1 TUTORIÁL: Jak na neslíbatelné líčení rtů? Stačí 5 kroků

Bára  |  30. 1. 2017  |  Přidat komentář

líčení

Dámy, věděly jste, že nalíčit rty, aby byly doopravdy neslíbatelné, neotiskávaly se a vydržely nalíčené dlouhé hodiny, opravdu jde? Ale to není jen tak. Podle profíků nestačí pouze nanést rtěnku, ale je třeba udělat pár kroků navíc. A ty když dodržíte, tak se můžete těšit, že se vám rty nevysuší, rtěnka se nerozpije a ani hned tak neslíbá! Což by se, přiznejme si, v období valentýnských randění mohlo hodit.

 1. Naneste na rty vazelínu pro zvlhčení rtů a následně použijte neviditelnou tužku proti rozpíjení rtěnky  

Pokud nevíte, jakou vazelínu na rty použít, vyzkoušejte Vaseline Original, o které zákazníci píší, že ji dobře snáší i intolerantní pokožka. Také důkladně promaže a přitom nezanechává mastný pocit. Z neviditelných konturovacích tužek doporučujeme Artdeco Lip Liner Invisible Lip Contour, která je nezbytná k vyplnění rtů a zejména aby zabránila rozpíjení rtěnky. A navíc Artdeco netestuje na zvířatech. 

líčení rtů

 

2. Vykreslete rty konturovací tužkou

Konturováním rtů před použitím samotné rtěnky dokonale zakryjete nerovnosti a docílíte precizního tvaru. U horního rtu se začíná od tzv. srdíčka ke koutkům. Při líčení spodního rtu zase od stran, přičemž čáry by se měly spojit ve středu. Pozor, ať nepřetáhnete vnější stranu. Raději se držte hranice rtů nebo jejich vnitřní hrany. Poté tužkou jemně dokreslete větší plochu rtů, aby nezůstal jen holý obrys. Doporučujeme kvalitní konturovací tužku za rozumnou cenu Artdeco Mystical Forest.

 Konturování rtů

 

3. Dobarvěte saténovou rtěnkou a dolaďte konturovací tužkou, aby byly rty dokonalé

Saténovou rtěnkou myslíme matnou Nars Audacious, protože, jak jistě víte, matné rtěnky už nějakou dobu vedou nad perleťovými. Speciálně tato po nalíčení zanechává i příjemný saténový efekt. Rtěnku vždy nanášejte štětečkem, abyste docílily intenzivní barvy a nepřetáhly. Po nanesení rtěnky a případném přetažení dolaďte konturovací tužkou a také překontrolujte ostrost koutků.

Matná rtěnka

 

4. Zafixujte pudrovým fixátorem rtěnky se třpytkami a kolem rtů naneste světlý stín pro zvýraznění kontur

Fixátor rtěnky je praktická věc, protože po jeho nanesení rty nejen vydrží déle nalíčené, ale také nevyblednou. A chcete-li dosáhnout i opticky plnějších rtů, máme pro vás tip. Artdeco Crystal Garden pudrový fixátor rtěnky se třpytkami! Stačí nanést silnější vrstvu do středu rtů. Určitě nezapomeňte nanést i světlý stín pro zvýraznění kontur. Právě stínování okolo rtů, je totiž další důležitý trik, jak je opticky zvětšit. Nejprve zvolte světlý stín, který se aplikuje na strany okolo rtů a na střed, respektive těsně nad "srdíčko" naneste perleťově světlý stín. Tím vznikne kontrast, díky kterému rty krásně vyninkou. 

 Fixátor rtěnky se třpytkami

 

5. Závěrečné korekce aneb žádné umazávání

Pozor dámy, tohle byste měly vědět. Rtěnka se neutírá! Takže závěrečné korekce přetahů je potřeba provést pomocí tužky. Zaměřte se zejména na koutky, aby zůstaly hezky špičaté a nerozmazané. Pokud jste však přetáhly hodně, v takovém případě už je nutné k zamaskování použít tenký korektor, nejlépe v tužce.

Neslíbatelná rtěnka

 

Takto precizně nalíčené rty se nikomu nepodaří slíbat možná ani na Valentýna.

 

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Čtyři snadné tipy pro halloweenský make-up

Čtyři snadné tipy pro halloweenský make-up

Rádi byste oslavili Halloween trochu výstředním make-upem, ale nevíte, jak na to? Máme pro vás skvělé tipy, které vašemu looku dodají ten správný ...

Celý příspěvek

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Recenze: Vybíráme ty nejlepší červené rtěnky

Rudé líčení rtů přitahuje oči mužů stejně nevyhnutelně jako noční můru světlo pouliční lampy. Mezi dekorativní kosmetikou zkrátka nenajdete nic ...

Celý příspěvek