Movember II: Nové tipy, jak udržovat vousy zdravé a měkké

Jana P  |  15. 11. 2018  |  Přidat komentář

 péče o vousy

Movember letos slaví už 15. výročí, a na to, že vznikl u piva kdesi v zapadlé australské hospůdce, dokázal neskutečné věci. Připojil se k němu i váš muž, kamarád nebo bratr? Podpořte je, a kromě zvýšené péče o jejich zdraví jim doporučte naše další tipy kolem péče o vousy!

Hnutí Movember opravdu neskutečně roste ‒ jen vloni zasáhlo 20 zemí a za celou svou dobu vybralo na 17,6 miliard korun na podporu mužského zdraví!

Movember podporuje muže v boji s rakovinou varlat či prostaty, ale také se snaží o prevenci duševního zdraví. Statistiky posledních let totiž ukázaly, že uvnitř těch našich hromotluků se občas skrývají nevyřešené úzkosti a bolístky… Poslední z oblastí, kam Movember cílí, je pohyb. Chce muže znovu rozhýbat a dostat do dobré kondice, a to si také zaslouží „palec nahoru“.

Takže… pojďme přestat vrtět hlavami nad chmýřím, jež právě zdobí jejich tvář, a ukažme jim, jak se starat o vousy: ať už je to nový knír, nebo dlouhodobý plnovous. Možná už jste společně nakoupili podle tipů z předchozího dílu, ale tady jsou další!

Pokožka bez trápení

Na růst vousů reaguje pokožka různě. Někdy je v pohodě, jindy se objeví lupy, svědění. Jak na vousy, než tedy pořádně dorostou? Doporučte svému muži hydratační péči pro krátké vousy a tvář L’Oréal Paris Barber Club. Zklidňuje pokožku i zjemňuje vousy kratší než 1 cm. Podobně funguje také olej Burber Club, s nímž muži zase snadno zvládnou postup, jak pečovat o plnovous.  

Vůně, kterou chcete

Ano, vousy mohou hezky vonět. Chce to jen mýt je a hýčkat. Skvělý šampon je třeba Percy Nobleman Beard Care, jenž vousy bez problémů zbaví nečistot i svědění. Nebo se hodí čisticí gel na vousy a tvář, Percy Nobleman Face & Stubble, který navíc pokožku i spolu s vousy zanechá hydratovanou a jemnou.

Když pak navrch přidáte do balíčku péče o vousy ještě olej na vousy s vůní pomerančových květů od Toma Forda, který vousům dodává lesk i usnadňuje jejich následnou úpravu (zvlášť úprava plnovousu je pak snazší!), budete mít doma nejvoňavějšího vousáče pod sluncem.

movember

Špetka omlazení

Možná to ten váš ještě nepotřebuje, ale pokud, je dobré vědět, že péče o vousy obnáší také možnost je „omladit“. Postarat se o to umí například hydratační fluid Collistar Man, který se snadno roztírá, rychle vstřebává (takže nezůstávají zbytky ve vousech) a pleti s vousy doslova dodává novou energii!

Učesat a jít

A pokud se ukáže, že to u vás vousy s koncem Movemberu nezabalí? Zaměřte svou pozornost i na speciální hřebeny (ocelový od Mr Bear Family přímo dýchá testosteronem a snadná je díky němu úprava kníru i plnovousu!) a poohlédněte se po návodu, který vám podrobně ukáže, jak zastřihnout vousy ve chvíli, když vašemu muži budou… tak trochu přerůstat přes hlavu!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Nejlepší antiperspirant nebo deodorant pro muže? Víme, které vybrat!

Abychom mohli každý den fungovat, aniž by trpělo naše okolí i vlastní sebevědomí, je potřeba se pořádně vybavit proti potu. Zatímco žena si vybírá ...

Celý příspěvek

Nejlepší zastřihovače vousů a vlasů

Nejlepší zastřihovače vousů a vlasů

Pravidelná pozorná péče o vzhled se netýká jenom ženských tváří. I muži chtějí být upravení a přitažliví. Své místo na slunci si proto právem ...

Celý příspěvek