Superpotraviny – energie z přírody!

parfums.cz  |  29. 10. 2015  |  Přidat komentář

superfoods

Pro naše zdraví je nezbytné, abychom udržovali správnou hladinu volných radikálů v těle a k udržení této rovnováhy potřebujeme antioxidanty. Nadbytečná produkce volných radikálů má za důsledek narušení buněčné integrity. Každodenní nástrahy moderního života, včetně znečištění, špatného stravování, nadměrného vystavení se slunečním paprskům, kouření (i pasivního) a vystavení se radiaci přispívá k oxidaci. Proto je nezbytné, abychom vědomě a konzistentně zahrnovali antioxidanty do naší stravy – to znamená každý den.

Kakaové boby jsou plné antioxidantů

Při pohledu na průmyslově vyráběnou čokoládu a kakaové tyčinky v obchodech člověk snadno zapomene, že čokoláda pochází z kakaových bobů, které dodávají tělu energii a jsou vhodnou pochutinou do práce, do školy i na cesty. Hnědá vyloupaná semena kakaovníku nejen výborně chutnají, ale i chrání buňky před poškozením volnými radikály a projevy stárnutí. Mimoto povzbuzují mysl a navozují dobrou náladu.

Nepražené kakaové boby jsou skutečným pokrmem bohů – přinejmenším je tak vnímali jihoameričtí indiáni a věděli proč – jedná se o jednu z nejkomplexnějších potravin na světě. Obsahují mnoho hořčíku, vápníku a železa a jsou velmi silným antioxidantem, který chrání celé tělo.

Vyzkoušejte tedy i vy bio kakaové boby neloupané nebo drcené.

Kdo se směje naposled, ten jí goji

Stejně dobře se na žebříčku superpotravin umístila i kustovnice čínská neboli goji. V Číně se jí přezdívá „šťastné ovoce“ a koluje o ní pověst, že lidé konzumující ji pravidelně, se stanou šťastnými a budou se stále smát. Plody goji rostou z milion let staré půdy v chráněných údolích v divokých oblastech vnitřního Mongolska a Tibetu.
Kustovnice čínská patří mezi nejvýživnějšími plody na naší planetě. Obsahuje 18 druhů aminokyselin (včetně všech osmi nejdůležitějších), 21 stopových minerálů a má vysoký podíl vitamínu C. Navíc je to silný a účinný antioxidant. Bobule jsou tradičně považovány za nejdůležitější zdroj dlouhověkosti, síly a sexuální potence.

Rostlinný protein – podpora imunity i fit tělo

Tělesnou aktivitu můžeme podpořit rostlinnými proteiny Sunwarrior, které nejen že dodají tělu vitamíny, minerály i enzymy, ale navíc nezatíží organismus. Jedná se o proteiny vyrobené technologií zastudena, které jsou hypoalergenní a vstřebávají se s téměř stoprocentní účinností. Rýžové proteiny ocení především muži, protože podporují tvorbu svalové hmoty, zatímco hráškové proteiny napomáhají hubnutí, takže je můžeme vřele doporučit – především pro ženy – namísto večeře, popř. večerního mlsání. Proteiny rozhodně nejsou pouze pro sportovce, ale pro všechny, kdo chtějí mít více energie a chtějí dodat tělu potřebné živiny. Jejich chuť je krémová a hedvábně jemná, přičemž si můžete vybrat „čistý protein“, nebo příchuť vanilky i čokolády, samozřejmě v RAW kvalitě.

Ochrana organismu před volnými radikály


Volné radikály zrychlují proces stárnutí, degenerují tkáně a poškozují DNA. Acai je výborný zdroj antioxidantů, jež na sebe vážou volné radikály a chrání celý organismus před negativními vlivy prostředí. Obsahuje také široké spektrum aminokyselin nezbytných pro regeneraci, což při tréninku ocení jak muži, tak ženy. Vysoký obsah vlákniny zase přispívá k pocitu sytosti a vzájemně se doplňující vitamíny vytvářejí z tohoto ovoce vitamínovou bombu.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. , Londýnské náměstí 881/6, Brno, PSČ 639 00, IČO 27609057 . Údaje mohu být předány a zpracovány sesterskými společnostmi a dalšími zpracovateli. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenositelnost, popřípadě omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

TIP NA VÁNOCE: Top 5 hi-tech vychytávek

TIP NA VÁNOCE: Top 5 hi-tech vychytávek

Ano, Vánoce jsou čím dál tím blíž. A pokud chcete vyřešit dárky bez vrásek, pojďte se s námi inspirovat tipy na dárky, kterým to pod vánočním ...

Celý příspěvek

Miss Czech Republic 2018: Step by step odličování s Nikol

Miss Czech Republic 2018: Step by step odličování s Nikol

I když jsme všechny večer často hodně unavené, je tu jedna věc, kterou by si nedovolila odbýt žádná z nás: odličování. Protože jen čistá pleť může ...

Celý příspěvek