3 Kudrnaté vlasy - jak na ně?

parfums.cz  |  23. 11. 2011  |  Přidat komentář

Kudrnaté vlasy od přírody jsou snem každé ženy. Ovšem často platí, že ty z nás, které je mají, chtějí mít rovné vlasy a ty, které je nemají, o krásných kudrlinách sní. U kudrnatých vlasů platí dvojnásob, že nic není zadarmo. Aby byly vlny zdravé a krásné, vyžaduje to časově náročnou péči a kvalitní vlasovou kosmetiku. Navíc majitelky kudrnatých vlasů jistě dají za pravdu, že není lehké z kudrnatých vlasů vytvořit požadovaný tvar účesu a za vlhkého počasí mají tyto vlasy tendenci krepatět a rozlétat se. Proto přinášíme několik tipů, jak si s kudrnatými vlasy poradit.


Obecně platí, že kudrnaté vlasy jsou křehké, mají vysokou tendenci se vysoušet, lámat a ztrácet lesk. K vysoušení dochází u silně kudrnatých vlasů nejen kvůli nízké tvorbě kožního mazu, ale také proto, že kožní maz, který je potřebný, se hůř dostává po vlasu dolů a nemůže ho přirozeně obalovat po celé délce. Někdy je velký problém nezkrotné rozlétané vlny usměrnit, zejména během vlhkého počasí. Co ubližuje kudrnatým vlasům nejvíce, je silné chemické barvení. Snažte se také vyhnout melírování a zvolte spíše šetrnější způsob barvení, který tolik nenaruší strukturu vlasu a to zejména v případě, že vaše vlasy byly předchozím barvením velmi oslabeny.

Účesy pro kudrnaté vlasy

Existuje mnoho typů vlnitých či kudrnatých vlasů – od jemných nenápadných vln, které se dají poměrně snadno upravovat i narovnávat, přes silněji kudrnaté vlasy, které se již hůře upravují, až po afro účesy s výraznými kudrlinami ve tvaru pepřových zrn. Správný účes je pro kudrnaté vlasy velmi důležitý. V tomto případě doporučujeme se svěřit do rukou kadeřníka – specialisty, který Vaše vlasy ostříhá tak, aby se daly co nejsnadněji upravit do správného tvaru a také aby vynikl Váš pohled a nepřipomínala jste pudlíka. Obecně platí, že pro jednodušší úpravu a zkrocení vln jsou vhodnější delší vlasy alespoň po ramena a ne příliš krátké střihy vlasů. Postupné sestříhaní vlasů kolem obličeje se pro vlny také nehodí, doporučujeme nosit stejnou délku vlasů po celém objemu. Kadeřnice Vám rovněž doporučí vhodnou vlasovou kosmetiku, která dá vlasům tvar.

Jak vytvořit kudrnaté vlasy

Pokud máte přirozené vlny, vlasy vysušte difuzérem. Kadeře se vám od přírody samy nevlní, a přesto sníte o vlnitých vlasech? Pak použijte natáčky nebo kulmu na vlasy. Nejdůležitější je ovšem vlasy na natáčení nejprve připravit a „změkčit“ vlasové vlákno. Použijte speciální šampon, masku a bezoplachovou péči na vlnité vlasy. Výrobky, speciálně navržené vlasové přípravky pro tento typ kadeří, podporují elasticitu i zcela rovných vlasů. Pokud byste použili například kondicionér pro rovné vlasy, které obsahují těžší výživné složky, podařilo by se vám vytvořit vlny velmi těžko. Častým používáním nekvalitní vlasové kosmetiky se přirozeně kudrnaté vlasy narovnávají a výsledkem pak nejsou ani rovné ani vlnité, ale zničené vlasy. Používání žehličky na vytvoření vln také není příliš vhodné. Jaký je tedy postup pro vytvoření vln z přirozeně rovných vlasů?

Po umytí a regeneraci naneste na vlasy výživný bezoplachový krém pro zvlnění vlasů a speciální styling. Poté natočte vlasy na natáčky, papiloty nebo širokou kulmu. Další možnou a zdravější alternativou je zvlňovat vlasy přes noc, na což potřebujete speciální natáčky na noc. Po dokončení účes zafixujte tužícím sprejem, aby vám vydržel co nejdéle.

Správné mytí vlnitých vlasů

Správné mytí, následná péče a konečná úprava – to jsou stěžejní kroky ke zdravým kudrnatým vlasům. Jak vypadá správné mytí? Obecně platí zásada co nejšetrněji zacházet s mokrými vlasy, protože v této fázi jsou nejkřehčí a snadno je poškodíte či polámete. Jaký šampon použít – existuje nepřeberné množství šamponů speciálně určené pro kudrnaté vlasy. Šampon by měl vlasy dostatečně hydratovat a dodat jim živiny. Vhodné jsou také šampony s obsahem olejů. Šampon nanášejte šetrně, promasírujte pokožku hlavy, aby se stimulovaly mazové žlázy produkující potřebný kožní tuk. Vlasy stačí umýt jen jednou.

Regenerace kudrnatých vlasů

Pokud vlasy rozčesáváte, nejvhodnější je buď před mytím, nebo na vlasy naneste dostatečné množství kondicionéru či masky (zde doporučujeme na investici nešetřit, čím kvalitnější, tím lepší péče pro vaše vlasy) a plochým hřebenem s širokými zuby je jemně rozčešte. V žádném případě vlasy nekudlejte a nesnažte se je za každou cenu rozčesat, ještě více jim ublížíte. Kondicionér také můžete smíchat s trochou vlasového oleje pro ještě výživnější péči. Vlasy důkladně opláchněte a jemně vysušte ručníkem. Do vlhkých vlasů naneste regenerační přípravek, který se neoplachuje – promačkejte jej do vlasů s hlavou v předklonu. Pokud jste si na mytí vlasů vyhradila více času, pohrajte si s nimi – jednotlivé prameny namotávejte na prsty – pomůžete tak přirozeným vlnám nadefinovat ten správný tvar. Bezoplachový přípravek také může lehce tužit a vaše vlny zafixovat. V této fázi již vlasy nečešte, vlny by ztratily ten správný tvar a finální účes by působil zplihle.

Vysoušení kudrnatých vlasů

Pokud máte dostatek času, vlasy nechte proschnout přirozeně. Pokud spěcháte, vlasy dosušte fénem a ještě lépe difuzérem. Vlasy foukejte hlavou dolů, zajistíte si tak větší objem již od kořínků – pokud používáte difuzér, naberte jím část vlasů a přiložte až k hlavě a nechte prosušit. Pokud používáte fén, část vlasů naberte rukou a přiložte až k hlavě a následně vyfoukejte. Vlasy v žádném případě neprosušujte fénem tak, aby vám samovolně lítaly kolem hlavy, tím se kudrliny narovnávají a účes ztrácí objem. Závěrečným stylingem můžete kudrliny ještě více zvýraznit, ale pozor, všeho moc škodí, zejména pokud jsou vaše vlasy jemné – stylingový přípravek vlasy zatíží a vlny ztratí objem. Nebojte se vyzkoušet různé přípravky v podobě vosku, pasty, pěny či gelu apod., každému typu vlasů svědčí něco jiného. Existuje také mnoho bezoplachových přípravků, které můžete kdykoliv nanést během dne a oživit si tak vlny.

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Dokonale upravené vlasy? Jedině se správným stylingem

Dokonale upravené vlasy? Jedině se správným stylingem

Sníte o božsky lesklých načechraných vlnách, ale vaše vlasy jsou matné a rovné jako pravítko? Toužíte po neodolatelně hebkých rovných vlasech, jenže ...

Celý příspěvek

Top 5: Nejhezčí svatební účesy roku 2020

Top 5: Nejhezčí svatební účesy roku 2020

Letošní trendy účesy pro nevěsty a družičky mají jedno společné: sází na uvolněný styling a zdůraznění přirozené textury vlasů. Zapomeňte tedy na ...

Celý příspěvek