Nejlepší niche parfémy 2018

Jana P  |  2. 11. 2018  |  Přidat komentář

niche

Stejně jako má svět módy svou haute cotoure, má i svět vůní své vybrané niche parfémy, které z řad těch běžných vybočují volbou ingrediencí, způsobem jejich zpracování i tím, že vyvinout jednu niche vůni může trvat i celé desetiletí.

Niche parfémy jsou poctou původnímu řemeslu parfumérů. Tvoří je tak drahé ingredience, jako je ambra, kadidlo, damašská růže, exotické dřevo Oud Wood neboli agarové dřevo, absint, nebo třeba lístky jasmínu.

Výjimečné jsou také flakony, které bývají zdobené drahými kameny, nebo naopak provokativně minimalistické – v kontrastu s obsahem flakonu. A to je to, co na nich mám ráda. Překvapivost, osobitost i „rebélii“.

Ztělesněný sex-appeal

V roce 2006 vznikla jako taková malá rebélie i značka Juliette has a gun. Založil ji vnuk Niny Ricci, Roman Ricci, aby nechal jméno Ricci vstoupit do „haute parfumerie“. Mě uhranula jejich Lady Vengeance, bohatá kompozice s levandulí a bergamotem v hlavě, s omamnou růží a pačuli v srdci, která v základu skrývá ambroxan, pižmo a vanilku. Voní jako ztělesněný sex-appeal!

Zdobný Orient

Unikátní atmosféru Orientu i krásu barokní architektury odráží značka známá bohatě zdobenými flakony, francouzská Alexandre J., jejíž niche vůně jsou pro mě plné silných emocí. The Collector: Rose Oud je pak asi nejzajímavější. Až po okraj plná exotického Oud Wood a sladké damašské růže vyvažované svěžím citronem či jablkem pro mě nemá u této značky konkurenci. A pozor: je unisex!

Kávový dotek

Unisex je také niche parfém Intense Cafe od Montale. Další francouzská značka, která miluje Orient a sází na jeho prvotřídní ingredience. V Intense Cafe je to pak především káva, s níž se v srdci potkává ještě damašská růže. A nakonec se rozvoní i vanilka. Přesto to není „sladké nic“. Je to neopakovatelně hřejivá vůně, kterou oceňuji v chladnějších obdobích roku.

Oud exotika

Unisex do třetice. Tentokrát z dílny Toma Forda, který do niche vůně Oud Wood dostal opravdu hodně luxusu. Všechno se točí kolem Oud Wood, možná vůbec nejexotičtější dřevitě-pryskyřičné ingredience parfumérů. A kolem Oud Wood se postupně ukazuje ještě ambra, kardamom, santal, vetiver a další. Je to velmi komplexní a okouzlující kompozice.

Síla jediné esence

Německá značka Escentric Molecules vyrábí niche parfémy ve dvojici: první bere jedinou esenci a dává jí plný prostor, druhá je silnou kompozicí mnoha esencí! Tak je to i v případě kompozice toaletní vody Escentric 01, kde dominuje patentovaná dřevitě sametová esence Iso E Super, která se pak stala hvězdou vůně Molecule 01! Je to tak důmyslné, až to musím obdivovat. A vy budete určitě taky!

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

9 tipů, jak nanášet pánské a dámské parfémy s dlouhou výdrží

9 tipů, jak nanášet pánské a dámské parfémy s dlouhou výdrží

Když objevíte mezi všemi parfémy ten svůj „nej“, chcete si ho užívat celý den. Někdy se ale stává, že ho po několika hodinách vůbec necítíte. Proto ...

Celý příspěvek

Nejlepší parfémy roku 2020

Nejlepší parfémy roku 2020

Rok 2020 je v mnoha směrech plný změn a nových příležitostí a je to ideální rok pro hledání pozitivních emocí. A protože vůně dokáže ovlivnit, jak se ...

Celý příspěvek