80. léta: Tipy pro make-up, které fungují dodnes

Lucka  |  15. 8. 2017  |  Přidat komentář

Retro móda a retro kosmetické tipy nikdy nepřestanou být trendy. Někdy je ale těžké rozpoznat, co stále letí a co už je naopak považováno za nevkus. Móda 80. let je dobrým příkladem toho, co se s odstupem času zdá ve všech směrech hodně přemrštěné. Moderní make-up a moderní styly jsou dnes mnohem přirozenější. Proč tedy do dnešní doby nevnést trochu osmdesátkového stylu?

Nebojte se, chce to jenom trochu odvahy a šikovnosti. Zkuste některé z našich tipů a určitě dokážete vykouzlit líčení, které vám budou všichni závidět. Právě proto vám představujeme ty nejžhavější trendy z kosmetiky a účesů 80. let.

Barevné a výrazné oční stíny

Pro oční stíny 80. let, ať už v duhových či reflexních barvách, je typická výrazná barva a tvar. Plastičtějšího osmdesátkového looku dosáhnete zkombinováním tří barev. První barvu použijte na spodní části víčka až po záhyb. Začněte šikmou vrstvou barvy, která končí těsně nad záhybem očního víčka. Nakonec naneste třetí barvu podél obočí.

Extra tip navíc: Pro větší efekt můžete barvy protáhnout až k vnitřní straně hřbetu nosu na obou stranách. Pro ukázku se podívejte na obrázek.

Tohoto výsledku lze dosáhnout se sadou očních stínů AFFECT Provocation, která obsahuje 10 výrazných barev očních stínů, s kolekcí očních stínů „Hypnose“ od Lancome nebo s paletou NYX Professional Makeup, která nabízí 6 barev.

Oční linky a stíny kolem očí

Oční linky byly vždy nezbytným doplňkem každého make-upu, ale v 80. letech se považovalo za zvlášť trendy je ještě doplnit kontrastním stínem pod očima. S použitím tekutých očních linek nebo tužky můžete tohoto výsledku dosáhnout tím, že nabarvíte vnitřní stranu horních a spodních víček. Barvu pak ještě zvýrazněte očními stíny v dobře sladěném odstínu.

Pro završení celého efektu je pak nutné přidat ještě kouřový stín pod očima. Ten by měl být sladěný se základní barvou očních stínů, kterou jste použili na horním víčku. Oční linky by ale měly být kontrastní, aby byl výsledek co nejvýraznější. Ke spodní straně víček jemně přidávejte další barvu tak, aby se její okraje postupně ztrácely v pokožce.

Skvělý výběr tužek na oční stíny v bohatých barvách nabízí „Expression“ od Maybelline nebo „Quickliner“ od Clinique.

Bohatší obočí

Husté a bohaté obočí patří k nejikoničtějším aspektům 80. let, který si uchoval své kouzlo dodnes. Použijte suchou řasenku a vytvarujte obočí do požadovaného tvaru. Pak vezměte šikmý štětec a nanášením stínů, které odpovídají barvě obočí, zvýrazněte jeho tvar a zaplňte všechna slabší místa. Na krajích pak obočí o kousíček prodlužte.

Vyzkoušejte tuto sadu tužky 2 v 1 a gelu na obočí z kolekce „Brow Fantasy“ od Revlon. Také doporučujeme stín na obočí od Catrice nazvaný „Prime and Fine“.

Extravagantní tvářenka

Jedním z nejvíce kontroverzních make-upových trendů 80. let bylo velmi odvážné použití tvářenky. Dnes se tomuto vzhledu blíží trendy „highlighting“ a „strobing“, při nichž se používají třpytivé odstíny na zvýraznění tváří. Dobře poslouží kombinace růžové, broskvové a žluté tvářenky, které nanesete ve vrstvách postupně tak, že nejtmavší odstín bude základní barvou pro kontury.

Nejlepším produktem pro vytvoření tohoto vzhledu je nepochybně „Cheek Palette“ od Nars jako sada, která obsahuje růžový, broskvový, korálový a žlutý odstín. O něco modernější variantou je pak pudrová tvářenka „Le Prisme“ od Givenchy se směsí 4 růžových odstínů.

Účesy 80. let

Účesy 80. let se po všech stránkách vymykaly všemu, co bylo do té doby považováno za tradiční a normální. Světu vládly trvalé, vlnky a sestřihy, které dnes už povětšinou nikoho neoslní.

Některé ženy ale propagovaly hypermoderní účesy, které zůstávají populární dodnes. Jeden z nich spočívá v oholení vlasů po straně hlavy a zároveň jejich bohatému načesání nahoře. Můžete zvolit velmi elegantní šikmý sestřih nebo naopak zvýšit objem pro bohatší a rafinovaný vzhled.

Klíčový produkt pro dosažení úžasného objemu vlasů je  stylingový gel Big od Sexy Hair. Váš účes pak bude držet díky silnému spreji na vlasy, jako je třeba „Silhouette Super Hold“ od Schwarzkopf Professional.

Falešné pihy

Od chvíle, kdy vstoupila na scénu Marilyn Monroe, začaly ženy po celém světě toužit po tomto poněkud netradičním doplňku. Pokud máte rebelskou či nostalgickou náladu, namalujte si vedle rtů malé znamínko.

Zkuste oční linky „Automatic“ od Brische, se kterými se pracuje snadno a rychle.

Neonový lak na nehty

Laky na nehty se neustále vyvíjejí a jejich hlavním účelem je odrážet vaši náladu. Zkuste toto léto trochu nostalgie s klasickým neonovým lakem na nehty z 80. let. Nic vás nedostane do letní nálady tak jako neonová manikúra! Můžete vyzkoušet například  kolekci Dermacol Neon.

 A bez čeho si osmdesátkový look nedokážete představit vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Nude líčení není nuda! Naked paletky, které musíte mít

Nude líčení není nuda! Naked paletky, které musíte mít

Trendy přicházejí a odcházejí – to platí jak v módě, tak v beauty světě. I tak je ale několik stálic, které trendem byly, jsou a zůstanou. A jednou ...

Celý příspěvek

Zrajte jako víno: Nejlepší make-up pro zralou pleť

Zrajte jako víno: Nejlepší make-up pro zralou pleť

Stárnoucí pleti je třeba věnovat pozornost nejen při výběru pečujících produktů, ale i dekorativní kosmetiky. Nejlepší make-up pro zralou pleť by měl ...

Celý příspěvek