Miniseriál o akné II – Jak se zbavit akné?

Jana P  |  17. 7. 2018  |  Přidat komentář

akné

Upřímně, pokud čekáte zázračný návod na to, jak se zbavit akné přes noc… určitě vás tenhle článek zklame. Léčba akné je běh na dlouhou trať. Zlepšení bývá vidět v lepším případě po týdnech. Pokud vám i takové vyhlídky stojí za pár změn v životě, pojďme na to.

Pokud si pamatujete z prvního dílu, jaké důvody k akné nejčastěji vedou, jsou to dědičnost, hormonální změny, nemoci a stres spolu se špatným životním stylem.

Právě poslední dva jmenované faktory pak můžete ovlivnit nejrychleji. Proto je jako první krok k léčbě doporučovaná úprava životního stylu. Už dlouho se mluví o škodlivosti smažených jídel, alkoholu, kofeinu, sladkostí (hlavně čokolády). A i když tohle nejsou přímí původci akné, a právě čokoládu si klidně můžete nechat, zbylé „položky“ jsou časté průvodní jevy špatného životního stylu, k němuž už se problematická pleť opravdu váže. Takže tohle bude změna číslo jedna.

Jídelníček je základ

Je třeba dát důraz na čerstvou zeleninu a ovoce, jež tělu dodají enzymy, základní stavební kameny každé buňky a pomocníky při regeneraci pleti. A také antioxidanty (vitamín A, C, E), které chrání pleť před oxidativním stresem. Když se zbavíte přeslazených limonád a vyměníte je za vodu (na kg váhy byste měli vypít 30 ml denně), také dobře. Voda sice akné nevyplaví, ale podpoří látkovou výměnu v těle: tedy i to, jak se vypořádá s odpadními látkami nebo záněty, k nimž akné patří. Cukr záněty naopak podporuje (kvasí), takže to chce zredukovat i sladkosti jako takové (ale kvalitní čokoládu fakt můžete).

Jak se zbavit akné

Vitamíny a minerální látky

Co se dalších potravin týče, problematická pleť potřebuje například vitamíny řady B (banány, ovesné vločky, otruby, quinoa, kvalitní červené maso, semínka), zinek, který ji pomáhá vysušovat i hojit (semínka, mořské plody a ryby, luštěniny, listová zelenina) nebo například nenasycené mastné kyseliny (tady vedou ořechy a ryby). Dobré jsou pročišťující čaje z kopřiv, pampelišky. A léčba akné také většinou znamená omezení klasických mléčných výrobků a jejich náhradu za kysané, jež zlepšují střevní mikroflóru, tedy celkovou imunitu.

Domácí kosmetická péče

Základem domácí kosmetické péče by u léčby akné měl být kupodivu spánek – v rámci boje proti stresu, ale i proto, že v noci pokožka nejlépe regeneruje. A pak to chce dobré a kvalitní mazání, případně krytí, když se potřebujete dobře nalíčit. Jaké jsou nejlepší make-upy a krémy na akné?

Jak se zbavit akné

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Miniseriál o akné III: Jak se zbavit jizev po akné?

Miniseriál o akné III: Jak se zbavit jizev po akné?

Starat se o pleť, léčit ji a vědět, jak se zbavit pupínků, není v případě problematické pleti jediný obtížný úkol. Zásadní je také mít přehled o tom, ...

Celý příspěvek

Testujeme: Nová řada Nuxe Aquabella pro komplexní péči o smíšenou pleť

Testujeme: Nová řada Nuxe Aquabella pro komplexní péči o smíšenou pleť

Je čas dát sbohem rozšířeným pórům a lesklé pleti. Spousta z nás neví, jak si poradit se smíšenou a mastnou pletí. My pro vás máme zajímavý tip! Do ...

Celý příspěvek