STOP pocení: deodorant vs. antiperspirant!

Jana P  |  25. 4. 2018  |  Přidat komentář

deodoranty

V MHD a výtazích poznáte příchod léta dřív, než se teploty objektivně vyšplhají k vysokým hodnotám. Ten zápach se nedá „přehlédnout“. Co dělat, aby to šlo bez něj? Jakkoliv je pocení přirozená reakce těla, jež jej má ochlazovat, vyplatí se myslet na následující:

  • omezte pikantní, kořeněná jídla (pepř, chilli, syrová cibule a česnek, ale i zázvor jsou passé)
  • vynechávejte košťálovou zeleninu (obsahuje sirné sloučeniny, jež zintenzivní zápach z pocení)
  • opusťte alko drinky, kofein (protože odvodňují, tedy podporují pocení)
  • hlídejte si teplotu toho, co jíte (protože se zapotíte jak po horkém, tak ledovém – tělo se pořád stará o termoregulaci)
  • přidejte v pitném režimu a naordinujte si ovoce a zeleninu s vyšším obsahem vody
  • zkuste šalvěj či meduňku (pocení drží na uzdě) a potraviny s chlorofylem (chlorella, zelený ječmen)
  • To vše se postará o zmírnění pocení. A o ten zbytek? Buď můžete zvolit radikální řešení a zajít na botoxové injekce, jež dokážou pocení zastavit. Nebo se vydejte hledat nejlepší antiperspirant. Nebo deodorant? Počkat, který je vlastně který? Víte?

Jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem

Antiperspiranty

... jsou jednoduše určené k omezení pocení. Vybírat přitom můžete z mnoha druhů. Gelové se dobře roztírají, kuličkové jsou nejoblíbenější (jedničkou je už roky Vichy proti nadměrnému pocení). Sehnat můžete ale i krémový, tuhý, minerální či antiperspirant ve spreji (pro partnera vezměte Biotherm Homme).

Citlivá pokožka ocení ten bez alkoholu (miluju Helenu Rubinstein!) a inklinujete-li k ohleduplnosti vůči přírodě, dohlédněte na to, aby byl antiperspirant i bez hliníkových solí a parabenů (jako Pure od Biotherm). A jestliže vás pocení trápí opravdu moc (průměrně vypotíme 0,5 l denně!!!), potřebujete Perspirex. Ochrání vás neuvěřitelných 3‒5 dní!

Deodoranty vs. Antiperspiranty

Deodoranty

… jsou tady pro změnu proto, aby zakryly zápach, resp. fakt, že se potíte. Také u nich můžete vybírat z mnoha druhů, a v jejich případě můžete častěji volit ty, které jsou organické, bez parabenů i hliníkových solí. Proč? Protože udržet pocení na uzdě bez chemie tolik nejde, ale s překrytím zápachu je to snazší.

Líbit se vám bude přírodní deodorant Soaphoria, pro citlivou pokožku je skvělý sprej La Roche-Posay nebo roll-on od Lancôme, a já zbožňuju vůni deodorantu Collistar. Je hodně krémový, potřebuje nechat zaschnout, ale pak? Boží! A když už jsem zmínila šalvěj, najdete ji třeba v deodorantu Dr. Hauschky.

P.S.: Vylaďte i to, co nosíte. Neprodyšné umělé materiály jsou K.O. Vzdušný len či bavlnu sice oceníte, ale fleky potu na nich nepřehlédnete (takže můžete nosit leda tak černou nebo bílou, kde to není vidět). Jako materiál se nejvíc osvědčil bambus. Pokud jej ještě neznáte, vyzkoušejte!

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Miss Czech Republic 2018: Finalistka Nicolle radí, jak pečovat o tělo v zimě

Miss Czech Republic 2018: Finalistka Nicolle radí, jak pečovat o tělo v zimě

Probojovat se až do finále prestižní soutěže Miss Czech Republic rozhodně není jen tak. Být profesionální modelkou pro mne znamená nikdy nepolevit ...

Celý příspěvek

Make-up triky pro věčné posouvače budíků

Make-up triky pro věčné posouvače budíků

V dnešní uspěchané době je čas tím nejcennějším, co máme. Proto byste ho měla věnovat aktivitám, které vás baví a naplňují. Tím nechceme v žádném ...

Celý příspěvek