Spí se vám dobře? Vašim vlasům možná ne

parfums.cz  |  26. 11. 2013  |  Přidat komentář

Jak si upravujete své vlasy před tím, než jdete spát? Sepnete je mokré bez úpravy? Nerozčešete - s tím, že úpravu necháte na ráno? Obzvláště pokud máte dlouhé vlasy a chcete se vyvarovat jejich ničení, měly byste dbát také na jejich péči během spánku. V následujícím článku se dočtete, jakých chyb se vyvarovat.

Mokré vlasy

Mezi obvyklé chyby patří spaní s mokrými vlasy a to především pokud necháváte vlasy volně uschnout. Mokré vlasy mají větší tendenci k lámání se. Během nočního převalování se vlasy třou o polštář a tím se mechanicky ničí. Pokud vlasy stáhnete do volnějšího drdolu, nebo zapletete do copu, tolik se neničí.  Lepší je však před spaním nechat vlasy volně proschnout, alespoň do polosucha.

Úprava vlasů

Před spaním nezapomeňte vlasy rozčesat šetrným kartáčem. Doporučujeme například Tangle teezer nebo jiný kartáč, který vám zcela vyhovuje. Za prvé si tím ušetříte čas strávený úpravou vlasů ráno, za druhé není vhodné chodit spát s nerozčesanými vlasy. Ty se totiž mohou dále cuchat a nenávratně poškozovat.

Možná jste nevěděly, že česáním se rovnoměrně rozmístí maz, který se na vlasech nahromadil během celého dne. Maz vlasy chrání před lámáním. Pokud používáte stylingové přípravky (lak, pěnové tužidlo) je nutné je večer z vlasů také vyčesat.

TIP: Použijte saténový povlak na polštář. Tato tkanina zabraňuje přílišnému tření vlasů.

Probuďte se s krásnými vlasy - kosmetika pro noční péči

Pokud večer předem víte, že budete mít ráno dost času na úpravu vlasů včetně mytí, můžete čas spánku využít k hloubkové regeneraci vlasů. Dopřejte si například  kůru složenou z vlasových olejů a vaší oblíbené masky na vlasy. nezapomeňte vlasy omotat například potravinovou folií a upevnit čelenkou nebo volnou čepicí.

Nebojte se experimentovat, do masky si můžete přimíchat  kokosový olej, ricinový olejavokádový olej, olej z kukuřičných klíčkůmacadamiový olej, nebo osvědčený panenský olivový olej.Oleje musí být lisovavé za studena. Co se masky týče měla by být čistě nebo z většiny přírodní. Někteří výrobci nabízí noční vlasové kůry. Dobře si však vystačíte, s jakkoukoliv maskou složenou z přírodních složek. Doporučujeme například vyzkoušenou masku s mangovým máslem Klorane, které stačí trocha. Vůbec nejlepší vlasovou bombou je smíchat oleje dohromady a vlasovou masku použít jen na zahuštění - tak aby vám v noci olej po vlasech nestékal. Kůru nenanášejte ke kořínkům, pouze od uší až ke konečkům, tak abyste jste kořínky vlasů příliš nezatěžovaly.

Kam dál? Navštivte naši kategorii produktů péče o vlasy nebo si přečtěte  další články o péči o vlasy.

 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

MISS NOTINO DOPORUČUJE: Jak se starám o své vlasy?

MISS NOTINO DOPORUČUJE: Jak se starám o své vlasy?

MISS NOTINO Hanka Vágnerová se rozepsala o tom, která vlasová péče si ji získala a jak si udržuje své krásné, zdravé vlasy. Přečtěte si, co svědčí ...

Celý příspěvek

Dokonalý festivalový look plný třpytu

Dokonalý festivalový look plný třpytu

Léto je tradičně plné festivalů a zábavy. Kromě hudby a nezapomenutelných zážitků jsou “fesťáky” i skvělá příležitost k tomu přijít s originálními ...

Celý příspěvek