1 Jak se zbavit celulitidy

parfums.cz  |  7. 2. 2014  |  Přidat komentář

Celulitida trápí v současné době velké procento žen. Za jejím vznikem stojí hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Příčin tzv. pomerančové kůže existuje více. Způsobena může být geneticky, nedostatkem fyzické aktivity, nevhodnou stravou, nebo nedostatečnou hydratací organismu. Dalšími důležitými faktory ovlivňujícími celulitidu je alkohol, kouření a nebo znečištěné životní prostředí. Jednou z častých příčin bývá také působení ženských pohlavních hormonů. Celulitidu nelze zcela odstranit, existuje však  mnoho různých způsobů, jak ji uhladit a zmírnit. Několik zajímavých tipů, jak se efektivně zbavit celulitidy, najdete v následujícím článku.

Úprava životosprávy

Důležitou roli v dietě zaměřené proti celulitidě, by měla hrát zelenina, ovoce a pitný režim. Dále je dobré jíst jídla s nízkým obsahem tuku a s velkým podílem vlákniny. Ty totiž vaše tělo nezatěžují, a tak může pracovat na sto procent. Z ovoce jsou nejvíce vhodné lesní plody (maliny, borůvky, jahody), ale i exotické mango nebo banány zlepšují krevní oběh a pomáhají tělu odvodnit. Omezit byste měli různé polotovary, sladké limonády, kafe a v neposlední řadě alkohol.

Pravidelné cvičení

Základem je použití takové kombinace metod, které podporují krevní oběh a vyměšování tekutin s odpadovými materiály z těla ven – díky tomu se tak odplaví nežádoucí zásoby tuku. Důležité je proto do svého denního režimu zapojit posilovací cvičení cíleně zaměřené na problémové partie. Vhodný je například rekreační běh, rychlá dlouhodobější chůze, jízda na kole, nebo tanec, který skvěle posiluje svalovou hmotu zejména kolem hýždí, břicha a na dolních končetinách.

Masáže

Pravidelné masáže pokožky jsou pro vyhlazení celulitidy velice žádané. Důkladná masáž totiž dokáže skvěle zlepšit krevní mízní oběh. Problematické části masírujte za pomocí speciálního kartáče, vždy kruhovými pohyby ve směru k srdci. Díky tomu se tak stav vaší pomerančové kůže vylepší a pokožka bude pevnější. K masáži také můžete použít masážní gel nebo teké oblíbené střídání studené a horké sprchy, čímž docílíte potřebného efektu dostatečného prokrvení. 

Krémy proti celulitidě

Vaši domácí kúru zaměřenou proti celulitidě můžete také doplnit speciálními přípravky, které jsou na vyhlazení celulitidy zaměřené. Skvělé jsou například krémy, gely a zpevňující tělová mléka značky Biotherm, které obsahují exkluzivní aktivní látky zaměřené na vyhlazení pokožky. Najdete zde výtažky z kofeinu, ženšenu nebo jinanu.

Dalšími skvělými produkty na trhu v oblasti přípravků proti celulitidě jsou vyhlazující krémy od Vichy. Tyto přípravky obsahují unikátní formuli, která se skládá z čistého kofeinu v 5% koncentraci a jedinečné látky lipocidine, která působí proti celulitidě. Čistý kofein obsažený v krému účinně aktivuje spalování tuků. Lipocidine zase zvyšuje stimulaci přirozené produkce proteinu, který napomáhá odbourávání tuků během diety. Vyzkoušet také můžete přípravky od Shiseido, které za pomocí grapefruitových a broskvových olejů účinně stimulují adrenalin, díky čemuž odbourávají tuky. Krémy se používají dvakrát denně spolu s důkladnou několikaminutovou masáží postižených partií. Nejlepší je v kombinaci s relaxačními koupelemi nebo po peelingu. Při dodržování těchto postupů se může celulitida po měsíci zredukovat až o 80%.

Hledáte další tipy? Přečtěte si náš článek Jak na celulitidu!

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek

Nejlepší samoopalovací krémy na obličej, které vás nezklamou

Nejlepší samoopalovací krémy na obličej, které vás nezklamou

Možná se vám to po několika šedivých měsících nezdá, ale sluneční paprsky už se k nám dostávají čím dál častěji a léto je za chvíli tady! Jestli si ...

Celý příspěvek