I když jsme všechny večer často hodně unavené, je tu jedna věc, kterou by si nedovolila odbýt žádná z nás: odličování. Protože jen čistá pleť může ...

Celý příspěvek