2 Spí se vám dobře? Vašim vlasům možná ne

parfums.cz  |  26. 11. 2013  |  Přidat komentář

Jak si upravujete své vlasy před tím, než jdete spát? Sepnete je mokré bez úpravy? Nerozčešete - s tím, že úpravu necháte na ráno? Obzvláště pokud máte dlouhé vlasy a chcete se vyvarovat jejich ničení, měly byste dbát také na jejich péči během spánku. V následujícím článku se dočtete, jak spát s dlouhými vlasy a jak se vyvarovat nejčastějších chyb.

Spaní s mokrými vlasy

Mezi obvyklé chyby patří spaní s mokrými vlasy a to především pokud necháváte vlasy volně uschnout. Mokré vlasy mají větší tendenci k lámání se. Během nočního převalování se vlasy třou o polštář a tím se mechanicky ničí. Pokud vlasy stáhnete do volnějšího drdolu, nebo zapletete do copu, tolik se neničí.  Lepší je však před spaním nechat vlasy volně proschnout, alespoň do polosucha.

Úprava vlasů před spaním

Před spaním nezapomeňte vlasy rozčesat šetrným kartáčem. Doporučujeme například Tangle teezer nebo jiný kartáč, který vám zcela vyhovuje. Za prvé si tím ušetříte čas strávený úpravou vlasů ráno, za druhé není vhodné chodit spát s nerozčesanými vlasy. Ty se totiž mohou dále cuchat a nenávratně poškozovat.

Možná jste nevěděly, že česáním se rovnoměrně rozmístí maz, který se na vlasech nahromadil během celého dne. Maz vlasy chrání před lámáním. Pokud používáte stylingové přípravky (lak, pěnové tužidlo) je nutné je večer z vlasů také vyčesat.

TIP: Použijte saténový povlak na polštář. Tato tkanina zabraňuje přílišnému tření vlasů. Vyzkoušet můžete i saténovou čepici na spaní.

Probuďte se s krásnými vlasy - kosmetika pro noční péči

Pokud večer předem víte, že budete mít ráno dost času na úpravu vlasů včetně mytí, můžete čas spánku využít k hloubkové regeneraci vlasů. Dopřejte si například  kůru složenou z vlasových olejů a vaší oblíbené masky na vlasy. Nezapomeňte vlasy omotat například potravinovou folií a upevnit čelenkou nebo volnou čepicí.

Nebojte se experimentovat, do masky si můžete přimíchat  kokosový olej, ricinový olejavokádový olej, olej z kukuřičných klíčkůmacadamiový olej, nebo osvědčený panenský olivový olej.Oleje musí být lisovavé za studena. Co se masky týče měla by být čistě nebo z většiny přírodní.

Někteří výrobci nabízí noční vlasové kůry. Dobře si však vystačíte, s jakkoukoliv maskou složenou z přírodních složek. Doporučujeme například vyzkoušenou masku s mangovým máslem Klorane, které stačí trocha. Vůbec nejlepší vlasovou bombou je smíchat oleje dohromady a vlasovou masku použít jen na zahuštění - tak aby vám v noci olej po vlasech nestékal. Kůru nenanášejte ke kořínkům, pouze od uší až ke konečkům, tak abyste jste kořínky vlasů příliš nezatěžovaly.

Kam dál? Navštivte naši kategorii produktů péče o vlasy nebo si přečtěte  další články o péči o vlasy

Komentáře

V diskuzi je 2 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
Dáda  |  17. 4. 2021 23:50:36
Nikdy si nedávejte kokosovy olej na vlasy nebo pleť!
odpovědět
Lucie  |  19. 11. 2020 22:00:37
Kokosový olej vysusuje! Na vlasy za žádných okolnosti nedávat!
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Známe ty nejlepší kartáče na vlasy

Známe ty nejlepší kartáče na vlasy

Taky jsou často vlasy jednou z prvních věcí, které si u druhých všimnete? Je to přirozené, vzhled vlasů je vizitka toho, jak se o ně staráme. A proto ...

Celý příspěvek

Recenze: Nejúčinnější hydratační masky na vlasy

Recenze: Nejúčinnější hydratační masky na vlasy

Taky znáte pocit vysušených, hrubých a krepatějících se vlasů až příliš dobře? Vaše hříva trpí nejen častým barvením nebo obarvováním, ale i ...

Celý příspěvek