Miss Czech Republic: Make-up oblíbenci Taťány Makarenko

notino.cz  |  2. 1. 2019  |  Přidat komentář

make-up

Mojí milí čtenáři, nastal čas se pobavit o make-upech. Přesněji řečeno o foundation, tedy o podkladu, který sjednocuje pleť. Takový ten barvící krém, který všichni dobře známe. Dnes se nevyrábí jen v krémové podobě, ale i v mnoha dalších formách. Já jsem zde od toho, abych vám popsala moje zkušenosti s různými druhy make-upu, jak se mi s nimi pracuje a co osobně preferuji. Je to vždy hodně individuální, ale rozhodně najdete užitečné recenze a případně využijete rady někoho, kdo se v líčení vyzná a komu věříte. Vždy jsem vybírala hlavně podle toho, co mi doporučila moje dobrá kamarádka, moje vizážistka atd. Vynasnažím se pomoci i nyní já vám.

Hvězdné krytí

Nejraději mám krémové konzistence. Přijde mi, že se velmi dobře nanáší a díky praktickým pumpičkám máte představu o tom, kolik produktu používáte. Přiznám se – aplikuji krémový make-up prsty. Stále jsem od této metody neupustila, ani ve svých 29 letech. Prostě mi to tak jde nejlépe. Tohle však platí hlavně o domácí aplikaci make-upu. Pokud mě líčí vizážistka tak jsem radši, když používá štětec. Kdysi jsem byla zvyklá na hodně krycí make-up, jelikož jsem chtěla prostě vše schovat. Teď dávám přednost lehčímu, everyday looku. Můj největší favorit je Estée Lauder Double Wear. Patří mezi ty dražší a je určený pro vyzrálou pleť (24+) a cena tomu tedy odpovídá. Pokud ale chcete trošku ušetřit, či za make-up prostě neradi utrácíte, tak doporučuji Dermacol Caviar Long Stay. Opět velmi krycí poklad, na který nedám dopustit. Tohle jsou mí 2 favoriti, které mám již vyzkoušené a měla jsem tak možnost sledovat, jak na mé tváři zvládnou celý den. Výdrž je pro mě velmi důležitý faktor. Estée Lauder mi na tváři přijde nejkrásnější až po cca 2-3 hodinách, jelikož si „sedne“, trochu se vsákne do kůže a vypadá přirozeněji. 

Make-up

Není make-up jako make-up

Další make-up, se kterým se zrovna sžívám, je Vichy Dermablend Covermatte. Dostala jsem se k němu na jednom focení, kde mi tato minerální kosmetika byla představena. Podíl na tom měl i můj věk (je mi už 29 let 😃) a tak jsem se rozhodla naslouchat větám vizážistky, která mi radila začít už používat dermokosmetiku. Upřímně? První dojem zcela rozporuplný... Byla jsem zvyklá nanášet vetší vrstvu krycího make-upu a tento produkt ve formě kompaktního pudrového make-upu mi nepřipadal dostatečně krycí. Ale když jsem namátkově chtěla znát názor mých blízkých, zda se jim na denním světle líbí, všichni se shodli, že celkový dojem působí přirozeněji a krytí je pořád perfektní. Po týdnu používání se vám zcela změní pohled na to, co jste dosud dělala, a vidíte se přesně tak, jak chcete – krásně. Nyní už asi měsíc používám tento minerální make-up a nemůžu si ho vynachválit. Kompaktní pudr je takové 2v1. Barvící podkladový krém a zároveň pudr. Já osobně pudr už moc nepoužívám, dávám přednost fixačnímu spreji, nebo transparentnímu pudru bez barvy. Tahle kombinace je ale perfektní.

Vybírejte pečlivě…

Velmi důležité je umět si vybrat make-up nejen na každodenní používání, ale také na večerní akce, zimu a léto. Stále jsou dny, kdy dávám přednosti Estée Lauder, třeba právě na večer. Na zimu doporučuji hutnější make-up, který uchrání pleť proti mrazu a popraskání. Ale dávejte si pozor na takový, který vám na oblečení zanechá nepěkné barevné stopy. Na léto si vybírejte podklad, který neucpává póry a umožní tak vaší pleti dýchat. Skvělé je dávat si i ochranný krém proti slunečním paprskům jako základ a na něj pak nanést lehčí make-up.

Korektor na konec

K líčení neoddělitelně patří korektory, kterými zakryjete i odolnější nedostatky, které make-up nezvládnul. Vždy po nanesení podkladu použiju tuhý korektor k zamaskování těch nejmenších flíčků a pak ještě samozřejmě korektor tekutý, který používám pod oči a na místa, kde slouží ke konturování. Ale o tom zase až příště. 

Mám vám toho ještě tolik co říct.

Děkuji, Vaše Taťána

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Perfektní letní líčení: vyberte si make-up s SPF!

Perfektní letní líčení: vyberte si make-up s SPF!

Když slunce nabírá na síle, ubíráme make-up a sázíme více na „no make-up“ look. Zbožňujeme všechno třpytivé a zářivé, vybíráme rozjasňovače a ...

Celý příspěvek

Jak si vybrat make-up podle věku a typu pleti

Jak si vybrat make-up podle věku a typu pleti

Z prvního dílu „Make-up manuálu“ už víte, jak určíte tón a podtón pleti, abyste si mohli vybrat nejlepší odstín make-upu. Teď už si potřebujete ...

Celý příspěvek