Nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

Bára  |  20. 11. 2017  |  Přidat komentář

nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je jev, kterého není třeba se bát. Naučte se rozpoznat příčinu vašeho trápení a zvolte vhodný postup pro znovuzískání bohatých a krásných vlasů. Napřed se ale pojďme podívat zblízka na příčiny tohoto komplexního problému.

Nejčastější příčiny vypadávání vlasů:

  • Hormonální nerovnováha (sem spadá vypadávání vlasů po porodu)
  • Genetické předpoklady
  • Změna ročního období
  • Stres
  • Nevyvážená strava

Vypadávání vlasů po porodu

Velmi častou příčinou padání vlasů je hormonální nerovnováha, která u žen přichází v době těhotenství, po porodu nebo v období po přechodu, kdy výrazně poklesne hladina hormonu estrogenu. Překvapit nás ale může i v případě výrazných váhových výkyvů. Nemusíte se děsit – dochází totiž ke ztrátě těch vlasů, které byly v prodloužené růstové fázi. Tento jev je naprosto přirozený a naštěstí jen dočasný.

Padání vlasů ze stresu

Pokud vaše vlasy vypadávají, je to z důvodu nedostatečného ukotvení vlasového folikulu v poškozené vlasové pokožce. Příčiny tohoto problému mohou být různé. Nejčastěji se jedná o stres, kterému se bohužel v dnešní době nedá vyhnout. Je tedy třeba se s ním naučit žít tak, aby nepoškozoval naši duši, ale ani naše tělo.

Nejúčinnějším prostředkem v boji proti stresu je správná kombinace relaxace, pohybu a kvalitní stravy. Ostatně nezdravá výživa sama o sobě může způsobovat vypadávání vlasů. Vlasy, jako celé vaše tělo, ocení stravu bohatou na bílkoviny. Dobrou kondici pokožky hlavy můžete podpořit i dodáním zinku, vitamínu B, nebo křemíku. Sezónní vypadávání vlasů je běžné na jaře a na podzim a zpravidla trvá kolem šesti týdnů. V tomto případě je třeba mít na paměti, že hustota vlasů se postupně znovu obnoví.

vypadávání vlasů

Nejlepší přípravky na vypadávání vlasů

Prvním bodem prevence vypadávání vlasů je péče o vlasovou pokožku. Vlasy více padají, když jsou špatně „ukotveny“ ve vlasové pokožce. Základem péče proti vypadávání vlasů je intenzivní vlasová kúra s vysokým obsahem účinných látek, která bývá zpravidla třítýdenní. Naším tipem je kúra proti vypadávání vlasů Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, která mimo jiného posiluje ukotvení vlasového kořínku v pokožce a zároveň je šetrná k citlivé pokožce. Je k dostání ve 2 variantách, pro ženy a pro muže.

kúra proti vypadávání vlasů

Jelikož oslabené vlasy vyžadují péči, vždy doporučujeme používat kompletní ucelenou řadu produktů, která se postará o vaše vlasy od kořínků a dodá jim sílu. Znamená to šampon, kondicionér nebo masku, které vlasy ochrání při každodenní námaze. Samozřejmostí by měly být prostředky bez silikonů a sulfátů, které vlasovou pokožku zbytečně zatěžují. Zkuste posilující šampon proti padání vlasů Vichy Dercos Energising, který uchovává vláčnost a elasticitu tkání u vlasových kořínků. Jako další vhodné šampony na vypadávání vlasů pro každodenní použití doporučujeme například Ducray Anaphase, Klorane Quinine s výtažkem z chinovníku nebo La Roche-Posay Kerium, který kromě vyživování vlasových cibulek také potlačuje tvorbu mikro zánětů.

kúra proti vypadávání vlasů

Ke svým vlasům se chovejte ohleduplně. Dávejte si pozor na fénovaní příliš horkým vzduchem, barvení, žehlení a stahování do culíků. Tyto činnosti sice na vypadávání vlasů přímý vliv nemají, ale mají za následek jejich lámání a křehkost. Jednou z cest pro podporu růstu může být i masáž vlasové pokožky. Nenechte si tuto příjemnou proceduru ujít a věnujte jí čas nejen u kadeřníka, ale i ve vlastní koupelně. Vaše vlasy tuto péči ocení a vy budete moci být znovu hrdá na svou oslnivou hřívu!

A jaké jsou podle vás ty nejlepší přípravky proti padání vlasů? Dejte nám vědět v diskusi.

Náš tip: Přečtěte si, jak na vypadávání vlasů u mužů!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Známe ty nejlepší kartáče na vlasy

Známe ty nejlepší kartáče na vlasy

Taky jsou často vlasy jednou z prvních věcí, které si u druhých všimnete? Je to přirozené, vzhled vlasů je vizitka toho, jak se o ně staráme. A proto ...

Celý příspěvek

SÍLA ŽENY: Přírodní péče o vlasy a kouzlo přirozenosti

SÍLA ŽENY: Přírodní péče o vlasy a kouzlo přirozenosti

Ráda byste žila spokojenější a šťastnější život? Chcete zdokonalit své tělo i mysl a podpořit sebedůvěru? Tak to jste na správném místě :)Stačí si ...

Celý příspěvek