45 Přírodní kosmetika Weleda dokonale rozumí kráse

Jana P  |  11. 4. 2018  |  Přidat komentář

Weleda

Když se spojí farmaceutický výzkum s čistě přírodními ingrediencemi, vzácnými esenciálními oleji a naší holčičí touhou po kráse, nemůže z toho být nic jiného než „seznamovačka“ se značkou Weleda.

Psal se rok 1921, Guccio Gucci v Itálii zakládal módní podnik a ve Švýcarsku se úplně příznačně téhož roku setkala holandská lékařka, rakouský filozof s mnichovským chemikem a začali se věnovat výrobě léčebných i kosmetických přípravků inspirovaných člověkem, celostní medicínou a samou přírodou. Jen o 5 let později, v roce 1926, už měla Weleda i československou pobočku a značce jako takové se celých těch bezmála sto let pořád daří držet se základních cílů. Ty určili už zakladatelé, kteří lidem chtěli nabídnout čistě přírodní látky, jež dokážou pomoct s uzdravováním. A na ně pak navázaly produkty plné krásy, jež opět na bázi přírodních (bio, organických) výtažků prospívají pleti miminek i „velkých holek“.

Filosofií Weledy je také fair-trade a získávání surovin od lokálních zemědělců. Například pro detoxikační březovou řadu udržuje Weleda již po mnoho let výhradní spolupráci s rodinnou firmou z Jižních Čech, která se stará o biokvalitu a šetrné zpracování listů.

Hojivý měsíček

U nás doma se kosmetika Weleda zabydlela, když jsem byla těhotná. Bez pečujícího tělového oleje na strie Weleda bych si poslední měsíce neuměla ani představit. Arnika a pšeničné klíčky striím šanci nedaly. A první, co jsem chystala do výbavičky, byl měsíčkový krém proti opruzeninám a měsíčkový koupelový olej. Pak přibyl ještě gel na zuby (bez obsahu fluoridu patří mezi tzv. zdravé pasty!) a měsíčkové tělové mléko… Protože měsíček lékařský mám už od dětství, kdy s ním čarovala babička, zažitý jako bylinku, jež hojí, klidní a regeneruje.

Weleda

 

Pěsticí mandle

Weleda je sice přírodní kosmetika, ale na rozdíl od mnoha jiných rozumí také aromaterapii, a proto citlivě zachází i s parfemací. Proto vás žádný krém nebo tělové mléko „neomráčí“ přehnanou vůní. Pleťový mandlový krém Weleda nevoní vůbec a hodí se na den i noc, což je skvělé. Tělové mandlové mléko voní. Ale taaaak hezky! Je lehounké, ultra dobře se vstřebává… a všechny tyto atributy dělají z mandlové řady tu, se kterou můžete při přechodu na přírodní kosmetiku začít. Překvapí vás zdánlivou nenápadností, ale i účinností a faktem, že na ni slyší i velmi citlivá kůže se sklony k červenání.

Univerzální voják

Asi nejdéle sloužícím bojovníkem je v řadách bio kosmetiky Weleda Skin Food, který je na trhu už od roku 1926! Je to vysoce výživný krém s přísadou měsíčku, violky trojbarevné a heřmánku, to vše promíchané v mandlovém oleji… A je to WOW. Tenhle krém totiž můžete použít na celé tělo, na ruce, tvrdé paty, drobná poranění. Je hutnější, ale mastná po něm nezůstanete. A funguje opravdu moc dobře. Jako veškerá kosmetika Weleda. Ta tradice, celostní přístup a farmaceutické základy jsou prostě znát.

SOUTĚŽTE S NÁMI O TŘI BALÍČKY PŘÍRODNÍ MANDLOVÉ KOSMETIKY

Napište nám do komentářů, kdo stojí za vznikem značky Weleda a v čem je podle vás tato kosmetika jiná než ostatní značky. Komentovat můžete do pondělí 16. 4. a tři výherce vyhlásíme den poté zde pod článkem. Hodně štěstí!


SOUTĚŽ JE UKONČENA. Děkujeme všem za odpovědi a tři balíčky mandlové kosmetiky už putují k Šárce Bendové, Vendule Mikulkové a Janě Flegrové. Všem moc gratulujeme a ozveme se s dalšími informacemi na uvedený email. Ostatním děkujeme za účast a sledujte náš blog, další soutěže budou už brzy! :)

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 45 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Ka  |  16. 5. 2018 7:31:11
Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner stojí za vznikem
odpovědět
Šárka  |  16. 4. 2018 23:39:43
Za vznikem báječné přírodní kosmetiky Weleda stojí Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. Tuto kosmetiku miluju já i sestra. Sestra kupuje produkty nejen pro sebe, ale i pro svá dvojčátka. Mně také moc vyhovuje, našla jsem v jejich produktech potěšení a zalíbení. Kdyby se na mě usmálo štěstíčko, rozdělila bych se o báječné produkty Weleda se svou sestrou. Je nemocná, moc ráda bych jí potěšila.
odpovědět
Zdeněk  |  16. 4. 2018 23:23:25
Za vznikem Weledy stojí doktorka Wegmanová spolu s doktorem Steinerem a chemikem Schmiedelem. Moje manželka i dcera mají kosmetiku Weleda moc rády. Obě dávají přednost přírodní kosmetice a vím, že jim produkty Weledy vyhovují a dělají radost. I já bych jim proto chtěl udělat radost a potěšit moje "zlatá děvčata".
odpovědět
SÁRA  |  16. 4. 2018 23:17:37
Weleda vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku. Zakladatelé: Chemik Oskar Schmiedel, doktorka Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. V Československu vznikla Weleda, tehdy ještě pod názvem Veleda v roce 1926. Produkty jsou čistě přírodní bez umělých konzervantů a mají převážně původ z ekologického zemědělství. Já jsem vyzkoušela několik přípravků této báječné přírodní kosmetiky a přiznávám se, že JSEM ZAČALA VĚŘIT NA LÁSKU NA PRVNÍ POHLED...
odpovědět
Vendula  |  16. 4. 2018 21:46:17
za vznikem značky stojí trojce osobností, a to holandská lékařka, rakouský filosof a mnichovský chemik. Kosmetika je výjimečná svou šetrností k pokožce, dokonalou péčí o pokožku. Jsem atopik a ne všechny kosmetické výrobky mi vyhovují, ale vím, že výrobky od Weledy nikdy nešlápnu vedle a budu spokojená. Jejich rakytníková či dětská řada jsou pro mne naprosto top. Je šetrná k přírodě. Pečuje jak o ženy, muže, tak nezapomíná i na naše malé poklady, děti . Má široké portfolio a snad každý si musí vybrat, co mu vyhovuje.
odpovědět
Tereza  |  16. 4. 2018 18:52:26
Weleda vznikla v roce 1921 a byla založena chemikem Oskarem Schmiedelem, Dr. Wegmanovou a Dr. Rudolfem Steinem. Weledu mám ráda hlavně proto, že je opravdu nepatrně parfemovaná a voní velice přírodně, což je pro mě důkaz, že obsahuje minimální množství chemických a škodlivých látek. Od jiných značek se pro mě liší právě tím, že ještě není tak známá a tuctová, jako jiná kosmetika.
odpovědět
Alena  |  16. 4. 2018 14:26:55
Weledě dali vzniknout Oskar Schmiedel, Ita Wegmanová a Rudolf Steine. Kosmetika Weleda je mi sympatická zejména svým přírodním složením, velmi příjemnými vůněmi, které působí aromaterapeuticky (nejradši mám levandulový sprchový krém a levandulový olej), a které se snoubí s ověřenými účinky (skvělou zkušenost mám s růžovou řadou na pleť).
odpovědět
Ondra  |  16. 4. 2018 7:05:56
Weleda vznikla roku 1921 pod taktovkou chemika Oskara Schmiedel, Dr. Wegmanové a Dr. Rudolf Steine. Tato kosmetika sympatická především mé partnerce, která na ni nedá dopustit. Nicméně oceňuji to, že je přírodní a navíc velice příjemně voní. :-)
odpovědět
Haniž  |  15. 4. 2018 23:51:37
Weleda se zrodila již dávno v roce 1921 a jejími "rodiči" se stali doktorka Wegmanová s doktorem Steinerem a chemikem Schmiedelem. Je to kosmetika čistě přírodní, léčivé rostlinky jsou ekologicky pěstované a to ve vlastních biodynamických zahradách Weledy, což jen tak nějaká značka nemá.
odpovědět
Zdenek  |  15. 4. 2018 23:24:06
Za vznikem Weledy stojí doktorka Wegmanová spolu s doktorem Steinerem a chemikem Schmiedelem. Weleda je hlavně o přírodě, ekologii, tradici a v neposlední řadě je sympatická a krásně voní, tím se odlišuje od ostatních.
odpovědět
Marifka  |  15. 4. 2018 22:34:23
Doktorka Ita Wegmanová spolu s chemikem Oskarem Schmiedelem a doktorem Rudolfem Steinerem se zasloužili o vznik této přírodní kosmetiky. Weleda se od jiných značek liší především tím, že má letitou tradici, vyrábí ekologicky kosmetika je čistě přírodní a má produkty vhodné i pro vegany.
odpovědět
Jana  |  15. 4. 2018 20:29:39
Farmaceut Oskar Schmiedel spolu s Dr. Ita Wegman a prírodovedcom - antropozofom Rudolfom Steinerom. Táto kozmetika je úplne super, nepoužíva chemické hlúposti ako iné značky a to čo sľubuje aj splní.
odpovědět
Ľubica  |  15. 4. 2018 20:21:25
Za vznikom stojí farmaceut Oskar Schmiedel spolu s Dr. Ita Wegman a prírodovedcom - antropozofom Rudolfom Steinerom. Rozdielna je v tom, že úplne inak vonia ako ostatné kozmetické značky a má veľmi dobré účinky :-)
odpovědět
Ivana  |  15. 4. 2018 11:38:51
Za vznikem stojí Ita Wegmanová, Rudolf Steiner a Oskar Schmiedel. Jiná je v tom, že jde o přírodní kosmetiku, která nedráždí pokožku.
odpovědět
Katka  |  15. 4. 2018 9:26:14
Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. Jiná je neagresivním marketingem a krásným složením.
odpovědět
Ivča  |  14. 4. 2018 22:58:47
Za vznikem značky Weleda stojí chemik Oskar Schmiedel společně s doktorkou Wegmanovou a Dr. Rudolfem Steinerem. Značka Weleda je tradiční přírodní a léčivá kosmetika s dlouholetou tradicí a tím se liší od ostatních značek. :-)
odpovědět
Elena  |  14. 4. 2018 22:57:37
Ita Wegmanová v roce 1921 spolu s chemikem Oskarem Schmiedelem a Dr. Rudolfem Steinerem vyvinuli první farmaceutické přípravky, které mají název Weleda . U nás vznikla v roce 1926 tehdejší Československo. Jejich přípravky jsem neměla možnost ještě vyzkoušet, ale podle historie a založení této značky , která používá přírodní suroviny určitě moc ráda vyzkouším.
odpovědět
Bolek  |  14. 4. 2018 19:12:01
Weleda byla založena doktorkou Wegmanovou, doktorem Steinerem a chemikem a farmaceutem Schmiedelem a od ostatních zanček se liší zvláště svou dlouholetou tradicí, pěstuje a vyrábí ekologicky a zcela z přírodních surovin, k tomu všemu si sama ještě pěstuje rostlinky ve svých zahradách. Je to voňavý kvalitní přírodní zázrak:)
odpovědět
Mařínek  |  14. 4. 2018 16:29:27
Za vznikem tého super kosmetiky stojí holandská lékařka Ita Wegmanová, rakouský filosof doktor Rudolf Steiner a mnichovský chemik a farmaceut Oskar Schmiedel. Weleda se liší od ostatních značek například tím, že si sama pěstuje léčivé rostliny ve svých biodynamických zahradách.
odpovědět
Zdena  |  14. 4. 2018 15:02:19
Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner Weleda se zapsala hlavně svým ikonickým výživným krémem Skin Food, bez kterého z domu nevycházím a mám ho vždy v kabelce. Myslím, že je to jedna z prvních přírodních značek bez chemie, která dělá své produkty s láskou a šetrností.
odpovědět
Katys  |  14. 4. 2018 15:01:20
Weleda vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako nemocniční a farmaceutická laboratoř. Byla založená holandskou lékařkou Wegmanovou, rakouským filosofem Dr. Rudolfem Steinerem a mnichovským chemikem a farmaceutem Oskarem Schmiedelem. Produkty jsou čistě přírodní bez umělých konzervantů a mají převážně původ z ekologického zemědělství. Kosmetika od Weledy se liší od ostatních značek hlavně tím, že Weleda na výrobu své kosmetiky používá své vlastní vypěstované suroviny ze svých vlastních biodynamických zahrad. Není testována na zvířatech, protože se testuje na lidech.
odpovědět
Tomáš  |  14. 4. 2018 14:41:13
Značku založil chemik Oskar Schmiedel, Dr. Wegman a Dr. Rudolf Steiner. O Weledě jsem měl nějaké povědomí, ale teprve přítelkyně mi ji představila blíže a jsem velice spokojen s kvalitou produktů. Přírodní složení je určitě největší předností. Budeme zkoušet více!
odpovědět
Zuzu  |  14. 4. 2018 14:34:00
Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steine. Vynimočná je zlozením vôňou kvalitou :)
odpovědět
Lucie  |  14. 4. 2018 14:33:07
Značku Weleda založili společně chemik Oskar Schmiedel s doktorkou Wegmanovou a Dr. Rudolfem Steinerem. Já sama pronikám do světa přírodní kosmetiky teprve posledních pár měsíců, začala jsem postupně vyřazovat hlavně vlasové přípravky se silikony a postupně došla k pleťové přírodní kosmetice. Od Weledy mám přípravky jak na vlasy, tak na pleť, oceňuji složení a filozofii značky. Na Skin Food nedám dopustit. A všechno tak krásně voní! Weleda už je prostě láska.
odpovědět
Denisa  |  14. 4. 2018 11:33:54
Za vznikem teto znacky stoji pan Oskar Schmiedel, dr. Wegmanova a Rudolf Steiner. Na teto znacce nejvice ocenuji prirodni slozeni, jelikoz se ted snazim pouzivat co nejvice prirodni kosmetiky a weledu vnimam jako znacku ktera moje ocekavani urcite splni :-)
odpovědět
DenisaB  |  14. 4. 2018 11:12:45
Byli to Chemik Oskar Schmiedel, doktorka Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. Mně se na této značce líbí hlavně to, že je přírodní a přitom se dá koupit za přijatelnou cenu. Mám na obličeji jizvy po akné a přemýšlím o hojivém měsíčku :)
odpovědět
Jana  |  14. 4. 2018 10:14:19
Chemik Oskar Schmiedel společně s doktorkou Wegmanovou a Dr. Rudolfem Steinerem vyvinuli první farmaceutické přípravky, jejichž koncepce zůstává základem pro léčiva Weledy dodnes. Přírodní kosmetika, jak již napovídá sám název, je kosmetika vyrobená z kvalitních surovin dostupných člověku pouze a jen v přírodě. Přírodní kosmetika se obejde bez chemických látek. Její účinné látky pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z volného sběru v přírodě. Není testována na zvířatech, protože se testuje na lidech. Důkazem a zárukou kvality jsou různé certifikáty přírodnosti, přísné kontroly a především nenahraditelné zkušenosti našich předků.
odpovědět
Petra  |  13. 4. 2018 20:18:49
Za vznikem značky Weleda stojí chemik Oskar Schmiedel společně s doktorkou Wegmanovou a Dr. Rudolfem Steinerem. Značka Weleda je tradiční přírodní a léčivá kosmetika s dlouholetou tradicí a tím se liší od ostatních značek.
odpovědět
Pavla K.  |  13. 4. 2018 18:03:46
Kosmetika Weleda vznikla roku 1921 a zasloužili se o to chemik Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steine. Tato kosmetika je mi sympatická především proto, že se jedná o dlouholetou tradici, která je stále přírodní a jeji složení se nezměnilo k horšímu. Což je v dnešní době takový malý zázrak.
odpovědět
Anna  |  13. 4. 2018 15:54:33
Za vznikem kosmetiky Weleda stojí: Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steine. Je naprosto jedinečná a jiná než ostatní značky a čím u mě Weleda zabodovala na 100% , že jde o přírodní kosmetiku, která razí heslo "V souladu s člověkem i přírodou". <3
odpovědět
Barbara  |  13. 4. 2018 15:44:14
Za vznikem kosmetiky Weleda <3 stojí: Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steine. Je naprosto jedinečná a jiná než ostatní značky, jelikož je přírodní, dělaná z kvalitních surovin a navíc moc krásně voní.
odpovědět
NiLit  |  13. 4. 2018 13:20:31
Doktorka Ita Wegmanová, chemik Oskar Schmiedel doktor Rudolf Steiner stojí za vznikem společnosti Weleda. Kosmetika od Weledy se liší od ostatních značek hlavně tím, že Weleda na výrobu své kosmetiky používá své vlastní vypěstované suroviny ze svých vlastních biodynamických zahrad.
odpovědět
Martina  |  13. 4. 2018 9:20:16
Za vznikem kosmetiky Weleda <3 stojí: Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steine. Je naprosto jedinečná a jiná než ostatní značky, jelikož je přírodní, dělaná z kvalitních surovin a navíc moc krásně voní.
odpovědět
Linda  |  13. 4. 2018 9:03:14
Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steine. Vyjímečná je, protože krásně voní, je přírodní a používá kvalitní suroviny.
odpovědět
Eva  |  13. 4. 2018 9:02:13
Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steiner. Tato kosmetika je zcela na přírodní bázi, což se v dnešní době dá říci o málo produktech. Navíc je šetrná i k citlivé, dětské kůži, což je veliké plus. :)
odpovědět
Vendula  |  13. 4. 2018 8:28:13
Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steiner. Je vyjmečná protože je přírodní kvalitní a cenově přijatelná :)
odpovědět
Maja  |  12. 4. 2018 22:01:08
- doktorka Ita Wegmanová , chemik Oskar Schmiedel , dr. Rudolf Steiner - spojení přírody a farmacie
odpovědět
Tereza  |  12. 4. 2018 21:28:02
Holandská lékařka Dr. Wegmanová, rakouský filozof Dr. Steiner a mnichovský chemik a farmaceut Schmiedel. Weledě věřím, je přírodní, používáme celá rodina.
odpovědět
ŠevčíkIveta  |  12. 4. 2018 21:23:51
Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner Weleda je šetrnější k pokožce než spousty jiných značek.Je přírodní a nevadí ani jemné dětské kůži
odpovědět
Petra  |  12. 4. 2018 19:17:39
Chemik Oskar Schmiedel,doktorka Wegmanová a doktor Rudolf Steiner. Myslím si že značka Weleda bude kvalitní,vše je na přírodní bázi a to je mi "sympatické"....
odpovědět
Venda  |  12. 4. 2018 19:01:40
Byli to holandská lékařka (Dr. Wegmanová), rakouský filosof (Dr. Steiner) a mnichovský chemik a farmaceut (Schmiedel). Je složená jen z bylin.
odpovědět
Dana  |  12. 4. 2018 18:13:01
Za vznikem stojí Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. Weleda je úžasná svým složením a jiná je v tom že moji pokožce perfektně sedí!
odpovědět
Pepsi  |  12. 4. 2018 18:06:57
Jedná se o osoby: Oskar Schmiedel, Dr. Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. Přijde mi sympatické, že tato značka používá kvalitní suroviny a příjemně voní :-)
odpovědět
Pája  |  12. 4. 2018 16:57:21
Zdravím, Weleda byla založená holandskou lékařkou, rakouským filosofem a mnichovským chemikem. A co je na ní vyjimečného? Že je přírodní, nedráždí pokožku a krásně voní... :)
odpovědět
JitkaS  |  12. 4. 2018 16:19:15
Weleda vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako nemocniční a farmaceutická laboratoř. Byla založená holandskou lékařkou, rakouským filosofem a mnichovským chemikem a farmaceutem. Byli to Chemik Oskar Schmiedel, doktorka Wegmanová a Dr. Rudolf Steiner. V Československu vznikla Weleda, tehdy ještě pod názvem Veleda v roce 1926. Produkty jsou čistě přírodní bez umělých konzervantů a mají převážně původ z ekologického zemědělství. Chrání tedy nejen nás, ale i přírodu. Jsou příjemné, nedráždivé, mají krásnou přírodní vůni. Jejch parfémy také krásně voní a jsou úžasné v létě, kdy nedráždí ani opálenou pleť. Líbí se mi také, že přípravky nejenže o pleť pečují a krásně voní, ale pomáhají i na zdravotní problémy jako jsou například bolavé nohy. Milují masážní olej s arnikou,který prohřívá a posiluje tkáň, odstraňuje svalové napětí a ztuhlost. Kosmetika Weleda miluje a respektuje přírodu již skoro 100 let a já doufám, že budu její úžasné výrobky moci používat ještě hodně dlouho.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jak se správně oholit bez podráždění a pupínků

Jak se správně oholit bez podráždění a pupínků

Pupínky, citlivá pokožka a podráždění po holení? Že vám to něco říká? Přestože je dnes holení každodenní součástí zkrášlující rutiny, spousta žen ...

Celý příspěvek

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Úsměv, prosím: Nejlepší bělicí pasty na zuby

Zářivým úsměvem dokážete při rozhovoru dosáhnout mnohého, často i beze slov. Je v něm totiž ukrytá potřebná sebejistota. Co když ale zabarvení vašeho ...

Celý příspěvek