3 Miniseriál o akné II – Jak se zbavit akné?

Jana P  |  17. 7. 2018  |  Přidat komentář

akné

Upřímně, pokud čekáte zázračný návod na to, jak se zbavit akné přes noc… určitě vás tenhle článek zklame. Léčba akné je běh na dlouhou trať. Zlepšení bývá vidět v lepším případě po týdnech. Pokud vám i takové vyhlídky stojí za pár změn v životě, pojďme na to.

Pokud si pamatujete z prvního dílu, jaké důvody k akné nejčastěji vedou, jsou to dědičnost, hormonální změny, nemoci a stres spolu se špatným životním stylem.

Právě poslední dva jmenované faktory pak můžete ovlivnit nejrychleji. Proto je jako první krok k léčbě doporučovaná úprava životního stylu. Už dlouho se mluví o škodlivosti smažených jídel, alkoholu, kofeinu, sladkostí (hlavně čokolády). A i když tohle nejsou přímí původci akné, a právě čokoládu si klidně můžete nechat, zbylé „položky“ jsou časté průvodní jevy špatného životního stylu, k němuž už se problematická pleť opravdu váže. Takže tohle bude změna číslo jedna.

Jídelníček je základ

Je třeba dát důraz na čerstvou zeleninu a ovoce, jež tělu dodají enzymy, základní stavební kameny každé buňky a pomocníky při regeneraci pleti. A také antioxidanty (vitamín A, C, E), které chrání pleť před oxidativním stresem. Když se zbavíte přeslazených limonád a vyměníte je za vodu (na kg váhy byste měli vypít 30 ml denně), také dobře. Voda sice akné nevyplaví, ale podpoří látkovou výměnu v těle: tedy i to, jak se vypořádá s odpadními látkami nebo záněty, k nimž akné patří. Cukr záněty naopak podporuje (kvasí), takže to chce zredukovat i sladkosti jako takové (ale kvalitní čokoládu fakt můžete).

Jak se zbavit akné

Vitamíny a minerální látky

Co se dalších potravin týče, problematická pleť potřebuje například vitamíny řady B (banány, ovesné vločky, otruby, quinoa, kvalitní červené maso, semínka), zinek, který ji pomáhá vysušovat i hojit (semínka, mořské plody a ryby, luštěniny, listová zelenina) nebo například nenasycené mastné kyseliny (tady vedou ořechy a ryby). Dobré jsou pročišťující čaje z kopřiv, pampelišky. A léčba akné také většinou znamená omezení klasických mléčných výrobků a jejich náhradu za kysané, jež zlepšují střevní mikroflóru, tedy celkovou imunitu.

Domácí kosmetická péče

Základem domácí kosmetické péče by u léčby akné měl být kupodivu spánek – v rámci boje proti stresu, ale i proto, že v noci pokožka nejlépe regeneruje. A pak to chce dobré a kvalitní mazání, případně krytí, když se potřebujete dobře nalíčit. Jaké jsou nejlepší make-upy a krémy na akné?

Jak se zbavit akné

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 3 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Marek M.  |  19. 6. 2019 18:56:05
Zpočátku jsem se jako chlap trochu styděl, jít na kosmetiku, ale pak jsem zjistil, že je to celkem fajn. Kamarádka mi doporučila Studio Lavande, http://www.studiolavande.cz/sluzby-kosmetika/ a dneska už tam chodím celkem pravidelně.
odpovědět
Jana  |  31. 5. 2019 17:32:51
Dobrý den me po letech snazeni se zbavit akne zabralo tohle https://www.aetherinstitute.com/cs/ laserové vysetreni takze vsem doporucuji
odpovědět
Lucka  |  19. 4. 2019 14:46:16
Mně doporučila kamarádka na ošetření akné Studio Lavande, http://www.studiolavande.cz/sluzby-kosmetika/ Na kosmetiku tam chodím už pravidelně a jsem spokojená.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Miniseriál o akné III: Jak se zbavit jizev po akné?

Miniseriál o akné III: Jak se zbavit jizev po akné?

Starat se o pleť, léčit ji a vědět, jak se zbavit pupínků, není v případě problematické pleti jediný obtížný úkol. Zásadní je také mít přehled o tom, ...

Celý příspěvek

Nejlepší přípravky na akné

Nejlepší přípravky na akné

Nejlepší přípravky na akné. Co skutečně funguje? Akné je jedním z nejnáročnějších „bonusů“ dospívání. Ale otrávit život umí projevy tzv ...

Celý příspěvek