Kouzlo vonných svíček

Bára  |  5. 12. 2017  |  Přidat komentář

Vánoce

Svíčky jsou již od nepaměti mocným symbolem při různých rituálech a významných událostech. Jejich světlo již v pohanských dobách znázorňovalo život a jeho křehkost. V dnešní době najdeme plamen svíček skoro všude, kde chceme vykouzlit výjimečnou atmosféru, například při nedávno oslavených dušičkách či při právě probíhajícím adventu. Se svíčkami oslavujeme i narozeniny, protože symbolizují splněná přání. Věří se totiž, že kouř ze sfouknutých svíček nese naše přání ke hvězdám.

Jak voní Vánoce?

Jedním ze způsobů, jak se připravit na nejkrásnější svátky v roce, je kromě malých svátečních drobností také výběr svíček. Malé, velké, okrouhlé a hranaté, voňavé nebo neparfémované, v různých barvách, formách a velikostech, svíčka je zkrátka nenahraditelným doplňkem a dekorací pro všechny sváteční příležitosti. Svíčky dělají z domu domov.

V dnešní době se nemusíte spoléhat na tradiční svíčky v adventních věncích. Poskládejte si svůj vlastní věnec dle fantazie a provoňte svůj domov na železnou, bronzovou, stříbrnou i zlatou neděli pokaždé jinak. Vonné svíčky také nabízí vedle očišťující a uklidňující moci plamene také terapeutický účinek vonných esencí.

Pro vytvoření té pravé vánoční atmosféry, zkuste třeba svíčky od americké firmy Bath & Body Works. Warm Vanilla Sugar  vás nadchne vyváženou vůní vanilky, kokosu, rýže a santalového dřeva s jemnými květinovými podtóny. Svíčka A Thousand Wishes vás zase naladí kompozicí santalového dřeva, cukru, jantaru, mandle a pižma. V její teplé esenci ucítíte i šampaňské a kdouli. Obě svíčky jsou prezentovány v krásných skleničkách, jejichž součástí je i víčko pro jednodušší skladování.

Bath&Body Works svíčky

Vonné svíčky jsou také ideálním dárkem ať už je váš rozpočet jakýkoli. Dostupné jsou i niche svíčky jako luxusní dekorace, jako například svíčky ty Byredo, či Diptique. Zkuste například Muguet, prvotřídní aromatickou svíčku s vůní konvalinky či Oranger od Diptique. Oranger má nádherně sytou vůni pomeranče a pomerančových listů, takže nejenže provoníte svůj domov, ale zajisté oceníte i velmi originální, minimalistický design.

Diptique svíčky

Pokud rádi dekorujete více svíčkami najednou, obklopte se třeba luxusními, a přitom cenově dostupnými Luminum Candle. Objevte novou, měkce vánoční vůni santalového dřeva s  Premium Aromatic Sandalwood, či Premium Aromatic Vanilla s bohatou, krémovou vůní vanilky. Tyto svíčky hoří čistě a dlouho, a to zejména díky použití kvalitních ingrediencí při jejich zpracování. Díky jednoduchému designu se dají kombinovat a sestavovat do dekorací dle vaší fantazie.

Luminum Candle svíčky

Oblíbenou vánoční klasikou jsou také celosvětově známé svíčky Yankee Candle. Máslové, vanilkou ovoněné aroma vánočního cukroví nabízí svíčka Christmas Cookie a Merry Berry Linzer. Firma Yankee Candle nabízí i vosky do aromalamp. Zkuste třeba kouzelnou vůní skořice a hřebíčku Sparkling Cinnamon. Jako levnější variantu nabízí Yankee Candle i menší, votivní svíčky, které vydří hořet až 15 hodin. Například votivní provedení noblesní vůně Winter Glow, evokující zasněnou náladu zmrzlých listů na zasněžených stromech v chladném vzduchu.

Pokud vás náš list zcela neuspokojil, můžete najít další voňavé radosti za pár korun třeba zde.

Adventní věnec

Svíčky jsou prostě neodmyslitelnou součástí domácí pohody a Vánoc. A jak budou vonět ty vaše?

 

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Omamné podzimní svíčky a bytové vůně: Dokonalá atmosféra zaručena!

Omamné podzimní svíčky a bytové vůně: Dokonalá atmosféra zaručena!

Ráda si užíváte teplo domova, zatímco listy stromů zlátnou a v sychravém větru se snášejí k zemi? Abyste si tuhle atmosféru vychutnala naplno, ...

Celý příspěvek

Přírodní svíčky, co zpříjemní dlouhé zimní večery. Znáte je?

Přírodní svíčky, co zpříjemní dlouhé zimní večery. Znáte je?

Když se v zimě pozdě rozednívá a brzy stmívá, dobrá nálada tak trochu upadá. Pro tyto chvíle existuje řada osvědčených receptů – a jedním z nich je ...

Celý příspěvek