Jak se chránit před sluníčkem na horách?

Jana P  |  17. 1. 2019  |  Přidat komentář

sluneční kosmetika

Lyže, snowboard, termoprádlo… Zabaleno? Pak už na hory potřebujete jen skvělou partu a dobrý zimní krém na obličej. Zatímco totiž tělo chrání vrstvy funkčního prádla, obličej a rty v mrazech i horském slunci trpí.

Neznám nic romantičtějšího než horské hřebeny zalité slunce, a neznám nic nepříjemnějšího než bolest v obličeji spáleném horským sluncem, které je mnohem zrádnější než to letní, u moře. V horách jste slunci blíž, sněhové závěje paprsky odráží a jejich účinky znásobují a odborníci spočítali, že každých 300 metrů nadmořské výšky navíc znamená až o 4 % větší účinek slunečních paprsků.

Více slunce, více nebezpečí

To všechno stojí za tím, že ve městě si třeba u nás v Čechách vystačíte s nižšími ochrannými faktory nebo oceníte obyčejný ochranný zimní krém, ale v Krkonoších už nepůjdete pod SPF 30 a do Alp pojedete zásadně s SPF 50!

Chránit se krémy nemusíte ale jen kvůli slunku. Obličej hodně vysušuje horský vítr, což při nízkých teplotách vede k červenání, ba i popraskání kůže, zejména pak rtů a jemné pokožky kolem očí. A neprospívá jí ani střídání teplot venku/doma. Proto opravdu potřebujete skvělý zimní krém na obličej a opalovací krém na hory!

 

Denisa Spergerová

Královna hor

Perfektní volbu představuje opalovací krém na obličej SPF 50, Lancaster Sun Sensitive, který ochrání i tu nejcitlivější pokožku. Hodí jako báze pod make-up a má netradiční podobu à la kompaktní pudr, takže se vejde i do kapsy u bundy. A to je super, protože mazání ochranným krémem je třeba co dvě hodiny zopakovat! (Pozor, i při zatažené obloze, protože mraky pohltí jen 20 % škodlivého záření!)

Přiberte pak také Lancaster Sun Sport, multifunkční tyčinku s SPF 30 určenou pro lokální aplikaci, kterou můžete kdykoliv ochránit zranitelné (vystupující) partie nosu, brady nebo ušních lalůčků.

Na tvář

Na horách musíme klást důraz na ochranu obličeje. Praktickým řešením je spolehlivý krém Niven Sun Kids v kapesním balení s SPF 50. Je voděodolný, což se hodí, když si na svahu nebo běžkařské stopě dáte pořádně do těla a zapotíte se. Nezalekněte se toho, že je určen dětem – to je u krémů s takto vysokým ochranným faktorem běžné a vy ho můžete normálně nosit.

sluneční kosmetika pro ochranu před sluncem na horách

Kombinaci blahodárné termální vody a SPF 50 nabídne Avène Sun Sensitive, jehož aplikace je fantasticky jednoduchá a jeho složení antialergenní a nekomedonní.

Specialitky

Specialisty na ochranné zimní krémy a opalovací krémy na hory jsou u švýcarské značky PizBuin. Opalovací krém na obličej Piz Buin s SPF 30 se velmi dobře roztírá a rychle vstřebává a naprosto geniální je multifunkční zimní krém na obličej a balzám na rty 2v1 Piz Buin s SPF 30, kterým můžete ochránit pokožku obličeje i jemné rty.

Fandíte-li spíše klasickým balzámům na rty, zabalte si pro změnu Photoderm Bronz DUO s velmi vysokou ochranou 50+, který je spolu s vámi připravený zvládnout i ty největší vysokohorské výzvy.

Užijte si zimu se vším všudy!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Víme, co pomáhá na atopický ekzém

Víme, co pomáhá na atopický ekzém

Extrémně suchou, zarudlou kůži, nebo protivné svědění zná určitě každý, kdo trpí atopickým ekzémem neboli atopickou dermatitidou. Tyto nepříjemné ...

Celý příspěvek

MISS NOTINO DOPORUČUJE: Opalovací krémy na léto

MISS NOTINO DOPORUČUJE: Opalovací krémy na léto

K létu neodmyslitelně patří odpočinek i radovánky na sluníčku, které nám dodává dobrou náladu, energii i teplo. Pro zdravé a správné opalování je ...

Celý příspěvek