1 Ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec) a zdraví

Pavel  |  15. 8. 2016  |  Přidat komentář

horoskop

Ohnivá znamení, mezi které patří Beran, Lev a Střelec, jsou v rámci zvěrokruhu ty nejvíce temperamentní. Oplývají energií a obvykle dobrou životní sílou. Jaké části těla ovládají, kde jsou jejich slabiny a co můžou udělat pro svoje zdraví?

Beran

Hlubší souvislosti

Mezi největší zdroje vnitřních problémů, se kterými se Berani musí vypořádat, je neústupnost a tvrdohlavá touha po vítězství. To nemusí  být vždy špatné vlastnosti, pokud člověk zná správnou míru a ví, kdy je použít a kdy nikoliv. Problémem je i netrpělivost a vysoká míra impulzivnosti. Díky tomu se Beran snadno dostane do konfliktů, které jsou velmi ohnivé. Naštěstí nemají dlouhého trvání.

Fyzické tělo

U znamení Berana se ve většině případů uvádí, že ovládá hlavu. To je ovšem pravda jenom částečně. Jeho vliv totiž končí u horní čelisti a tedy horní řadou zubů. Pod Berana řadíme také oči nebo mozek. U Beranů je navíc zvýšené riziko různých úrazů hlavy. Z toho důvodu by měli být v tomto směru více opatrní.

taichi

 

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Berana

 • Cvičení na získání vnitřního klidu – vhodnými kandidáty jsou například jóga a taichi. Ty přinesou více harmonie a míru, včetně vyšší schopnosti ovládat silný temperament, který v nitru tohoto znamení neustále hoří.
 • Uvolnění energie – je potřeba pravidelně upustit ventil nahromaděnému ohnivému živlu. Vhodné jsou zejména různé sportovní aktivity, ale i další fyzické činnosti.
 • Pravidelný spánek a relaxace – Berani můžou trpět bolestmi hlavy, což způsobuje hlavně neustálá potřeba sebeprosazení nebo časté cholerické reakce. K odreagování pomůže například dát si příjemnou vanu s oblíbeným přípravkem do koupele. Pravidelný a dostatečný spánek je také klíčovým vkladem pro dobré zdraví.
 • Nepřetěžování očí – zrak potřebuje pobyt v zeleni a nutné je omezení neustálého zírání do monitoru nebo televize. Vhodná je pravidelná konzumace borůvek. Z důležitých látek lze jmenovat vitamíny A, B, C a E. Zmínit musíme i lutein, lykopen a zeaxanthin.
 • Trénink mozku – vedle fyzických aktivit je vhodné podporovat mozkovou činnost. Dobrou práci odvede třeba luštění křížovek nebo sudoku. Řešení různých hádanek navíc podpoří tolik potřebnou trpělivost.

Speciální tip pro Berany: Zelené čaje pro podporu mozku, paměti a duševní činnost.

Lev

Hlubší souvislosti

Lvi jsou velkými egocentristy. Touží po možnosti rozhodovat a vládnout, což je pro ně zdrojem mnoha problémů. Pokud nehrají v životě důležitou roli a nemají dostatek obdivu, chřadnou nebo „sekají drápy“ kolem sebe. Také by si měli uvědomit, že pýcha předchází pád. Radosti života jsou pro ně velmi důležité, ale současně přinášejí nemalé riziko. Nezvládnutí smyslových požitků totiž vede k rychlému opotřebení těla i ducha.

Fyzické tělo

Primárním tématem prevence zdraví je pro znamení Lva srdce. S tím souvisí i nemalé riziko potíží s vysokým krevním tlakem. Z toho také plyne varování například před infarktem. Lvi si musí dávat pozor i na oblast zad, zejména v části hrudní páteře. Bolesti zad jsou problém, který jim může život hodně znepříjemnit.

sport

 

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Lva

 • Dobré držení těla a zádové svalstvo – nejlepší prevencí před vznikem bolestí zad je snaha o předcházení ochabování svalů na zádech. Důležité je také správné držení těla, což platí hlavně pro kancelářské profese. Navíc každodenní fyzická aktivita preventivně pomáhá nejenom proti bolestem zad, ale posiluje srdeční činnost.
 • Pozor na nadváhu – někteří Lvi díky své časté poživačnosti nebo užívání si pohodlí a luxusu snadno „získají“ nadměrné tukové zásoby. Ty ovšem nadměrně zatěžují kardiovaskulární systém.
 • Vhodné potraviny – Lvi by měli jíst pravidelně ryby a zeleninu. Potřebují totiž přijímat omega 3 mastné kyseliny a antioxidanty. Neměli by to přehánět se solením a s nasycenými tuky. Je vhodné se vyhýbat potravinám podporujícím vznik vysokého cholesterolu. Důležité je nekouřit!
 • Dobročinnost – velkorysost patří mezi typické vlastnosti znamení Lva. Ovšem konání dobrých skutků by mělo probíhat bez očekávání nějaké odměny. To pomůže, alespoň trochu, zkrotit silné ego.

Speciální tip pro Lvy: Produkty na srdce a cévy.

Střelec

Hlubší souvislosti

Mezi slabiny tohoto znamení patří méně trpělivosti a nedostatek rozvahy. Komplikací je i přesvědčení o vlastní pravdě, které může způsobovat zacyklení vlastního chování. Proto široký rozhled, kterým Střelci obvykle oplývají, by měli zaměřit i sami na sebe. Dále platí, že příliš nudného života bez nových zážitků Střelce ubíjí.

Fyzické tělo

Na fyzické pláni patří pod znamení Střelce kyčelní klouby. Důležité jsou také stehenní kosti a tepny v této části lidského těla. Zmínit musíme i boky. Dále je nutné brát v těchto místech organismu na zřetel i svaly a šlachy. Velmi důležitý je sedací nerv, se kterým má mnoho lidí v pozdějším věku různé problémy.

massage

 

Vybrané tipy na prevenci zdraví pro znamení Střelce

 • Kloubní výživa – kvůli kyčelním kloubům je nutné dbát na doplňování vhodných látek. Důležitou roli hrají zejména kolagen, MSM, chondroitin sulfát a glukosamin sulfát.
 • Získávání rozhledu – Střelci potřebují získávat nové názory, zkušenosti a mít celkový rozhled. Podle naturelu zejména na světové dění nebo filozofické souvislosti. Vhodné jsou různé diskuse, cestování nebo studium. V opačném případě dochází k oslabování jejich vnitřní síly a nakonec i tělesné konstituce.
 • Játra – znamení Střelce vládne planeta Jupiter a tak je nutné si dávat pozor na játra. Tedy nepřehánět to s alkoholem, tučným jídlem nebo cukry. Vhodné je 1x ročně podpořit očistu jater dietnějším režimem a pitím čaje z ostropestřce mariánského po dobu 2-3 týdnů.
 • Masáže a rehabilitace – pravidelné a dobře cílené masáže nebo rehabilitace jsou vynikající prevencí proti potížím se sedacím nervem. Pomůžou i kyčelním kloubům a stehenním svalům.

Speciální tip pro Střelce: Kapsle s ostropestřcem mariánským pro lepší jaterní činnost.

Na úplný závěr musíme zmínit základní princip přírodní prevence a léčby. Platí, že jednání člověka a stav jeho duše se přímo odrážejí na zdraví fyzického těla. Proto je vhodné si dát pozor na výše zmíněné hlubší souvislosti.

Upozornění: Zde uvedené rady a přírodní postupy nenahrazují klasickou léčbu u lékaře a jejich užití se děje na vlastní odpovědnost čtenáře tohoto článku. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, před aplikací přírodních postupů se vždy poraďte s vaším lékařem.

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Iveta  |  20. 8. 2016 16:18:57
Já teď kupovala dceři http://topnaramek.cz jako dárek.. měla radost :)
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nastupuje znamení Panny. Jaké parfémy a kosmetika jsou pro Panny nejvhodnější?

Nastupuje znamení Panny. Jaké parfémy a kosmetika jsou pro Panny nejvhodnější?

Panna je šesté znamení zvěrokruhu. Zrozenci v tomto znamení jsou praktičtí a mají velký smysl pro detaily. Obvykle oplývají systematickým přístupem k ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejlepší opalovací krémy pod sluncem

Recenze: Nejlepší opalovací krémy pod sluncem

Berete opalovací krémy jako nezbytnou součást kosmetické výbavy pouze v případě, že se vám v létě do kůže opírá žhavé slunce? Chyba. Opalovací ...

Celý příspěvek