4 Správná aplikace parfému aneb jak co nejdéle vonět

parfums.cz  |  23. 12. 2013  |  Přidat komentář

Coco Chanel jednou prohlásila, že by měl být parfém aplikován na místa, na kterých touží být žena políbena. Výrok zní sice romanticky, avšak ne vždy může být tou pravou volbou a je třeba zohlednit i jiné, více praktické rady. Následující řádky vám poskytnou nejen zajímavé postřehy, ale také vhodné tipy, které vám pomůžou aroma parfému déle udržet a zintenzivnit.

Pulzní body

Tyto body jsou místa na pokožce, která jsou nejvíce prokrvená a teplá, což napomáhá lepšímu a silnějšímu rozvinutí vůně. Pulzní body lze najít na vnitřním zápěstí, krční tepně, pokožce za ušima, loketní jamce, podkolenní jamce, spáncích nebo ve výstřihu. Parfém aplikovaný na pulzní místa se lépe uvolňuje a postupně vyzařuje vůni v reakci na tělesné teplo v průběhu celého dne.

Čemu se vyvarovat!

Pojďme si nalít pohár čistého vína. Parfémy sice krásně voní, ale rozhodně nechutnají! A i přes již dříve uvedenou krásnou radu od Coco Chanel, zabraňte aplikaci vůně na místa, kde by je mohl někdo ochutnat.

Jak parfém aplikovat

Vůni aplikujte vždy před tím, než se oblečete a ozdobíte šperky. Některé parfémy zanechávají těžko odstranitelné skvrny na látce, reagují s kovy a poškozují pravé perly. Pokud jste zvyklí nanášet parfém na oblečení, doporučujeme vyzkoušet novou vůni nejdříve na látce, u které vám případné poškození barvy nebude tolik vadit a zejména tady platí - čím méně, tím lépe. Před klasickým přímým stříknutím na kůži upřednostňují některé ženy rozprášit vůni do vzduchu a následně se přes voňavý opar projít. Jedná se však o docela drahou variantu aplikace. Pokud je vám každá kapka vzácná, tato metoda nebude tou pravou ořechovou.
Tip při zkoušení nové vůně - Vyvarujte se jak zběsilému mávání papírovými proužky, tak klasickému tření zápěstí ihned po aplikaci, zabráníte tak nežádoucího zahřání vůně. Abyste ucítili všechny báze, nechte vůni chvíli rozležet na ruce a přičichněte, poté počkejte minimálně dvacet minut až hodinu pro rozležení do dalších vonných esencí.

Voňavé vlasy

Nanesení vůně do vlasů je skvělým způsobem jak zajistit jemné působení vůně v průběhu celého dne. Buďte však opatrní, vstříknutí do čerstvě umytých vlasů nebo pravidelné používání výrazně aromatických vlasových přípravků bude mít za následek změnu aroma. Dále pamatujte, že alkohol obsažený v parfému může vlasy výrazně vysušit. Vůni tak nanášejte z větší vzdálenosti, ideálně z minimálně 20 cm.

Jak prodloužit trvání vůně?

Předem použitý neparfémovaný hydratační krém je skvělou základnou pro následné nanesení vůně. Navlhčená kůže zabrání vsáknutí aroma do pórů, což napomáhá postupnému a dlouhotrvajícímu rozvinutí vůně.
Společné používání produktů kosmetiky stejný řady je dalším způsobem jak prodloužit trvání vůně. Můžete kombinovat tělový gel, tělové mléko nebo deodorant stejné vůně a značky. Tím zabráníte nejen nežádoucí změně vůně, ale pomůžete se ji plně rozvinout.
 

Komentáře

V diskuzi je 3 příspěvků

Komentáře k příspěvku:
dasa  |  10. 4. 2014 17:12:48
Môže kazdodenne pouzivanie na krc.tepnu vysusovat pokožku?
odpovědět
Geen  |  9. 3. 2015 14:14:53
Dášo, parfémy používám již dlouhá léta a v aplikaci volím místa za oušky, na krční tepnu, loketní jamky a zápěstí, a přestože jsem vystřídala již celou škálu značek, dosud jsem se nesetkala s žádnou alergickou reakcí či změnou vlastností kůže, která by se "pod tíhou alkoholu" začala nekontrolovatelně vysušovat. Je-li vaše pokožka na alkohol citlivá, rozhodně doporučuji předem nový parfém vyzkoušet v malém množství (například díky odstřiku - vzorku) ještě než si zakoupíte celý flakon.
odpovědět
Storm  |  27. 9. 2017 1:40:21
Nalijme si čistého vína - článek je zmutován marketingem a co jedna paní povídala - takže je v podstatě k ničemu - např.některé ženy upřednostňují rozprášit parfém do vzduchu a oparem projít ... Estée Lauder a reklama na Aromatics Elixir. A příspěvek od Geen ukazuje , že marketing funguje skvěle /Femme fatale sedící u toaletního stolku a ťupající si parfém za ušní boltce/... je přitom ukázka absolutní neznalosti lidské anatomie, protože aplikovat parfém na místo největších mazových žláz chce bud hodně odvahy nebo hodně tuposti. Aplikace do vlasů je např. výborný tip až na to, že autor článku nerozlišuje parfém a sprej na vlasy - aplikujeme nejlépe z 20 cm...:):) navíc chudák žena co má parfém bez rozstřikovače :) už vidím ty polohy aby ji kapka vůbec zasáhla pokud nechce mít pokapané jen temeno - to doufám nemyslíte vážně někomu takto radit alá debilita? to dasa veresova: dášo uvědomte si, že aplikace na krční tepnu je bohužel opět marketingový tah a nutno podotknout, že vynikající, protože neklame - aplikace na pulzní body viz v článku - akorát tam chybí - nejrychleji odezní... a v čem je marketingový tah? Žena takto aplikující parfém má v průměru 2x větší spotřebu /některé ženy v testu až 4x/ než žena aplikující do důlku mezi klíční kosti. Trošku Vaší otázce nerozumím. Vy nepoznáte zdali Vám "něco" /neuvádíte co /vysušuje pokožku při aplikaci na krkavici?? Pokud se Vám aplikace na krkavici líbí tak snadno přeci zjistíte zdali Vám něco pokožku po každodenní aplikaci vysouší : test - počítejte dny od začátku testu - je pravá a levá krkavice - aplikujte pouze na jednu z nich /krkavice nejsou zcela stejné ale na Váš test to nemá vliv/ a až dojde k viditelnému rozdílu mezi neaplikovaným místem a aplikovaným - test přerušte - zapamatujte si kolik dní uběhlo - dále neaplikujte na krk do doby než postiženou část uzdravíte - opět počítejte dny a pamatujte si postup jak jste postiženou část léčila /ideální zapisovat - např. 3x denně aplikován dětský hydratační olej , předtím použití antibakt.mýdla Protex/ - po uzdravení začněte aplikovat na druhou krkavici /stejné množství ve stejnou dobu jako v první části testu/ pokud dojde k viditelnému postižení a je opticky stejné + souhlasí i počet dní = máte odpověď. Uzdravte postiženou část stejným způsobem jako předtím zkontrolujte dny. Reakce pokožky na opravdové parfémy není příliš častá a to zejména vysoušení pokožky. Vysoušení pokožky mívá na starost alkohol obsažený v parfému ale ty opravdu kvaltní parfémy alkohol neobsahují a jsou zcela na olejové bázi. Po aplikaci parfému nedochází k žádné chemické reakci - to je slint Chanelu o jedinečnosti parfému na každém z nás /Chanel no.5/.
odpovědět
Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Boss Bottled: Buďte sám sebou

Ve světe, kde jsou cesty k seberealizaci rozmanitější než kdy dříve, může být každý muž přesně tím, kým chce být. Ušlechtilá parfémovaná voda BOSS ...

Celý příspěvek

TOP 11: Muži vybírají nejlepší parfémy pro ženy

TOP 11: Muži vybírají nejlepší parfémy pro ženy

Věříme, že když se vás zeptáme na nejlepší parfémy pro ženy, které milujete, poskytnete nám jejich seznam stejně rychle jako vaše kamarádka nebo ...

Celý příspěvek