Líčení pro modré oči: vyberte ty správné stíny!

Jana P  |  13. 2. 2019  |  Přidat komentář

Nejlepší líčení

Modré oči = modré stíny? Tuhle chybu dělá spousta lidí. Aby dobře vynikly, potřebují modré oči kontrast. A vy zase znalosti tzv. barevného kruhu. K čemu vám budou dobré? Tak to už vám vysvětlí Andrea Prchalová, druhá Vicemiss Czech Republic s průzračně modrýma očima, díky níž už v barvách stínů pro modré oči nešlápnete vedle!

Modré oči jsou typické především pro Evropu a už odpradávna jsou znakem (genetické) výjimečnosti. I proto potřebují výjimečné líčení, které dá vyniknout jejich světlé něžnosti i modré hloubce.

Líčení tón v tónu proto nechte stranou a dejte se cestou kontrastu. S tím vám pomůže tzv. barevný kruh. Na něm najdete primární barvy (žlutá, modrá, červená), sekundární (které vzniknou jejich smícháním) a také terciární (jež tvoří vždy jedna primární a jedna sekundární barva). Tak dostáváte barevné spektrum, na němž si najdete svou modrou barvu. Pak se podíváte přímo naproti, do opačného, kontrastního spektra. A jste u správných barev.

modre oci postup

Nejlepší stíny pro modré oči

Možná překvapivě se před vámi rozvinou odstíny meruňkové a světlé tóny růžové, béžová, zlatavé odlesky nebo měděný odstín, korálový – ty všechny můžete bez obav použít na denní líčení pro modré oči, stejně jako to vidíte na fotkách Andrey Prchalové. Skvěle vám k tomu poslouží paletka očních stínů Slogan Palette od I Heart Revolution, na níž najdete jak úplně jemné, základní světlé odstíny, tak odvážnější, se třpytkami nebo lesklé, jež můžete klidně použít místo rozjasňovače! Přesně jako Andrea.

Perfektní paletku očních stínů pro modré oči má i Dior: 5 Couleurs, odstín Touch, udělá z každého denního líčení pro modré oči velkou parádu. A pokud pokukujete i po takové, s níž zvládnete výraznější večerní make-up, sáhněte bez obav po Makeup Revolution Flawless Matte s 36 matnými přírodními odstíny. Právě pro líčení na večerní příležitost se vám pak škála vhodných odstínů rozšiřuje o fialové nebo tmavě šedé a hnědé, takové, s nimiž hravě zvládnete známé kouřové líčení. Tak se nebojte a hrajte si s barvami!

modre oci postup

TOP tužky a řasenky pro modré oči

Skvělému efektu napomůžete také dobrou tužkou na oči. Shiseido nabízí voděodolnou Makeup Kajal InkArtist v krásném Plum Blossom odstínu - umí vykouzlit linku i nahradit oční stíny. Potřebujete-li něco odvážného, sáhněte po barevných tekutých linkách NYX Professional Makeup Vivid Brights. A když už jsme v té fialové škále, bát se nemusíte ani řasenky v této barvě: sedne i k jemnému růžovému líčení a perfektně řasy zahustí. O které je řeč? O Mascara Volume Effet Faux Cils od YSL, odstín Fascinating Violet. Nebo sáhněte po klasické černé řasence Alima Pure Eyes.

modre oci postup

Krásné oči by určitě nevynikly bez vhodně zvoleného make-upu. Oblíbencem poslední doby se stal ten od Lancome - Teint Idole Ultra Wear. Světlo a jemnost pak výslednému líčení dodá ještě použití správného bronzeru – pro rozjasnění i místo tvářenky. Andrea Prchalová si zamilovala Alima Pure Face, a ani vy s touto přírodní dekorativní kosmetikou nešlápnete vedle.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jak na zářivý letní make-up? Get the glow!

Jak na zářivý letní make-up? Get the glow!

Léto je za chvíli tady a stejně jako si automaticky vyměníte zimní šatník za letní, měla by se změnit i vaše make-up rutina. Proč? Pleť zkrátka ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší řasenky a gely na obočí

Recenze: Nejlepší řasenky a gely na obočí

Jste přesvědčená, že si vystačíte se zrcátkem a pinzetou, které obsahuje například set Notino Joy Collection, anebo někde uvnitř přece jenom tušíte, ...

Celý příspěvek