Slavnostní líčení nejen na Vánoce

notino.cz  |  2. 12. 2019  |  Přidat komentář

líčení očí

Advent se nese nejen ve znamení nákupů dárků, vůně skořice a zpěvu koled. Ale také s sebou přináší večírky, setkání s přáteli a další příležitosti pro trochu výraznější a slavnostní líčení. Přečtěte si pár triků pro líčení očí právě pro tyto chvíle.

Perfektní základ

Nezapomínejte na sjednocenou a lehce projasněnou pleť, která by měla být základem každého líčení! Výběr make-upu se samozřejmě bude odvíjet od typu vaší pleti. Sáhnete po hydratačním Affinitone nebo třeba po Fit Me Matte & Porelless určeném pro normální až mastnou pleť? Nikdy make-up nezapomínejte rozetřít až na krk, lehce na uši a podél celé vlasové linie. Pro zdravý vzhled naneste tvářenku Fit Me, která vám zachová barvu na líčkách i potom, co se schováte před venkovními mrazy.

Snadné, ale slavnostní stíny

Kouřové stíny jsou pro mnoho žen tak trochu noční můrou. Tady je jednoduchý návod na to, jak si je vykouzlit se 4 stíny z malé paletky City Mini Palette v odstínu Rooftop Bronzes od Maybelline. Před jejich aplikací si můžete na víčko nanést korektor, který umožní stínům lépe vyniknout a poradí si i s případnými žilkami. Jako první zvolte nejsvětlejší zlatý stín z paletky, který naneste na celé pohyblivé víčko. Ideálně sáhněte po štětci s delšími štětinkami, kterým vytvoříte jemný základ. Bronzovým odstínem se zaměřte na celý ohyb víčka – tím dodáte oku větší hloubku. Nechte si minutku na stínování, ať se vyhnete výraznému a nepřirozenému přechodu mezi stíny. Nejtmavším stínem v paletce pak víčko orámujte podél vnější strany spodního víčka. Pokud jste zvyklá nosit linku, vytvořte si ji právě pomocí tohoto tmavého stínu i podél horních řas. Po nejsvětlejším stínu naopak sáhněte pro projasnění looku a klidně prstem pro větší intenzitu naneste do vnitřního koutku oka. Pro sjednocení celého líčení můžete tento stín použít také jako klasický rozjasňovač – tedy na lícní kosti, hranu nosu i nad horní ret. 

Maybelline

Dvě tečky na závěr

Je jedna věc, na kterou u výrazného líčení očí nesmíte nikdy zapomenout, a to je řasenka. Jedna z Maybelline ikon je rozhodně Lash Sensational, která vaše řasy nejen prodlouží a zahustí, ale díky speciálnímu kartáčku z nich vytvoří dokonalý vějíř. Pokud máte spíše menší oči, naneste řasenku jen na horní řasy, ale zato ve větší vrstvě. Druhou tečkou je samozřejmě rtěnka. Můžete se odvázat s červenou, my ale spíše doporučujeme nude odstíny tekuté rtěnky SuperStay Matte Ink, na kterou se můžete spolehnout po celý večer a rozhodně přežije i kapra nebo pár kousků cukroví.

Pokud se na toto líčení chcete podívat krok po kroku a ještě se pobavit nad tím, jak se taky dají zdobit perníčky, podívejte na nejnovější epizodu Make-up in the City s Monikou Bagárovou a Denisou Pfauserovou.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Halloween make-up tutorial: Proměňte se v kočičí ženu nebo mrtvou nevěstu

Halloween make-up tutorial: Proměňte se v kočičí ženu nebo mrtvou nevěstu

Halloween se kvapem blíží. A s ním i vyřezávané dýně, strašidelná výzdoba a samozřejmě nápadité kostýmy. Aby náš převlek působil v kulisách ...

Celý příspěvek

Líčení podle hvězd Met Gala New York

Líčení podle hvězd Met Gala New York

Pondělí 6. 5. byl den nejedné významné události. Narodil se nový člen britské královské rodiny, Archie, a konala se největší módní akce roku – Met ...

Celý příspěvek