1 Omládněte díky mikrojehličkování

notino.cz  |  1. 6. 2021  |  Přidat komentář

mikrojehličkování

Toužíte po účinném, bezpečném a rychlém omlazení, kterí si můžete provádět v pohodlí domova? Zkuste mikrojehličkování!

PROČ ZKUSIT MIKROJEHLIČKOVÁNÍ?

Díky mikrojehličkování nastartujete produkci kolagenu i elastinu a napomůžete rychlejšímu vstřebávání účinných látek přímo do pokožky. Díky této metodě můžete snadno zatočit s vráskami, jizvami, akné, zpevnit kontury či vyřešit problémy s nerovnoměrnou pigmentací. U muž zase podporuje růstu vlasů a vousů.

CO JE MIKROJEHLIČKOVÁNÍ?

Tato metoda, které se v angličtině říká microneedling, funguje na principu samoobnovovací schopnosti a regenerace pokožky. Provádí se pomocí speciálního přístroje dermaroller, což je vlastně malý váleček s mikrojehličkami z chirurgické oceli, které díky lehké masáži zanechají v ošetřeném místě malé vpichy. V pokožce se tak stimuluje produkce kolagenu, elastinu a jiných prospěšných látek. Ne, nemusíte mít obavy, vpichy jsou opravdu mikroskopické, maximálně uvidíte těsně po použití dermarolleru lehké začervenání. Nejčastěji se tímto způsobem ošetřuje pleť obličeje a pokožka krku, dekoltu, rukou, ale třeba i hlavy.

JAK SE PŘIPRAVIT NA OŠETŘENÍ DERMAROLLEREM?

Nemějte obavy, s trochou cviku to hravě zvládnete sama. Dermaroller používejte vždy na čistou, perfektně odlíčenou pleť bez stop mastnoty. Dermaváleček pokaždé nejprve opláchněte horkou vodou a vydezinfikujte. K tomuto účelu můžete použít pleťovou vodou s alkoholem nebo si pořiďte dezinfekci z lékárny. V žádném případě nepoužívejte dermaroller na neodlíčenou pleť, její stav byste jen zhoršila.

JAK POUŽÍVAT DERMAROLLER?

Přejíždějte dermarollerem danou oblast (třeba čelo) přibližně čtyřikrát, a to horizontálně, vertikálně a diagonálně, aniž byste na dermaváleček vyvíjela větší tlak. Můžete pociťovat jemné štípání nebo pálení, nemějte z toho však obavy, jde o běžnou reakci. Takto pokračujte na všech místech, která chcete ošetřit. Poté chvíli počkejte, zklidněte pleť třeba termální vodou a pro lepší efekt aplikujte sérum či krém. Ty se díky použití dermarolleru mnohem rychleji a efektivněji vstřebají, a tudíž jsou účinnější. Zpočátku doporučujeme používat zklidňující produkty; až zjistíte, jak vaše pokožka na ošetření dermarollerem reaguje, teprve potom zkuste silnější přípravky, třeba s vitaminem C či retinolem. Microneedling provádějte přibližně jednou týdně, podle snášenlivosti pokožky.

PRO KOHO JE MIKROJEHLIČKOVÁNÍ VHODNÉ?

Pro ženy i muže, zkrátka pro všechny, kteří chtějí zlepšit stav své pokožky a revitalizovat ji. Ženám pomáhá redukovat vrásky, vyhladit povadlou pleť a zbavit ji akné, jizviček a pigmentových skvrn a je účinné i v boji s celulitidou či striemi. Mužům napomáhá k lepšímu růstu vousů a vlasů, kde má skvělé výsledky. Po jeho použití je vždy dobré aplikovat přípravek na danou oblast, to znamená na stehna sérum proti celulitidě, na bradu sérum podporující růst vousů a na hlavu přípravek pro růst vlasů.

JAK SI VYBRAT NEJLEPŠÍ DERMAROLLER?

Nejprve si promyslete, na kterou část těla budete dermaváleček používat. Tloušťka kůže je v každé části těla jiná, proto na obličej nemůžete používat stejnou délku jehliček jako na odstraňování celulitidy. Naše tipy jsou:

  • Pro začátečníky: Mikrojehličkový aplikátor na obličej Zoë Ayla Micro-Needling Derma Roller. Má 0,5 mm dlouhé jehličky, díky nimž bezbolestně a šetrně narušuje horní vrstvu kůže a nastartuje produkci kolagenu a  ozdravné procesy.
  • Pro pokročilé: Mikrojehličkový aplikátor na obličej âme pure CIT Face Roller. Disponuje o něco delšími jehličkami o velikosti 0,75 mm, díky nimž se dostane hlouběji do pokožky, kde spustí regenerační a revitalizační procesy.
  • Na tělo: Mikrojehličkový aplikátor na tělo âme pure CIT Body Roller, který skvěle doplní péči o pokožku. Díky jehličkám o délce 0,75 mm se hodí na ošetření strií, celulitidy a pro celkové zpevnění i prokrvení pokožky.

ZÁSADY MIKROJEHLIČKOVÁNÍ:

  • Dermaroller vždy před ošetřením vydezinfikujte.
  • Ošetření provádějte jen na perfektně odlíčené a čisté pleti.
  • Nikdy nepoužívejte dermaroller, máte-li akné v akutní fázi, alergie, ekzémy či jakákoli akutní poranění či poškození kůže. Vždy počkejte, až tyto příznaky odezní.
  • Dermaroller nepoužívejte těsně před ani po slunění.
  • Pokožku vždy následně ošetřete přípravkem určeným na danou část těla.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 1 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Danuta Slowiková  |  13. 6. 2021 14:50:43
doufám,že mi to pomůže.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Korejská péče o pleť aneb 10 kroků k dokonalé kráse

Korejská péče o pleť aneb 10 kroků k dokonalé kráse

Korejská kosmetika neboli k-beauty zažila svůj boom po celém světě už před několika lety, kdy nám ukázala tajemství zářivé pleti Korejek. Základem je ...

Celý příspěvek

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Aloe vera: TOP ingredience (nejen) pro vaši pleť

Máte aloe vera u okna mezi svými oblíbenými rostlinkami? Teď přišel čas udělat jí místo i na poličce v koupelně. Jen v trochu jiné podobě. Aloe vera ...

Celý příspěvek