Je dobré si mýt obličej jen jednou denně?

Lucka  |  29. 8. 2017  |  Přidat komentář

Aby vypadala vaše pleť zdravě, je nutné si obličej pravidelně a důkladně čistit. Kromě zdravé výživy se doporučuje vypít dva litry vody denně, aby byla pokožka dobře hydratovaná. Někdy ale ani tohle nestačí a pak je čas si položit následující otázku – kolikrát denně bychom si měli čistit nebo mýt obličej?

Kolikrát denně bych si měla mýt obličej?

Podle dermatologů a odborníků bychom si měli mýt obličej dvakrát denně. Více než třikrát už je nadbytečné a mohlo by zničit rovnováhu pH a přirozený lesk pokožky. Častější mytí lze doporučit jenom v případě, že máte velmi mastnou pleť. Doporučujeme mýt si obličej ráno a před spaním. Nejjednodušší je zahrnout mytí obličeje do rutinní péče o pleť.

Co když nepoužívám make-up?

Obličej si myjte i v případě, že jste během dne bez make-upu, protože pokožka přirozeně uvolňuje mastnotu, která ucpává póry, což vede ke vzniku nedokonalostí a akné. Nečekejte s mytím obličeje až do chvíle, kdy se začnete cítit nepříjemně – myjte si jej i v případě, kdy se cítíte svěže a čistě.

Jaký je nejlepší postup?

Obličej si omyjte mýdlem, které vmasírujte, dokud nezačne pěnit. Pak jej opláchněte teplou vodou a osušte ručníkem. Následně můžete nanést krém chránící před slunečním zářením nebo hydratační přípravek s UV ochranou. Stejný proces můžete opakovat večer, ale s jiným hydratačním přípravkem (ochranu před sluncem nebudete v noci potřebovat).

Jaké přípravky mám použít?

Na mastnou pleť doporučujeme Klorane Dermo Pain Crème nebo Uriage Hyseac. Skvělou alternativou pro suchou a citlivou pleť je Cetaphil Cleansers. Pokud trpíte na akné, zkuste si čistit obličej s Jericho Body Care.

Náš tip: Po vyčištění pleti je čas na jemnou masáž obličeje. Zkuste zázračnou masáž gua sha!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

V poslední době si kokosový olej a jeho použití právem získávají stále více pozornosti. Jedná se o velice kvalitní a univerzální tuk, který se ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší opalovací krémy pod sluncem

Recenze: Nejlepší opalovací krémy pod sluncem

Berete opalovací krémy jako nezbytnou součást kosmetické výbavy pouze v případě, že se vám v létě do kůže opírá žhavé slunce? Chyba. Opalovací ...

Celý příspěvek