Velký jarní kosmetický úklid podle Marie Kondo!

Jana P  |  4. 4. 2019  |  Přidat komentář

jarí úklid

Nesnášíte jarní úklid? Ten kosmetický, inspirovaný knihou Marie Kondo, si zamilujete! Až totiž dáte koupelně či toaletnímu stolku řád, bude čas si udělat pořádnou radost.

Metoda KonMari

Když před devíti lety vydala Marie Kondo knihu Zázračný úklid, způsobila revoluci. Začala totiž hlásat, že když se zbavíte zbytečností, uklidíte si tak i ve svém životě. Při procházení nepotřebností totiž zjistíte, co v životě chcete nebo nechcete, co v něm máte jen proto, že to chtěli nebo dali vám jiní. Nemluvě o tom, že nepotřebujeme mraky věcí: můžeme si vystačit s málem, kterého si vážíme.

Její metoda se začala nazývat metoda KonMari. Vzápětí byla kniha přeložena do více než 40 jazyků a v roce 2015 se Marie Kondo dostala na seznam nejvlivnějších lidí světa podle časopisu Forbes! Právem. Metoda KonMari je praktická, dává věcem řád. A Marie Kondo ji stále propracovává. Vydala i druhou knihu, Žít s radostí, a úklidu se věnuje ještě podrobněji. Zkusíte to s kosmetikou?

5 pravidel úklidu podle Marie Kondo

Pokud ano, začněte tím, že vyházíte všechno prošlé. Stejně nám obvykle zůstává jen to, co nemáme rádi! A to je další důvod, proč takové věci vyhodit – kosmetickou péči i líčení pokládá Marie Kondo za rituály, jež by měly být spojené s radostí (takže si nenechávejte ani parfém, který nosíte jen proto, že je od kamarádky, ale nevoní vám!). Příčí se vám vyhazování? Pak co nepotřebujete, darujte. I to souzní s filozofií KonMari. A jdeme třídit, co zůstává!

Tělovou a pleťovou kosmetiku dejte ideálně k umyvadlu, ať jsou po ruce. Líčidla oddělte – a vyčleňte jim dvě taštičky/krabičky. Do první patří ta, která užíváte denně (a můžete je v taštičce dát i do kabelky), do druhé ta, jimiž se líčíte výjimečně. Parfémy vystavte na poličku. Štětce, řasenky a vše, co jde dát „na stojáka“ do kelímku, uspořádejte do kelímku. Ušetříte prostor i přehrabování.

Obecně pak Marie Kondo doporučuje 5 základních pravidel zázračného úklidu:

  • Odhodlejte se ke změně a držte se svého záměru.
  • Dejte tříděné věci na hromadu a zbavte se těch neužitečných.
  • Třiďte věci srdcem (ne praktickým rozumem).
  • Nechávejte si jen ty, které vám dělají radost.
  • Naučte se roztříděné věci uchovávat ideálně ve vertikální poloze a na jednom konkrétním místě.

Jarní úklid Marie Kondo

Nové kosmetické radosti

A když je uklizeno? Je čas pořídit si něco pro radost! Co by to mohlo být? Nový parfém nezklame, a když to bude nová, růžemi prosycená La Vie Est Belle En Rose od Lancôme, bude to trefa do černého.

Marie Kondo by určitě schválila i nákup čisticí pleťové masky, protože pleť potřebuje po zimě „uklidit“ stejně tak! Parádní je novinka Vichy Mineral Masks s aktivním uhlím, která uvolňuje ucpané póry, aby je vzápětí – čisté – zase stáhla a uzavřela.

Olej Renovality Original Series Renohair vám pomůže dostat do kondice vlasy, které vyživí a podpoří v růstu. Abyste v klidu mohla do krátkých sukní, je tu tělové mléko Nuxe Body. Potěší i velmi suchou pokožku a promění ji v přepychový samet. A zbývá se zeptat: kdy jste si naposledy koupila kvalitní lak na nehty? Sally Hansen Miracle Gel™ má přesně ty veselé odstíny, jaké na jaře potřebujete!

Související produkty

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností Notino s.r.o. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.​
Jméno: Váš email (nebude zveřejněn):
Komentář:

Podobné příspěvky

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Jarní úklid kosmetiky podle Marie Kondo

Nesnášíte jarní úklid? Ten kosmetický, inspirovaný knihou Marie Kondo, si zamilujete! Kniha Zázračný úklid totiž hlásá, že když se zbavíte ...

Celý příspěvek

Vegan kosmetika: dopřejte si to nejlepší!

Vegan kosmetika: dopřejte si to nejlepší!

Objevte benefity veganské kosmetiky, jakými jsou kvalita, absence živočišných produktů a udržitelnost. Nejenom pro tyto výhody ji běžně používá stále ...

Celý příspěvek