Naučte se strobing!

Martina  |  20. 7. 2016  |  Přidat komentář

líčení

Možná jste tento výraz už někde slyšely. Skrývá se pod ním zajímavá technika prosvětlování tváře za použití rozjasňujících přípravků. Moje kolegyně Pavla ji má celkem v malíčku, tak jsem ji poprosila, aby se o svoje triky podělila i s vámi.

Přípravky, které použijete na rozjasnění obličeje, můžou být fluidní (tekuté), krémové nebo pudrové. Stačí si jen vybrat, co vám nejlépe vyhovuje, nebo třeba zkombinovat všechny dohromady.

Zapomeňte, aspoň teď v létě, na složité konturování pomocí tmavých a světlých pudrů či korektorů a vsaďte na zářivou a projasněnou pleť.

Strobing je v zásadě jednodušší než klasické konturování, spočívá pouze v zesvětlení vy­stupujících částí obličeje, jako jsou střed čela, lícní kosti, nadočnicové oblouky (pod i nad obočím), výstupek nad horním rtem a brada. Představte si, jako by na vás ze shora svítilo světlo.

Co na strobing použít?

Pavla použila kosmetické přípravky značky Artdeco. Nejdříve nastříkala tekutou bázi 3 in 1 Make-up Fixing Spray (ano, je to multifunkční přípravek, který lze použít jako bázi pod make-up, fixační a osvěžující sprej), má příjemnou vůni a rychle schne. Poté nanesla lehounký make up Nude Foundation. Tekutá konzistence se pomocí kapátka krásně nanáší a zanechává hedvábně jemnou pleť. Líčení očí se neobešlo bez skvělé báze Artdeco, na níž stíny opravdu perfektně drží a neslévají se do záhybů víčka. Na zakrytí tmavších kruhů pod očima skvěle funguje voděodolný Long-wear Concealer.

obr1

Vidíte, že obličej bez rozjasnění, pouze s make-upem, vypadá mdle a nevýrazně.

Teď už přichází na řadu samotný strobing. Na aplikaci tekutých a krémových rozjasňujícíh pří­pravků je nejlepší lehké vklepávání prsty. Máte tak kontrolu nad nanášeným množ­stvím, což u štětců nemusíte vždy dobře odhadnout. Lepší je dávat méně a postupně přidávat. Strobing fluid s lehounkým růžovým nádechem Pavla nanesla na lícní kosti, do středu čela, na špičku nosu a na bradu. Tam ho také ještě zvýraznila Strobing pow­derem odstínem oh my glow! Hutnější Strobing Cream (odstín rose glow) prsty vklepala nad horní ret, štětečkem trochu zvýraznila horní konturu rtů ve střední části a pro umocnění efektu ještě na rtěnku, doprostřed spodního rtu. Oči rozjasnila opět Strobing powderem za pomocí štětečku - pod obočím a v kout­ku oka.

obr3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIP na závěr: Pokud vyrážíte například na party, můžete si rozjasňující pudrem poprášit například i klíční kosti či ramena. Získáte tak jedinečný, zářivý a sexy vzhled.

obr4

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Nesnášíte jarní úklid? Ten kosmetický, inspirovaný knihou Marie Kondo, si zamilujete! Kniha Zázračný úklid totiž hlásá, že když se zbavíte ...

Celý příspěvek

Objevte letošní hit v líčení: non-touring!

Objevte letošní hit v líčení: non-touring!

Jedním z předních trendů roku 2020, který rozhodně stojí za zkoušku, je non-touring. Abyste si postup k dosažení tohoto přirozeného vzhledu perfektně ...

Celý příspěvek