Pleťové krémy – jaký si vybrat?

parfums.cz  |  19. 3. 2013  |  Přidat komentář

V dnešní době existuje nesčetné množství pleťových krémů a hydratačních krémů - není proto zrovna lehkým úkolem vybrat si ten pravý. Podle jakých kritérií vybírat a kde začít? To vše se dočtete v následujících řádcích, kde vám poradíme, jaký typ krému bude pro vaši pleť ten pravý.

Citlivá a suchá pleť

Nejčastějším problémem v oblasti pleti bývá její nadměrná přecitlivělost, kterou většinou doprovází i dehydratace pleti. Dalo by se říci, že u dehydrované pleti začínají veškeré problémy. Sušší pleť znamená větší náchylnost k tvorbě vrásek, či tvorbě nepříjemných šupinek. A pokud je vaše pleť citlivá, může to znamenat, že ne každý kosmetický přípravek bude pro ni ten pravý. Naopak, tento typ pleti má sklony k podrážděnosti, což se může projevovat nejrůznějšími flíčky či svěděním.
K tomu, abyste zamezili nadměrnému vysychání pleti a zároveň předešli jejímu podráždění, vám nejlépe pomohou nejrůznější hydratační krémy, které jsou speciálně určené pro suchou a citlivou pleť. Je důležité, abyste se vždy ujistili, zdali je konkrétní přípravek opravdu určený pro váš typ pleti a předešli tak nechtěným problémům. Zároveň pamatujte, že vaše pleť potřebuje dostatečnou hydrataci zejména během dne, kdy na ni působí především UVA paprsky, které prostupují skrze mraky v každém roční období a způsobují to, že vaše pleť vysychá stejně rychle, jako by byla vystavena přímému slunečnímu záření. I na tento fakt je vhodné při výběru pleťového krému pamatovat.

Jak na vrásky

Jak už jsme se zmínili, tendenci k tvorbě vrásek mají především lidé se suchou pletí. I zde tedy platí, že základem úspěchu v boji proti vzniku vrásek je dostatečná hydratace. Faktem je, že vznik vrásek je ovlivněn především geneticky, a tak se některým lidem může tvorba vrásek vyhýbat poměrně dlouho. Ovšem s postupujícím věkem neunikne zejména mimickým vráskám nikdo z nás. Důvodem je především elasticita pleti, která s přibývajícím věkem postupně povoluje a dále pak výrazná mimika, která způsobuje, že vrásky se mohou vyskytnout i v mládí. Nejčastější oblasti vzniku vrásek jsou proto na čele, pod očima a kolem úst.
V boji proti vráskám tedy platí tato pravidla: dostatečná hydratace a pravidelná péče. Výrobky, které účinně bojují proti vráskám, jsou například ty, které obsahují aktivní látky magnezium a adenosin, které pleť viditelně vyhlazují. To samé platí i o přípravcích obsahující koenzym Q10, cenné kyseliny a kolagen. Doporučujeme pravidelně používat noční krémy, které jsou zaměřeny na regeneraci pleti a zároveň krémy denní, které pleť hydratují.

Mastná pleť se sklony k akné

Problémy s akné nastupují s obdobím puberty a bohužel mnohdy pokračují ještě dlouho poté. Rychle mastící se pleť má k akné největší sklony. Produkuje příliš kožního mazu, což způsobuje jak vysoký lesk pleti, tak především zvýšenou tvorbu nepříjemných pupínků. Základním pravidlem v boji proti akné je pravidelná péče o pleť, ve které hrají pleťové krémy důležitou roli.
Nejlepším řešením v oblasti pleťových krémů je pravidelně používat noční pleťové krémy. Důvodem je fakt, že především během noci mazové žlázy intenzivně produkují maz a rozšiřují póry. Je proto vhodné zaměřit se na přípravky, které tyto póry nezanáší a zároveň je stahují. Během dne pak můžete používat hydratační krém, který je speciálně určen pro pleť se sklony k akné.
Dále dbejte na to, že při používání make-upu a jiných prostředků, pomocí kterých zakrýváte na pleti nedokonalosti, často dochází k intenzivnímu zanášení pórů. Proto se snažte tomuto problému zamezit tím, že zvolíte denní zmatňující krémy určené speciálně pro problematickou pleť, které kožní maz absorbují a redukují jeho produkci.

Pleťové krémy mohou vaší pleti viditelně pomoci, ovšem je důležité vždy vybírat podle typu vaší pleti. Dále pamatujte, že nejenom pleťové krémy, ale především i to, jaký životní styl vedete (složení jídelníčku, množství pohybu, stres, únava…) má značný vliv na vaši pleť.
 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

Účinky a využití kokosového oleje v kuchyni i kosmetice

V poslední době si kokosový olej a jeho použití právem získávají stále více pozornosti. Jedná se o velice kvalitní a univerzální tuk, který se ...

Celý příspěvek

Jak se chránit před sluníčkem na horách?

Jak se chránit před sluníčkem na horách?

Lyže, snowboard, termoprádlo… Zabaleno? Pak už na hory potřebujete jen skvělou partu a dobrý zimní krém na obličej. Zatímco totiž tělo chrání vrstvy ...

Celý příspěvek