2 Jak zajistit, aby vaše vůně působila déle

Bára  |  9. 8. 2017  |  Přidat komentář

dámské parfémy

Otázka, kterou muži i ženy na celém světě řeší už po celá staletí, zní pořád stejně: jak zajistit, aby moje vůně vydržela co nejdéle? Není nic horšího, než když vám vůně, která stála celé jmění a jejíž aromatickou směs jste hledali dlouhé hodiny, vydrží jenom pouhých pár minut!

Letní sezóna je v plném proudu. Už jste byli na nějakém festivalu nebo na dovolené? A byli jste spokojení s výdrží svého parfému? Buďme upřímní – v takovém vedru není vůbec jednoduché zajistit, aby vaše oblíbená letní vůně hned nevyprchala. A protože jsme v této otázce do značné míry vydáni na pospas síle samotné vůně, je jen velmi málo věcí, které se dají udělat pro to, aby si parfém či kolínská udržely své exotické aroma po dlouhé hodiny.

perfume last longer

Prozkoumali jsme podrobněji průmysl výroby parfémů, abychom nalezli tipy a triky na to, jak zvýšit výdrž vaší vůně a ušetřit si její opakované aplikování! Níže najdete osvědčené tipy, jak zajistit, aby vaše vůně trvala co nejdéle. Neváhejte je vyzkoušet! Doufáme, že díky našim radám budete nádherně vonět po celé léto i po celý rok!

 perfume last longer

Vynechte tělová mléka s vůní

Možná by vás nenapadlo, že tělová mléka s vůní, byť velmi slabou, omezí trvanlivost letního parfému či kolínské. Nejenom že jejich aromatické složky narušují profil celé vůně a nevhodně se s ním mísí, ale hustá tělová mléka navíc vytvářejí nepřirozenou bariéru na vnější vrstvě pokožky, kvůli které nemohou oleje z parfémů proniknout dovnitř. To brání jejich přirozenému uvolňování v průběhu dne, které je pro dobře vyrobené vůně typické. Místo toho, aby se smísily s jedinečným chemickým složením vaší pokožky, se kolínská voda či parfém zastaví na tenkém filmu pleťového mléka, který vůni nedovolí rozvinout celý svůj potenciál.

Náš tip? Použijte čiré a neovoněné pleťové mléko, které vaši oblíbenou vůni nijak nenaruší. Vyzkoušejte lehké tělové mléko pro suchou pokožku od Eucerinu Smoothing Repair Light, které pokožce dodá oleje, na něž se vůně dobře váže, aniž by bránilo vašemu oblíbenému letnímu parfému či kolínské v pronikání do pokožky.

V chladnějších dnech si navoňte šátek

Parfém a kolínská voda vydrží na oblečení velmi dlouho, ačkoliv v takovém případě nebude vznikat směs aromatických profilů, které vůně získávají v kontaktu s pokožkou. I tak je ale nastříkání oblíbené vůně na šátek skvělým způsobem, jak zajistit, že vám její základní profil vydrží po celý den a často i několik dní. Šátky zároveň nosíme v blízkosti přirozené tepelné zóny našeho těla, tedy krku, a zahřívání šátku tělesným teplem uvolňování parfému či kolínské vody skvěle napomáhá. Mezi velmi výrazné vůně, které vám na šátku vydrží celé dny, patří třeba Chloe Eau De Parfum for Women nebo pro muže klasický a intenzivní Fahrenheit od Diora.

perfume last longer

 Vůně na vlasy ve spreji

Vlasy jsou překvapivě skvělým místem pro vaši oblíbenou vůni. Parfémy a kolínské vody mají však vysoký obsah alkoholu, který vlasy vysušuje, a to zejména v horkých letních měsících, kdy je udržení vlhkosti ve vlasech tak důležité. Lepším řešením je proto vůně vyrobená přímo pro vlasy. Mnoho parfumerií teď nabízí své nejoblíbenější řady vůní, jako je Angel od Thierry Muglera, Montale Roses Musk nebo Brit Rhythm od Burberry, i v podobě spreje na vlasy. Pokud máte tu možnost, ideální volbou je varianta obsahující olej, která funguje hned nadvakrát – vlasy rozvoní a ještě zkrotí!

Připravte si vazelínový podklad

Vazelína nejenom že skvěle chrání pokožku, ale také udrží letní parfém na pulzních bodech, například na zápěstí nebo zátylku. Vazelína především prodlužuje dobu, po kterou zůstává pokožka hebká a vláčná, což zároveň znamená, že na sebe dobře váže chemické složení kvalitních parfémů a kolínských. Stačí nanést na pulzní body tenkou vrstvu vazelíny a na ni vaši oblíbenou vůni. Netřete ale zápěstí o sebe! Podle odborníků tím můžete poničit složky vůně a zkrátit jejich životnost. Nejlepší volbou je Original Pure Petroleum Jelly přímo od firmy Vaseline, který prošel trojitou filtrací pro dokonalou čistotu a neměl by chybět v žádné lékárničce.

perfume last longer

 Uskladňujte své vůně v „chladné zóně“

Řada z nás skladuje kolínské a toaletní vody hezky vystavené přímo v koupelně, čímž ale snižujeme jejich trvanlivost. Vlhkost narušuje složení vůně a oslabuje ji. Namísto toho je lepší uchovávat vůně na suchém a chladném místě. Také udržujte své parfémy a kolínské mimo přímé sluneční světlo. Slunce a teplo rozbíjejí molekuly a oleje, které se v nich nacházejí. Pokud je pro vás dodržení těchto pokynů problematické, uchovávejte je jednoduše v krabičce, v níž jste je koupili!

perfume last longer

 Vyznejte se ve vůních

Pokud stojíte o dlouhotrvající parfém nebo kolínskou, pak věnujte pozornost názvům. Všechno, co je označené jako „Eau de Toilette“, bude slabší než stejná vůně ve variantě „Parfum“. Totéž platí pro „Sprays“ a „Eau Fraiche“. Zaměřte se na vůně, na nichž stojí „Eau de Parfum“ nebo „Extrait de Parfum“, což znamená, že jsou vyrobeny s použitím vonných olejů, které mají nejdelší výdrž. Nejplnější a nejdéle vonící  dámské parfémy naleznete zde, nejplnější a nejdéle vonící parfémy pro muže najdete zde

Vyzkoušejte tyto triky a podělte ses námi, jestli jste byli úspěšní! Znáte nějaký další tip, jak prodloužit životnost vůně? Napište nám do komentářů a podělte se o svůj oblíbený trik, jak udržet vůni vašeho parfému nebo kolínské po celý den! I vaše tipy se mohou příště objevit na našem blogu!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Lucka  |  17. 5. 2020 12:35:10
Určitě je to volbou kvalitního oblečení, které do sebe vůni vtáhne :-) Já si třeba většinu oblečení kupuji z eshop second hand https://www.onlinesekac.cz/ a jsem nadmíru spokojena!
odpovědět
 |  2. 1. 2018 15:10:01
Článek se mi líbyl,dozvěděla jsem se zajímavé věci.Děkuji
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší parfémy roku 2020

Nejlepší parfémy roku 2020

Rok 2020 je v mnoha směrech plný změn a nových příležitostí a je to ideální rok pro hledání pozitivních emocí. A protože vůně dokáže ovlivnit, jak se ...

Celý příspěvek

Takhle voní léto: Nejoblíbenější letní parfémy

Takhle voní léto: Nejoblíbenější letní parfémy

Svět parfémů je nekonečný příběh rafinovaných vonných kompozic a jiskřivých nót. Připravili jsme pro vás přehled svěžích letních parfémů, s nimiž se ...

Celý příspěvek