1 Miniseriál o akné III: Jak se zbavit jizev po akné?

Jana P  |  30. 7. 2018  |  Přidat komentář

akné

Starat se o pleť, léčit ji a vědět, jak se zbavit pupínků, není v případě problematické pleti jediný obtížný úkol. Zásadní je také mít přehled o tom, jak se zbavit jizev po akné (nebo ideálně minimalizovat jejich vznik).

Předpokladem hladkého průběhu akné je, aby léčba byla všestranná. Od změny jídelníčku, přes pitný režim, dostatek spánku až po používání vhodné kosmetiky. Důležité je pochopitelně čištění problematické pleti, protože i to rozhodne o tom, zda a jaké jizvy po akné nakonec zůstanou. Bioderma Sébium Gel Moussant krásně pění a má skvělé ohlasy. Stejně tak jako Čisticí voda pro problematickou pleť od Eucerinu. Pupínků se pak nikdy nezbavujte vymačkáváním. Právě jejich neodborné odstranění bývá hlavní příčinou zbytečně hlubokých jizev. Místa se zanesou nečistotami, zanítí, a i z malého pupínku je velký „kráter“.

Máte správný krém na akné?

Pochopitelně, ani mazat se nemůžete jen tak něčím. A existují nejen produkty přímo určené pro problematickou pleť, ale dokonce krémy na akné, které si rovnou poradí i s jizvičkami. K takovým patří La Roche-Posay Effaclar A.I., emulze, jež nabízí hloubkovou korekční péči. Zastavuje bakteriální procesy, čímž předchází vzniku jizev, a aktivuje regenerační procesy (obnovu pokožky). Podobně funguje také Effaclar H od téže značky, jenž se zaměřuje na obnovu kožní bariéry narušené snahou o vysušování problematické pleti. A pomůže vám také sérum Eucerin DermoPure.

Jak se zbavit jizev po akné

Zkuste oleje, aloe vera nebo med!

Co se zdá jako nesmysl (proč by problematická, obvykle mastná pleť, měla dostat další nálož?!), nesmyslem není. Jde totiž o to, jaký olej vyberete. Na jizvičky po akné funguje například šípkový olej (pro vyšší obsah kyseliny linolové, jež hojí) nebo pupalkový olej (s kyselinou gama-linolenovou, která působí protizánětlivě a regeneruje). Na zesvětlení jizev po akné i jejich lepší hojení se pak hodí také olej kokosový. A pokud by vám nesedl ani jeden z nich, zkuste gel z aloe vera. Je pro změnu silně antibakteriální a hojí. (A pozor, podobně funguje i aplikace medu!)

Lékařská podpora

Někdy je ale všechna péče a síla kosmetiky i přírodních produktů pořád nedostačující, a je čas obrátit se na lékaře. Na klinikách estetické medicíny vám pomohou s akné jako takovým. A samozřejmě také vědí, jak na jizvy po akné. Dermatolog vám pro odstranění jizev může doporučit například chemický peeling, ošetření IPL světlem nebo vám pomoct vybrat laserovou léčbu, jež na odstranění jizev funguje fakt dobře. Ošetření je obvykle třeba několikrát zopakovat, ale výsledky jsou pak ohromující. A váš život s akné pak může konečně nabrat směr k životu bez akné!

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Hajan Kata  |  18. 8. 2018 5:25:11
POZOR, PROSÍM, jsem tak rád, že jsem vyjádřil svou hlubokou vděčnost muži, který se tak zajímá o spokojenost ostatních lidí. Trpěl jsem (HERPES SIMPLEX VIRUS) více než 2 roky, strávil jsem tisíce dolarů při nákupu drahých léků a návštěvu několika nemocnic v různých zemích, byl jsem ve skutečnosti sám sebe bolestí "dokud" jedno nádherné ráno, četl jsem o Dr.Suble na internetu o tom, jak pomáhal a vyléčil tolik lidí, kteří trpí HERPES 1 $ 2, HPV, RAKOVINA, HIV / AIDS, ALZHEIMER, FIBROID, ROZŠÍŘENÝ PROSTÁT, HEMORRODICKÝ PILA a HEART DISEASE ETC. Tak jsem ho kontaktoval prostřednictvím tohoto e-mailu: ( ) a já jsem s ním sdílel své problémy, dal mi léčebný postup a následoval jsem je. O dva týdny později mi řekl, abych šel na lékařský test, protože výsledek byl negativní, teď jsem (HERPES SIMPLEX VIRUS) zdarma. Jen bych chtěl využít této platformy, abych poděkoval Dr.Sublovi za to, že mě vyléčil z tohoto smrtícího viru a také za vystavení jeho bylinné léčby světu, prosím, můžete také kontaktovat ho na ( ) Nebo Via WhatsApp +2349034287285 pro řešení vašich zdravotních problémů.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Miniseriál o akné II – Jak se zbavit akné?

Miniseriál o akné II – Jak se zbavit akné?

Upřímně, pokud čekáte zázračný návod na to, jak se zbavit akné přes noc… určitě vás tenhle článek zklame. Léčba akné je běh na dlouhou trať. Zlepšení ...

Celý příspěvek

Víte, jak ošetřit spálenou kůži?

Víte, jak ošetřit spálenou kůži?

Letos je léto v plném proudu už třetí měsíc. Ti se správným fototypem mají nejbronzovější opálení ever, my ostatní navyšujeme zásoby opalovacích ...

Celý příspěvek