Nejlepší žehlička na vlasy. Jak vybrat tu pravou?

Jana P  |  13. 9. 2019  |  Přidat komentář

žehličky na vlasy

S dobrou žehličkou na vlasy je to jako s dobrou kamarádkou. Pomůže vám najít každý den ten správný styl. Nikdy vás nenechá na holičkách a vždycky vám pomůže být krásná. Jak vybrat tu nejlepší žehličku právě pro váš typ vlasů? A jak si vůbec vlasy správně žehlit, abyste je nepoškodila?

Jak vybrat žehličku na vlasy

V potaz při volbě berte technické parametry a přemýšlejte o tom, co od své žehličky na vlasy chcete. Pročítejte recenze a dejte si záležet, aby to nakonec byla nejen designová, ale především kvalitní žehlička na vlasy. Před koupí zodpovězte pár otázek:

Klasická nebo profesionální žehlička?

Budete ji používat nárazově, nebo denně? Čím častěji, tím spíše se dívejte po profi řadách, které jsou šetrnější k vašim vlasům.

Mokré nebo suché vlasy?

Budete žehlit vlasy suché, nebo potřebujete žehličku na mokré vlasy? Mokré žehlení potřebuje speciální „wet“ technologie, aby vlasy zbytečně netrpěly.

Na žehlení nebo lokny?

Hledáte žehličku na vlny s úzkými, dlouhým a zoblenými plotnami, s nimiž bravurně zvládnete vytvořit lokny? Nebo vám budou sedět krátké a široké, s nimiž rychleji zvládnete klasické narovnání vlasů?

Zdravé nebo poškozené vlasy?

Pro zdravé vlasy se hodí prakticky všechny žehličky. Poškozené vlasy ocení spíše parní nebo ionizující a ultrazvukové technologie.

Materiál žehličky na vlasy

Měla by být žehlička na vlasy keramická, titanová nebo třeba teflonová? Protože každý povrch má jiné výhody. Úplně obyčejný kovový povrch obcházejte obloukem, tam nejvíce hrozí popálení. Keramika se dobře a rovnoměrně nahřívá. Titan je zase odolný. Dobré jsou i teflonové (vlasy se nepřepalují) a možná úplně nejlepší kombinace několika povrchových materiálů, které se vzájemně doplňují. Často se přidává například turmalín pro zmírnění vzniku statické elektřiny.

Nejlepší žehličky na vlasy: TOP 5

A jaké jsou podle nás v Notinu úplně TOP žehličky na vlasy? Máme pro vás výběr, kde si každý najde tu svou.

Žehlička na mokré vlasy

Žehličku BaByliss Stylers I-Pro 235 XL Intense Protect můžete nastavit na šest různě vysokých teplot, přičemž v těch vyšších dokáže vlasy narovnat v jediném tahu. Keramické plotny jsou potažené tenkou diamantovou vrstvou, která je chrání před poškrábáním, a po stranách vybavené jednoduchým hřebenem pro současné pročesávání. Ionizace chrání vlasy před zbytečným poškozením a zabraňuje také jejich statickému poletování. A vyžehlíte s ní i mokré vlasy, což vám po ránu ušetří spoustu času.

Babyliss žehlička na vlasy

Ionizační žehlička pro všechny typy vlasů

Ionizační žehličky se hodí pro všechny typy vlasů, chrání je před poškozením (ionizační žehličky totiž vytváří záporné ionty, jež neutralizují škodlivé kationty ‒ tím omezují lámavost i vysoušení vlasů). A například Bio Ionic OnePass 1,5″ je vážně top žehlička na vlasy, i mezi kadeřníky je označovaná jako nejrychlejší žehlička na vlasy! Zahřívá se během 10 vteřin a po stranách má speciální Speed Strips pro rychlé žehlení i vyšší lesk vlasů. Žehlicí plochy jsou obohacené o nano-iontové minerály a vyšší cenu této žehličky na vlasy kompenzuje nadšení z vysokého lesku vlasů po žehlení.

Bio Ionic žehlička na vlasy

Parní žehlička pro silné a hrubé vlasy

Zatímco u obyčejné žehličky na vlasy musíte kudrnaté, krepatící se, hrubé a silnější vlasy přejíždět několikrát, síla páry jejich žehlení zkrátí. L’Oréal Professionnel Steampod LP7100F0/7PO R je opravdu kvalitní napařovací žehlička na vlasy s keramickými plotnami. Ty jsou široké jen 2,5 cm, umožňují tedy i natáčení vlasů, které udržují hydratované a lesklé. A sílu páry můžete využít i pro aplikaci výživy. Nejčastěji se parní žehličkou na vlasy aplikují přípravky s keratinem, v případě této žehličky pak máte k dispozici specializovanou řadu přípravků Steampod a technologii Pro-Keratin, které společně vlasy regenerují.

Brazil Keratin Iron Repair

„Studená“ ultrazvuková žehlička pro suché a poškozené vlasy

Brazil Keratin Iron Repair není ve skutečnosti klasická žehlička na vlasy. Nežehlí, protože nevyužívá teplo, ale díky ultrazvukové technologii je tu pro jejich ozdravení a použít ji můžete i pro zapracování barvy do vlasů. Jak? Vlasy obarvíte, opláchnete, vysušíte ručníkem a zapnete ultrazvukovou žehličku, kterou každý pramen přejedete 3x až 5x. To samé platí, když chcete vlasy uzdravit např. keratinovou kúrou. Pak musíte vlasy ještě dofénovat, ale zdlouhavější proces za zářivou barvu a znovuobnovené zdraví vašich vlasů stojí. 

Brazil Keratin Iron Repair

Cestovní žehlička na vlasy

Když milujete žehlení, oceníte také mini žehličku na vlasy, která se vejde vlastně i do znovu módní ledvinky! Cestovní žehlička Remington On The Go S2880 má jen 15 cm, zvlášť dobře funguje na krátké vlasy nebo konečky, ale zvládne s vámi i dlouhé vlasy – jen s ní budete muset mít trpělivost… Zahřívá se ovšem rychle a počítá i s tím, že ji budete potřebovat rychle sbalit: má proto žáruvzdorné pouzdro. Ještě nemáte vybráno? Pro další tipy se podívejte do speciální sekce Žehličky na vlasy!

Remington On The Go

A jak si správně žehlit vlasy

Především opatrně. Přístroje jsou nastavené na velkou teplotu (až 230 °C, přestože se za optimální považuje cca 190 °C), takže hrozí spálení nejen vlasům, ale také pokožce hlavy, uší, dokonce i rukou. Pro svou bezpečnost volte žehličky na vlasy s rukojetí z neklouzavého materiálu. Protože stále ne všechny žehličky na vlasy mají při žehlení studenou špičku, jsou k mání ochranné termorukavice (např. Cera Styling) a hodí se i otočný kabel, který se nezamotává.

A abyste nespálila vlasy? Samozřejmostí jsou ochranné spreje (vlasy nejméně zatěžují) nebo krémy a oleje, které aplikujte na rozčesané vlasy nejen před žehlením, ale také kulmováním nebo v případě častého fénování. Kromě ochrany pak pomáhají výsledný účes také dobře zafixovat i uhladit a dodají lesk. Vybrat si je můžete v sekci Ochrana vlasů před teplem.

Vlasy žehlete nenalakované, vždy dobře rozčesané a po menších pramíncích. A pozor, pravidelně – až žehlička na vlasy vychladne – otřete její pláty hadříkem, jinak se na ně budou napalovat stále větší vrstvy nečistot…

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Beach waves: 5 triků, jak na plážové vlny

Beach waves: 5 triků, jak na plážové vlny

Hitem účesů letní sezony jsou jednoznačně svůdné plážové vlny. Sofistikovanější, a přesto tak jednoduchý look asi najdete jen stěží. A protože mám ...

Celý příspěvek

Nejlepší fény na vlasy: jaké se opravdu vyplatí?

Nejlepší fény na vlasy: jaké se opravdu vyplatí?

Co je nepostradatelnou součástí každé kosmetické výbavy? Rozhodně fén na vlasy! Ale ať už si vlasy foukáte každý den nebo jen jednou týdně, musíte ...

Celý příspěvek