3 Miss Czech Republic: Hana Vágnerová radí, co sbalit na cesty

notino.cz  |  7. 1. 2019  |  Přidat komentář

Nezbytnosti pro péči o vlasy a tělo

Ahoj všem milovníkům krásy a kosmetiky! Už pár let jsem téměř stále na cestách, a to jak po republice, tak po celém světě. Rozhodla jsem se tedy napsat článek na téma: co vlastně vzít s sebou?

Asi to znáte. Každá z nás stojí nad kufrem a přemýšlí, které věci jsou nezbytné. Jak to udělat, abychom s sebou neměly půl koupelny? Taky váš kufr váží vždy nad limit a z toho půl váhy tvoří kosmetika? S odpovědí na tyto otázky by vám měl pomoct tento článek.

Mám pocit, že čím víc člověk cestuje, tím víc redukuje věci, které se zprvu zdály nezbytné. Mám jednu větší kosmetickou tašku. V té se nachází výbava, kterou už doma nevytahuji. Znamená to tedy, že je opravdu určena pouze na cesty. A k té samozřejmě při každé cestě přihodím aktuálně používanou nezbytnost. Co se tedy nachází v mé kosmetické tašce?

Nezbytnosti pro péči o vlasy a tělo

Začneme kartáčkem na zuby, který prostě nesmí chybět. Já používám sonický od Philips. Jinak je ideální mít kartáčky hned dva, a to jeden doma a jeden právě v tašce. K tomu patří samozřejmě kvalitní pasta na zuby. O tělo se postará sprchový gel a intimní gel (ten mám vždy v malém cestovním balení). Přibaluji i šampon a kondicionér – zde ale záleží na tom, jak dlouho cestujete, a jak často si myjete vlasy. Vždy nad tím přemýšlejte, protože menší balení vám ušetří spoustu místa a ve výsledku i “kil” na váze. A samozřejmě nesmí scházet krém na tělo. Často se člověk dostane do podnebí, kde se vaše pokožka nebude cítit úplně hydratovaná, proto je dobré s sebou mít nějakého zachránce ve formě extra hydratačního krému.

Nezbytnosti pro čištění pleti

No a teď už se přesouváme k pleti. Určitě je nutné mít s sebou odličovací gel či micelární vodu, která vám vyhovuje. A tady opravdu stačí malé balení. Poté balím pleťový krém, a to nějaký univerzální, který se postará o noční i denní péči. Vyhovuje mi ten, který je součástí šikovné a skladné cestovní sady od Clinique, sloužící k čištění pleti. Skvělý pomocník je také kartáček Foreo Luna, který v mini verzi navíc nezabere skoro žádné místo! K výbavě patří samozřejmě odličovací ubrousky a tyčinky, kterých asi nikdy není dost. Základem všeho jsou také dobře upravené nehty. Ty doporučuji mít připravené už před cestou, dobře se mi osvědčil třeba dlouho držící Shellac. Na rty se může hodit výživná maska.

baleni na cesty produkty

Myslete prakticky

Nezapomínejte, že pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, tak musíte mít vše v malém balení, a to pouze do 100 ml! Dohromady máte nárok na jeden litr a z toho dáte dohromady 10 miniaturek. Na cestách s velkým kufrem a příručním zavazadlem se mi osvědčilo přenášet miniaturky v příruční tašce, díky čemuž ušetříte místo. Já mám s sebou vždy velkou kabelku a v ní mám menší parfém, někdy při dlouhé cestě i kartáček a mini pastu, krém na ruce a samozřejmě pomádu na rty. Věřte mi, že v letadle to velmi uvítáte a v mnoha případech vás to zachrání.

Každý podle svého

Vím, muže to znít tak, že člověk nakonec stejně balí půl koupelny. Ale nebojte se, všechny tyto věci se vám budou zaručeně hodit a budete velmi rádi, že je s sebou máte. Mnoho z nich navíc seženete v cestovním balení.  Samozřejmě je třeba se hlavně řídit sama sebou – pokud trpíte na suchou pokožku nebo alergie, je třeba tomu produkty přizpůsobit. Tohle je moje stálá skupinka, kterou obměňuji dle sezóny a příležitosti (třeba v létě přibalím opalovací přípravky).

 

Všechny tyto produkt jsou mé stálice a vřele vám je doporučuji k inspiraci. Přeji všem spoustu zážitků, a hlavně klidné cestování. ❤️

Hanka

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 3 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
José  |  26. 6. 2021 5:51:03
Hlavně si nezapomeň zabalit mozek!
odpovědět
José  |  26. 6. 2021 5:50:48
Hlavně si nezapomeň zabalit mozek!
odpovědět
José  |  26. 6. 2021 5:50:46
Hlavně si nezapomeň zabalit mozek!
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Máte aloe vera u okna mezi svými oblíbenými rostlinkami? Teď přišel čas udělat jí místo i na poličce v koupelně. Jen v trochu jiné podobě. Aloe vera ...

Celý příspěvek

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Den otců: Dárky pro tátu nemusí být jen ponožky

Na Den matek si určitě každý rok vzpomenete, ale nezapomínáte trochu na svého tátu? Už teď si raději někam poznamenejte, že Den otců letos připadá na ...

Celý příspěvek