Naučte se strobing!

Martina  |  20. 7. 2016  |  Přidat komentář

líčení

Možná jste tento výraz už někde slyšely. Skrývá se pod ním zajímavá technika prosvětlování tváře za použití rozjasňujících přípravků. Moje kolegyně Pavla ji má celkem v malíčku, tak jsem ji poprosila, aby se o svoje triky podělila i s vámi.

Přípravky, které použijete na rozjasnění obličeje, můžou být fluidní (tekuté), krémové nebo pudrové. Stačí si jen vybrat, co vám nejlépe vyhovuje, nebo třeba zkombinovat všechny dohromady.

Zapomeňte, aspoň teď v létě, na složité konturování pomocí tmavých a světlých pudrů či korektorů a vsaďte na zářivou a projasněnou pleť.

Strobing je v zásadě jednodušší než klasické konturování, spočívá pouze v zesvětlení vy­stupujících částí obličeje, jako jsou střed čela, lícní kosti, nadočnicové oblouky (pod i nad obočím), výstupek nad horním rtem a brada. Představte si, jako by na vás ze shora svítilo světlo.

Co na strobing použít?

Pavla použila kosmetické přípravky značky Artdeco. Nejdříve nastříkala tekutou bázi 3 in 1 Make-up Fixing Spray (ano, je to multifunkční přípravek, který lze použít jako bázi pod make-up, fixační a osvěžující sprej), má příjemnou vůni a rychle schne. Poté nanesla lehounký make up Nude Foundation. Tekutá konzistence se pomocí kapátka krásně nanáší a zanechává hedvábně jemnou pleť. Líčení očí se neobešlo bez skvělé báze Artdeco, na níž stíny opravdu perfektně drží a neslévají se do záhybů víčka. Na zakrytí tmavších kruhů pod očima skvěle funguje voděodolný Long-wear Concealer.

obr1

Vidíte, že obličej bez rozjasnění, pouze s make-upem, vypadá mdle a nevýrazně.

Teď už přichází na řadu samotný strobing. Na aplikaci tekutých a krémových rozjasňujícíh pří­pravků je nejlepší lehké vklepávání prsty. Máte tak kontrolu nad nanášeným množ­stvím, což u štětců nemusíte vždy dobře odhadnout. Lepší je dávat méně a postupně přidávat. Strobing fluid s lehounkým růžovým nádechem Pavla nanesla na lícní kosti, do středu čela, na špičku nosu a na bradu. Tam ho také ještě zvýraznila Strobing pow­derem odstínem oh my glow! Hutnější Strobing Cream (odstín rose glow) prsty vklepala nad horní ret, štětečkem trochu zvýraznila horní konturu rtů ve střední části a pro umocnění efektu ještě na rtěnku, doprostřed spodního rtu. Oči rozjasnila opět Strobing powderem za pomocí štětečku - pod obočím a v kout­ku oka.

obr3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIP na závěr: Pokud vyrážíte například na party, můžete si rozjasňující pudrem poprášit například i klíční kosti či ramena. Získáte tak jedinečný, zářivý a sexy vzhled.

obr4

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Beauty horoskop: Kosmetika a parfémy pro znamení Raka

Beauty horoskop: Kosmetika a parfémy pro znamení Raka

Raci jsou čtvrté znamení zvěrokruhu a patří do živlu vody. Jejich hlavní doménou je silný vztah k domovu a rodině, pro kterou jsou ochotni hodně věcí ...

Celý příspěvek

Trendy líčení rtů 3x jinak

Trendy líčení rtů 3x jinak

Výrazné rty nemusí nutně znamenat jen zářivě červenou nebo růžovou rtěnku. Sáhněte ve své kosmetické taštičce i po produktech, které jsou primárně na ...

Celý příspěvek