Naučte se strobing!

Martina  |  20. 7. 2016  |  Přidat komentář

líčení

Možná jste tento výraz už někde slyšely. Skrývá se pod ním zajímavá technika prosvětlování tváře za použití rozjasňujících přípravků. Moje kolegyně Pavla ji má celkem v malíčku, tak jsem ji poprosila, aby se o svoje triky podělila i s vámi.

Přípravky, které použijete na rozjasnění obličeje, můžou být fluidní (tekuté), krémové nebo pudrové. Stačí si jen vybrat, co vám nejlépe vyhovuje, nebo třeba zkombinovat všechny dohromady.

Zapomeňte, aspoň teď v létě, na složité konturování pomocí tmavých a světlých pudrů či korektorů a vsaďte na zářivou a projasněnou pleť.

Strobing je v zásadě jednodušší než klasické konturování, spočívá pouze v zesvětlení vy­stupujících částí obličeje, jako jsou střed čela, lícní kosti, nadočnicové oblouky (pod i nad obočím), výstupek nad horním rtem a brada. Představte si, jako by na vás ze shora svítilo světlo.

Co na strobing použít?

Pavla použila kosmetické přípravky značky Artdeco. Nejdříve nastříkala tekutou bázi 3 in 1 Make-up Fixing Spray (ano, je to multifunkční přípravek, který lze použít jako bázi pod make-up, fixační a osvěžující sprej), má příjemnou vůni a rychle schne. Poté nanesla lehounký make up Nude Foundation. Tekutá konzistence se pomocí kapátka krásně nanáší a zanechává hedvábně jemnou pleť. Líčení očí se neobešlo bez skvělé báze Artdeco, na níž stíny opravdu perfektně drží a neslévají se do záhybů víčka. Na zakrytí tmavších kruhů pod očima skvěle funguje voděodolný Long-wear Concealer.

obr1

Vidíte, že obličej bez rozjasnění, pouze s make-upem, vypadá mdle a nevýrazně.

Teď už přichází na řadu samotný strobing. Na aplikaci tekutých a krémových rozjasňujícíh pří­pravků je nejlepší lehké vklepávání prsty. Máte tak kontrolu nad nanášeným množ­stvím, což u štětců nemusíte vždy dobře odhadnout. Lepší je dávat méně a postupně přidávat. Strobing fluid s lehounkým růžovým nádechem Pavla nanesla na lícní kosti, do středu čela, na špičku nosu a na bradu. Tam ho také ještě zvýraznila Strobing pow­derem odstínem oh my glow! Hutnější Strobing Cream (odstín rose glow) prsty vklepala nad horní ret, štětečkem trochu zvýraznila horní konturu rtů ve střední části a pro umocnění efektu ještě na rtěnku, doprostřed spodního rtu. Oči rozjasnila opět Strobing powderem za pomocí štětečku - pod obočím a v kout­ku oka.

obr3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIP na závěr: Pokud vyrážíte například na party, můžete si rozjasňující pudrem poprášit například i klíční kosti či ramena. Získáte tak jedinečný, zářivý a sexy vzhled.

obr4

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Recenze: Nejlepší hyaluronová séra, která musíte vyzkoušet!

Kyselina hyaluronová je ve světě pečující kosmetiky jednou z nejpopulárnějších složek vůbec. Vděčí za to svému silně hydratačnímu účinku i faktu, že ...

Celý příspěvek

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Holky, takhle ne! 8 největších chyb v líčení

Mnoho žen si neumí vytvořit lichotivý make-up. My ale víme, jak se nalíčit pěkně a bez chyb. Necháte si poradit? 1. Špatná příprava před ...

Celý příspěvek