Je dobré si mýt obličej jen jednou denně?

Lucka  |  29. 8. 2017  |  Přidat komentář

Aby vypadala vaše pleť zdravě, je nutné si obličej pravidelně a důkladně čistit. Kromě zdravé výživy se doporučuje vypít dva litry vody denně, aby byla pokožka dobře hydratovaná. Někdy ale ani tohle nestačí a pak je čas si položit následující otázku – kolikrát denně bychom si měli čistit nebo mýt obličej?

Kolikrát denně bych si měla mýt obličej?

Podle dermatologů a odborníků bychom si měli mýt obličej dvakrát denně. Více než třikrát už je nadbytečné a mohlo by zničit rovnováhu pH a přirozený lesk pokožky. Častější mytí lze doporučit jenom v případě, že máte velmi mastnou pleť. Doporučujeme mýt si obličej ráno a před spaním. Nejjednodušší je zahrnout mytí obličeje do rutinní péče o pleť.

Co když nepoužívám make-up?

Obličej si myjte i v případě, že jste během dne bez make-upu, protože pokožka přirozeně uvolňuje mastnotu, která ucpává póry, což vede ke vzniku nedokonalostí a akné. Nečekejte s mytím obličeje až do chvíle, kdy se začnete cítit nepříjemně – myjte si jej i v případě, kdy se cítíte svěže a čistě.

Jaký je nejlepší postup?

Obličej si omyjte mýdlem, které vmasírujte, dokud nezačne pěnit. Pak jej opláchněte teplou vodou a osušte ručníkem. Následně můžete nanést krém chránící před slunečním zářením nebo hydratační přípravek s UV ochranou. Stejný proces můžete opakovat večer, ale s jiným hydratačním přípravkem (ochranu před sluncem nebudete v noci potřebovat).

Jaké přípravky mám použít?

Na mastnou pleť doporučujeme Klorane Dermo Pain Crème nebo Uriage Hyseac. Skvělou alternativou pro suchou a citlivou pleť je Cetaphil Cleansers. Pokud trpíte na akné, zkuste si čistit obličej s Jericho Body Care.

Náš tip: Po vyčištění pleti je čas na jemnou masáž obličeje. Zkuste zázračnou masáž gua sha!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

V poslední době si kokosový olej a jeho použití právem získávají stále více pozornosti. Jedná se o velice kvalitní a univerzální tuk, který se ...

Celý příspěvek

Víme, co pomáhá na atopický ekzém

Víme, co pomáhá na atopický ekzém

Extrémně suchou, zarudlou kůži, nebo protivné svědění zná určitě každý, kdo trpí atopickým ekzémem neboli atopickou dermatitidou. Tyto nepříjemné ...

Celý příspěvek